Uostamiestis priims sunkaus elgesio vokiečių vaikus

Iki Naujųjų metų lietuvių šeimose apsigyvens sunkaus elgesio jaunuoliai iš Vokietijos. Projektu siekiama skatinti jaunimą iki 18 metų įgyti socialinių įgūdžių, formuoti žmogiškąsias vertybes. Kardinaliai pakeitę aplinką, jaunuoliai iš naujo mokysis užmegzti socialinius ryšius.

Atvyks iš Vokietijos

Vokietijos agentūra "Wellenbrecher" gręžiasi į Lietuvą.

Neseniai Lietuvoje pradėtas įgyvendinti projektas, pagal kurį sunkaus elgesio vaikus iš Vokietijos žadama kuriam laikui apgyvendinti lietuvių šeimose.

Tikimasi, kad, nutraukus ryšius su socialiai žalinga aplinka, negerą įtaką turinčiais draugais, bus formuojamas teigiamas elgesio modelis ir į savo ateities perspektyvą jaunimas pažvelgs kitomis akimis.

Globėjų šeimose jaunuoliai galės gyventi nuo pusmečio iki ketverių metų.

Per šį laikotarpį jiems bus sudarytos visos sąlygos adaptuotis Lietuvoje.

"Dažniausiai atvyksta 12–18 metų jaunimas. Pastebima, kad vaikų, kuriems reikalinga pagalba, amžius jaunėja. Šiemet į Lietuvą atvyks du jaunuoliai – vaikinas ir mergina. Kol kas planuojama, kad vaikinas bus apgyvendintas Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyne, o mergina – paskirtų globėjų šeimoje", – teigė agentūros "Wellenbrecher" koordinatorė Lietuvoje Genutė Kalvaitienė.

Įkurs darbo vietas

Visas jaunuolių ir globėjų patirtas išlaidas padengs vokiečių agentūra, kuri globėjų šeimoms skirs honorarus, su globėjais pasirašomos darbo sutartys.

Anot G.Kalvaitienės, kiekvienas vaikas labai individualus, tad labai svarbu, kad šeimos būtų pasirengusios priimti jaunuolius.

Iš Vokietijos atvykstantys paaugliai turi tėvus, tačiau jaunuoliai yra praradę socialinius įgūdžius arba turi žalingų įpročių.

"Problemų šaknys dažnai glūdi šeimoje, kuri vaikui nebegali padėti. Į Lietuvą atvykę vaikai iš naujo mokysis pasitikėjimo, užmegzti ryšį. Viskas, kas susiję su buvusia aplinka, gyvenimu, kalba, kuriam laikui drastiškai pasikeis", – pasakojo G.Kalvaitienė.

Problemų šaknys dažnai glūdi šeimoje, kuri vaikui nebegali padėti. Į Lietuvą atvykę vaikai iš naujo mokysis pasitikėjimo, užmegzti ryšį.

"Kiekvienas atvejis unikalus"

"Wellenbrecher" projektas taip pat vykdomas Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje ir Gruzijoje.

Uostamiestyje apsilankęs projekto koordinatorius iš Vokietijos Gerwinas Karafiolas pasakojo, kad  tokie kardinalūs pokyčiai jaunuoliams, kurie turi elgesio problemų, neretai išeina į naudą.

Jau po pusmečio jie dažniausiai perpranta naują kalbą, išmoksta užmegzti kontaktą su globėjais, susiranda draugų, pajaučia, ką reiškia gyventi saugioje namų aplinkoje.

Projekte dalyvauja visuomenės atstumti paaugliai, kurie ne kartą buvo pašalinti iš ugdymo įstaigų, įvairių socialinių projektų.

Dažniausiai jaunuoliai mokosi nuotoliniu būdu, tačiau nutinka ir taip, kad baigia užsienio mokyklas, tampa vertėjais.

G.Karafiolo manymu, projekto sėkmė matuojama ne skaičiais ar procentais.

"Kiekvienas atvejis unikalus. Mes džiaugiamės, jeigu vaikas vienoje aplinkoje geba išbūti kelerius metus, pasijaučia saugus. Labai svarbu, kad, prieš tapdami globėjais, žmonės gerai pagalvotų, įvertintų, ar tam tikrai yra pasiryžę. Vienas globėjų šeimoje turi turėti pedagoginį išsilavinimą", – tikino koordinatorius.

Kiekvienas atvejis unikalus. Mes džiaugiamės, jeigu vaikas vienoje aplinkoje geba išbūti kelerius metus, pasijaučia saugus.

Supažindino su iššūkiais

Pasak koordinatoriaus, globėjams nebūtina kalbėti vokiškai.

"Atvykstantys vaikai neretai nėra patyrę, ką reiškia emocinis ryšys, kaip jį užmegzti. Jeigu globėjai nekalba vokiškai, tiek jaunuoliams, tiek ir šeimoms tenka ieškoti kitų būdų komunikuoti. Naudojama kūno kalba, mimikos, kol galiausiai pramokstama kalbos", – sakė G.Karafiolas.

Pirmasis projekto atstovų susitikimas su globėjais tapti norinčiais lietuviais įvyko vakar  Šv. Pranciškaus onkologijos centre.

Šeimoms buvo išsamiai pristatytas projektas, tikslai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti globėjams.

Į susitikimą atvykusi globėja tapti svarstanti Banga tikino, kad galutinai dar neapsisprendė, tačiau pasiūlymas ją sudomino.

"Savo vaikus jau užauginau, norėtųsi padaryti gerą darbą, apglėbti meile ir pasirūpinti dar daugiau vaikų", – sakė moteris.

Norą dalyvauti projekte ir tapti laikinaisiais globėjais pareiškė šeimos iš Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Tauragės ir Šilutės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ieva

Ieva portretas
Del pinigu valdininkai pasiruose visiems i siknas sulysti. Savais vaikais nesugeba pasirupinti,tai jiems dar svetimsaliu prireike.

sunkus vokieciai - NIGERIAI ir ARABU banditai

sunkus vokieciai - NIGERIAI ir ARABU banditai portretas
Kai prezidentas Nauseda buvo Vokietijoje tai jis su STAZI komunistine sliundra sutare tokiu budu privezti i Lietuva NIGERIU ir arabu teroristu. Jiems gi suteiktas prieglobstis Vokietijoje ir paskirtos tukstantines ismokos kas menesi. Kokie slykstus isgamos valdo musrunkelius ir sluosto savo sudinus batus i lietuvius. Utilizuoti tokius ,,vokiecius,, kartu su valdzios atmatom.

Vėtra

Vėtra portretas
Savo banditų per maža ?
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ant marių kranto – Lygės apeigos
  Ant marių kranto – Lygės apeigos

  Rudens lygiadienis gražiausias prie Kuršių marių. Tuo įsitikinę Drevernos, Priekulės, Klaipėdos žmonės jau ne pirmus metus rinkosi šios gamtos šventės ir Baltų vienybės dienos švęsti Drevernoje. ...

  5
 • Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką
  Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką

  Neringos savivaldybė planuoja atnaujinti seną dviračių taką, jungiantį Juodkrantės gyvenvietę su pajūriu. ...

  2
 • E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją
  E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją

  Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui konstatavus, kad Lietuva pažeidė už prokurorų įžeidimą nubaustos Eglės Kusaitės teisę į saviraišką, Teisingumo ministerija jai žada kompensaciją. ...

  15
 • Nejautrūs parazitai
  Nejautrūs parazitai

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas nusiskusti plikai ir taip palaikyti su onkologine liga kovojantį premjerą Saulių Skvernelį ir kitus sulaukė didelio palaikymo. ...

  10
 • Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai
  Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai

  Klaipėdoje vieninteliame tokio pobūdžio mėgėjų teatre "Artyn" vaidina suaugę žmonės – ugniagesiai, gydytojai, senjorai, savo kasdieniame gyvenime su aktoryste neturintys nieko bendra. Šio teatro įkūrėja režisierė Marta Dang...

 • Bobų vasara – tik savaitgalį?
  Bobų vasara – tik savaitgalį?

  Sinoptikų teigimu, šis savaitgalis bus itin šiltas ir sausas – tinkamiausias metas poilsiui gryname ore. Po šios trumpos improvizuotos bobų vasaros orai vės, bus vėjuota, tačiau lietus nevargins. ...

  2
 • Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis
  Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis

  Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. ...

  9
 • Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą
  Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą

  Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – šiandien, rugsėjo 20 d., kurorte prasideda tris dienas truks...

  1
 • Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“
  Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“

  Spalio 1 d. 18.30 val. simfoninės muzikos gerbėjai laukiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje, kur ištraukas iš naujausių ir būsimų sezono pastatymų atliks Tomo Ambrozaičio diriguojamas Klaipėdos...

 • Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos
  Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos

  Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje Klaipėdos universiteto absolventas iš Indijos norėjo prisiteisti įmoką už studijas. Baigiantis teismo procesui užsienietis padidino savo reikalavimą iki 38 milijonų e...

  7
Daugiau straipsnių