Teismas paliko galioti aplinkosaugininkų bendrovei „Grigeo Klaipėda“ skirtą 850 eurų baudą

  • Teksto dydis:

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai antradienį atmetė bendrovės „Grigeo Klaipėda“ skundą, kuriuo ši siekė panaikinti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) skirtą 850 eurų baudą už pernai liepą draudžiamu būdu su gamybinėmis nuotekomis į aplinką išmestų teršalų.

Aplinkosaugininkai pranešė minėtą baudą skyrę už tai, kad netinkamai eksploatuodama gamybinėse patalpose įrengtą paviršinių nuotekų sistemą „Grigeo Klaipėda“, įvykus techniniam gedimui, neteisėtai į Kuršių marias per paviršinių nuotekų tinklus išleido 18,6 kub. m nevalytų gamybinių nuotekų su teršalais.

Šį Aplinkos apsaugos departamento nutarimą bendrovė apskundė teismui, bet jis konstatavo, kad ekonominę sankciją skyrę aplinkosaugininkai teisingai kvalifikavo padarytus pažeidimus, baudos dydis neprieštarauja protingumo ir proporcingumo principams. Teismo sprendimas gali būti skundžiamas per 30 kalendorinių dienų.

Aplinkosaugininkai „Grigeo Klaipėda“ taip pat yra pareiškę įmonei 48 milijonų eurų civilinį ieškinį už gamtai padarytą žalą, į Kuršių marias neteisėtai ir sistemingai leidžiant nevalytas nuotekas.

Šiaulių apygardos teismas baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos antradienį pradėjo nagrinėti iš esmės.

Kaip teismo metu pagarsino prokurorė, į Kuršių marias iš „Grigeo Klaipėda“ galėjo būti išleista ne mažiau kaip 4,2 mln. kubinių metrų biologiškai nevalytų nuotekų.

Jose aptikta įvairių organinių medžiagų, tarp jų ir sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris, kadmis, nikelis, naftalenas ir kitų, taip pat toksiškų sieros junginių bei kitų medžiagų. Šios medžiagos pasklido po saugomą Kuršių marių teritoriją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tadas

Tadas portretas
Jeigu kas nesupranta, kodėl jie skundžia 850 eurų baudą, tai tik dėl to, kad jeigu teismas priimtu kitokį sprendimą šioje byloje ir nebūtų skaičiuojama žala pagal numatytas, žalos aplinkai skaičiavimui metodikas. Tada jie galėtų, remtis kitame teisme kuriame, dabar žalos dydis aplinkai apskaičiuotas yra 48 milijonų, taikant tą patį skaičiavimo modelį kaip ir baudoje už 850 eurų. Jeigu sprendimas būtų pakeistas, tai tada kalbėti apie 48 mln baudą, nebebūtų galimybės.

Sapyra

Sapyra portretas
Nu perskaitykit iki galo mužikai Jūs !!!

Varguoliai!

Varguoliai! portretas
Pradžiai bent visą straipsnį perskaitykite prieš komentuodami...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių