Uostai tampa vėjo jėgainių bazėmis

Su Klaipėda tiesioginių ir draugiškų sąsajų turėjęs Mukrano / Zasnico uostas tapo Vokietijos vėjo jėgainių statybos Baltijos jūroje baze.

Vėjo jėgainės prie Riugeno salos

Baltijos jūroje, prie Vokietijos krantų bus statomas „Arcadis Ost I“ vėjo jėgainių parkas.

Šį projektą vykdanti bendrovė „Parkwind“ parko statybos pagrindiniu uostu pasirinko Mukrano / Zasnico uostą. Su jo administracija pasirašyta uosto teritorijos nuomos sutartis.

Šiame uoste steigiama vėjo jėgainių parko statybos bazė. Į ją bus priimta apie 40 naujų darbuotojų.

Vėjo jėgainių parką „Arcadis Ost 1“ planuojama pradėti statyti 2022 m.

Statant šį parką bus naudojamas naujos kartos vėjo jėgainių montavimo laivas „Orion“, kuris nesikabina į jūros dugną ilgomis „kojomis“. Jis montuoja vėjo jėgaines plūduriuodamas kaip įprastas laivas. Montavimo tikslumą jis gali pasiekti naudodamas dinamines laivo padėties nustatymo sistemas.

Manoma, kad tai leis gerokai pagreitinti vėjo jėgainių parko statybą. Naują vėjo jėgainių parką planuojama atidaryti 2023 m.

Mukrano pasirinkimo reikšmė

Komentuojant Mukrano / Zasnico uosto pasirinkimą buvo teigiama, kad jis yra arčiausiai planuojamo statyti vėjo jėgainių parko, kuris bus netoli Vokietijos Riugeno salos. Taip pat įvardyta, kad iš šio uosto ateityje bus patogu prižiūrėti vėjo jėgainių parkus jūroje.

Mukrano / Zasnico kaip vėjo jėgainių bazės pasirinkimas turi ir kitą prasmę.

Bazė šiame uoste gali būti naudojama tiek statant vėjo jėgaines Baltijos jūroje prie Vokietijos krantų, tiek statant jas, tarkime, Lenkijoje.

Ši šalis yra paskelbusi, kad jos vėjo jėgainių parkai Baltijos jūroje bus didžiausi.

Mukrano / Zasnico uostas buvo pasirinktas kaip bazinis uostas ir tiesiant Rusijos–Vokietijos naftotiekį „Nord Stream“ ir „Nord Stream 2“.

Nuo to laiko, kai 2013-aisiais buvo uždaryta jūrų keltų linija iš Klaipėdos į Mukraną / Zasnicą, šis uostas yra smarkiai pasikeitęs. Jis tampa įvairių naujų projektų jūroje aptarnavimo uostu.

Per Mukrano / Zasnico uostą jau keliavo įvairi įranga, kuri gabenta vėjo jėgainėms statyti sausumoje pačioje Vokietijoje.

Bazės nuo Mukrano iki Klaipėdos

Šiuo metu Baltijos jūroje prasideda lenktynės, kuris uostas taps vėjo jėgainių statybos baze.

Vokietija tokia baze Baltijoje jau pasirinko Mukrano / Zasnico uostą.

Lenkijoje labiausiai siekiama, kad tokiu uostu būtų Gdynė ir Kolobžegas.

Iki 2023 m. ir Lietuva, planuojanti statyti vėjo jėgainių parką prie Latvijos sienos, turės pristatyti tai, kokia vėjo jėgainių priėmimo įranga įrengta Klaipėdos uoste.

Lietuvos energetikos ministerija yra skelbusi, kad Klaipėdos uoste reikėtų iki 800 m ilgio krantinių priimti su vėjo jėgainių įranga atplaukiančius laivus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Svarbiausia daugiau ir greičiau

Svarbiausia daugiau ir greičiau portretas
Kada atsiras galimybė dviračius oritaikyti elektros gaminimui

Girdėjau

Girdėjau portretas
kad pas mus jūroj jėgaines statys valstybė o atiduos naudoti jas verslui.Kaip kad Independens ar kitus objektus iki šiol***. Tai atsakykit kas man eiliniam šalies piliečiui iš to naudos? Jų lengvatinėm salygom mokami mokesčiai, kosminės elektros kainos Lietuvoje ir valstybės skola kurią turėsiu mokėt ne tik aš bet ir mano vaikai ir vaikaičiai?

Tai

Tai portretas
Lochotronas
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių