Uostamiesčio viešojoje pirtyje sustojo laikas

Miesto viešoji pirtis kai kuriems klaipėdiečiams – neatsiejama gyvenimo dalis, savaitės ar net dienos ritualas. Pirtininkai vienbalsiai teigė, kad čia traukia geras garas, laisvė ir ypatinga aura. Tačiau ilgiau čia pabuvus susidaro įspūdis, kad laikas sustojo – tiek aplinka, tiek įrenginiai nukelia pusšimčiu metų atgal.

Siūlo išsinuomoti paklodę

Trilapio gatvėje šimto vietų viešoji pirtis pastatyta prieš 45-erius metus.

Anuomet nusiprausti čia ateidavo žmonės, kurių namuose nebuvo patogumų.

Tais laikais mieste veikė šešios viešosios pirtys, tačiau iki šių dienų išliko tik viena. Jos aplinka, įranga tarsi laiko mašina nukelia pusšimčiu metų atgal.

Užsukę į pirtį pirmiausia lankytojai pamato bufetą, kur klientus pasitinka kontrolierė-pardavėja.

Čia nusiperkamas talonas pirčiai, o pageidaujant –  ir arbatos, kavos, alaus, užkandžių.

Prekiaujama ir pirties priemonėmis: muilais, šampūnais, vantomis. Užmaršuoliai gali išsinuomoti paklodę ar rankšluostį.

Ši paslauga kainuoja 1,3 euro.

Tame pačiame pastate veikia ir kirpykla, masažo salonas, tačiau šias paslaugas teikia privatūs verslininkai, o ne viešąją pirtį administruojanti įmonė "Vildmina", kuri priklauso savivaldybei.

Užėjus į pastato vidų akį traukia sovietinius laikus menančios plytelės, sienos, akmeniniai suolai.

"Fojė niekas nepasikeitė nuo atidarymo. Persirengimo ir poilsio kambarius, tualetus atnaujinome prieš 14 metų", – pasakojo įmonės "Vildmina" direktorius Vytautas Eitmanavičius.

Metalinių "tazikų" nebeliko

Moterų persirengimo kambaryje stovi ir senus laikus primenantis džiovintuvas – kėdė su gaubtuvu. Išsidžiovinti plaukus galima, sumokėjus keliasdešimt centų.

Tačiau V.Eitmanavičius teigė, kad džiovintuvas nėra senas – įsigytas prieš penkerius metus.

"Gal ir primena sovietinius. Panašūs anuomet stovėdavo kirpyklose", – tvirtino vadovas.

Iš senų laikų yra likusios ir vandens kolonėlės. Anksčiau pirtininkams buvo siūloma naudotis metaliniais "tazikais", dabar sudėti plastikiniai.

"Metaliniais niekas nebeprekiauja", – paaiškino vadovas.

V.Eitmanavičius pabrėžė, kad sovietinio autentiškumo niekas specialiai išlaikyti nenori ir nesiekia. Tiesiog taip jau yra.

"Dabar tokios kainos, kad gali išprotėti. Turime įpareigojimą įrengti vandenį taupančius maišytuvus. Atsiuntė įmonė pasiūlymą, tai pats pigiausias kainuoja apie tūkstantį eurų. Tačiau specialistai pasakė, kad tokie maišytuvai viešajai pirčiai netinka. Reikia montuoti antivandalinius. Vienas toks kainuoja 5 tūkst. eurų, o turime 14 dušų", – pasakojo vadovas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Savivaldybei turi būti gėda, kad tiek metų nieko nedaryta. Peršasi mintis, kad pirmiau nustekenama, kad paskui pigiai savieji nusipirktų. Rinkos kainų tokiais atvejais niekas nepaiso.

taigi labai gerai,tokia pirtis

taigi labai gerai,tokia pirtis portretas
tokiu jau niekur nebera,cia gi kaip muziejus ir toliau islaikyti tokia,ir turistams idomiau

Nauda?

Nauda? portretas
kažkam uždaryti šią pirtį - didelė nauda, miestiečiams - didelis nuostolis. Teisingai vienas pasiturintis žmogus parašė- į pirtį einu ne praustis. Suprantama - pabendrauti, susitikti senus draugus, sužinoti, kad dar esi visuomenėje ir esi reikalingas. Siaubinga vienatvė užpuola žmones ir jokie dienos centrai ,brangūs psichologai ir vaistai nuo jos neišgelbės. Nedidinkim atskirties.gerbkime senatvę, kuri pati nekviečiama ateis, NEUŽDARYKIME PIRTIES.
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių