Artėjant Laisvės gynėjų dienai uostamiestyje prasidėjo atminimo renginiai

Artėjant Laisvės gynėjų dienai uostamiestyje jau šiandien prasidėjo šventiniai renginiai. Tęsiant tradiciją trispalvėmis papuošti vainikai buvo padėti prie Klaipėdos savivaldybės, Klaipėdos radijo ir televizijos bokšto Giruliuose ir prie buvusios Klaipėdos tarybos pastato Vilties g. 12.

16.30 val. trispalvės spalvomis nušvito ir Klaipėdos kariliono bokštas.

17 val. prie Klaipėdos miesto savivaldybės užsiliepsnojo trys simboliniai atminimo laužai, kuriuos uždegė Žvejų rūmų jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Žilvinas“. Fone suskambo 14 kariliono varpų dūžių.

Sveikinimo žodį tarė miesto meras Vytautas Grubliauskas. Prisiminimais apie tragiškąją 1991 m. sausio 13-osios naktį pasidalino ir įvykių liudininkai.

Susirinkusiuosius prie laužų džiugino atlikėjos Bjelle dainos. Šildė ir Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos, ir Bendruomenės namų meno ansambliai, Simono Dacho progimnazijos moksleiviai.

Renginys truko apie valandą.

Po valandos, 18 val., visi skubėjo pasižiūrėti aštuonias minutes trunkančios vaizdo instaliacijos „Žuvusiems už meilę laisvei“ premjeros. Jos autorius – videomenininkas, teatro dailininkas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Rimas Sakalauskas.

Jis gimė ir užaugo gausioje patrioto, laisvės gynėjo, nukentėjusio dėl Sausio 13-osios nakties įvykių, Antano Sakalausko šeimoje.

Šviesios atminties R.Sakalausko tėvas 1991 m. buvo apdovanotas IV laipsnio Vyčio kryžiaus ordino Karininko kryžiumi, o 1992 m. – Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Rodant vaizdo instaliaciją fone skambėjo monumentali kompozitoriaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininko Mykolo Natalevičiaus muzika.

„Po tamsios nakties ateina šviesus rytas. Virtualus memorialas pakvies pajausti laisvės virpulį imersinės trimatės instaliacijos pagalba. Abstrakčiais grafiniais elementais – teksto iškarpomis, smėlio dalelėmis, tiesiomis ir chaotiškomis linijomis, įtemptomis ir atsipalaiduojančiomis stygomis bus atkurta šviesos ir tamsos mūšio arena. Iš šių vizualinių, semantinių ir fonetinių dėmenų sukurta instaliacija ar projekcija žymės tą lemiamą naktį, kai žmonės jautė laisvę visais savo jutiminiais impulsais, o keturiolika užgesusių sielų išvadavo viltį iš tamsos gniaužtų“, – apie savo kūrinį spaudos pranešime mintimis kalbėjo R.Sakalauskas.

Instaliaciją bus galima pamatyti ir rytoj, Sausio 13-ąją, nuo 17 iki 23 val. Jos trukmė – aštuonios minutės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marazmas

Marazmas portretas
Kokia cia rusu veliava viename vaizde? Cia specialiai taip spalvas nuderino?

Anonimas

Anonimas portretas
Nedalyvaukite jokiuose renginiuose ,nes gali nuodų porcija panaudoti kovidu prisidengę .Atėmė teise laisvai judėti,todel šita diena nieko neverta.Loviniu šventė ,Tegul putoja šnervės, nuo ėdalo sotaus.

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Tai va, ponai, koks progresas Liepų gatvėje: vietoje laužo - trys "buržuikos" (tremtiniai ir politkaliniai žino, kas tas yr). Kaip man, tai nei grožio, nei šilumos.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių