Sunkiai besiverčiančiai pensininkei iki civilizacijos – 27 metrai

Sunkiai besiverčiančiai klaipėdietei – galvosūkis dėl vandentiekio tinklų. Klaipėdos teritorijoje gyvenanti pensininkė baiminasi aplinkosaugininkų sankcijų dėl lauko tualeto. Nors pro moters sklypą driekiasi vandentiekio tinklai, prisijungimui prie jų reikia nemažų pinigų.

Gaisre viskas sudegė

"Du tūkstančiai eurų. Tiek paprašė privati įmonė už griovio iškasimą ir vandentiekio prijungimą. Iš kur tokie pinigai? Man, gaunančiai 200 eurų pensijos, tai yra per daug", – bėdas pasakojo pensininkė Vanda Tamošauskienė.

Moteris gyvena kelių butų name. Prieš keletą metų ji patyrė didžiulių nuostolių.

"2016 m. gruodžio 30-ąją bute kilo gaisras. Viskas sudegė. Teko atsistatyti viską iš naujo. Stogas nudegė, visas vidus. Gaisras kilo dėl dujų baliono žarnelės, kuri, matyt, jau buvo susidėvėjusi. Žadėjau gaminti valgį. Padėjau keptuvę ant viryklės, uždegiau dujas. Vos spėjau praverti orkaitę, pasipylė liepsna, gerai, kad spėjau galvą patraukti. Matyt, jau buvo dujų nuotekis. Laimei, gyva likau", – pasakojo moteris.

Moteris jau dvylika metų yra našlė. Vieną iš dviejų sūnų pensininkė yra palaidojusi.

"Sūnus sunkiai verčiasi, jam pačiam pagalbos reikėtų, ką dar aš iš jo prašysiu. Uždirba "minimumą", – guodėsi pensininkė.

Tą kartą atsitiesti po gaisro padėjo savivaldybės skirta finansinė parama.

"Labai esu dėkinga. Jei ne savivaldybės pašalpa, aš taip ir gyvenčiau tarp degėsių", – dėkojo miestietė.

Parems: gaisrą išgyvenusiai moteriai nuspręsta suteikti dalinę paramą. (Vytauto Liaudanskio nuotr.

Privačioje žemėje nedirbs

Moteris kreipėsi į įmonę "Klaipėdos vanduo". Įmonės atstovai atsakė, jog magistraliniai ir nuotekų tinklai Paupio gatvėje pakloti 2012 m.

"Pagal gautus prašymus iš gyventojų 2013 m. buvo parengtas projektas papildomų tinklų statybai, privedant tinklus iki sklypų ribų. Projekto įgyvendinimo metu tinklai buvo privesti iki Klemiškės gatvės. Privačiuose sklypuose bendrovės statybos darbų neplanuoja ir nevykdo, tačiau prisijungimui prie centralizuotų tinklų įmonėje patvirtinta ir šiuo metu taikoma supaprastinta prisijungimo tvarka, pagal kurią gyventojai vandentiekio įvadus ir nuotekų išvadus sklypo teritorijoje gali įsirengti savo jėgomis arba tai gali padaryti atestuota įmonė", – situaciją gyventojai raštu išaiškino įmonės "Klaipėdos vanduo" Plėtros departamento vadovas Vytautas Valantinas.

Statybos leidimo tokiems darbams nereikia.

"Prisijungimui prie centralizuotų tinklų reikalinga išsiimti prisijungimo sąlygas. Juos išduodamos nemokamai, ir pagal jų reikalavimus pasikloti tinklus. Prisijungus prie gatvės atšakų, reikia kreiptis į bendrovės techninį skyrių dėl tinklų pridavimo", – tvarką aiškino V.Valantinas.

Kastų už 2 tūkst. eurų

Pensininkė tikino, jog iki po gatve patiestų vandentiekio tinklų tėra vos keliasdešimt metrų.

"Kreipiausi į vieną, po to į kitą įmonę. Vieni paprašė 2,2 tūkst., kiti – 2 tūkst. eurų. Niekas nesutiko taikyti nuolaidų. Prašiau įmonės "Klaipėdos vanduo", kad padėtų, du kartus gavau atsakymą, jog jie po privačius sklypus nekasinės. Negali. Bet rašte paminėjo, jog privalau laikytis tvarkos ir neteršti gamtos. Juk lauko tualetas kieme stovi. Drebu kiekvieną dieną. Ateis, patikrins ir dar baudą gausiu. Ką daryti?" – dūsavo moteris.

Miestietė televizijos žinių metu nugirdo, kad ne ji viena yra tokioje situacijoje.

"Vilniaus savivaldybė skelbė parengusi tvarką, kaip tokius bėdžius kaip aš prijungti prie vandentiekio tinklų. Buvo patvirtintos lengvatinės sąlygos ir taikomos nuolaidos. Kažin ar Klaipėdoje tokia tvarka yra?" – klausė moteris.

Pagalbos kreipėsi į merą

Išklausęs liūdną miestietės istoriją, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pripažino, jog ieškoti bėdos sprendimo būdų yra būtina.

Tvarka: po miestietės rašto Klaipėdos merui V.Grubliauskui savivaldybė pradėjo ruošti projektą miesto tarybai, kuriuo tokiems abonentams ruošiama paramos programa. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

"Aš už tai, jog socialinis jautrumas turėtų būti parodomas ne žodžiais, o darbais. Tačiau situacijoje, kurioje turėtų būti parodomas kilnumas, iš karto gali atsirasti dešimtys pageidaujančių panašių išlygų. Ir tai gali atverti savotišką Pandoros skrynią. Labai sunku pasakyti, kokiais atvejais reikia pasielgti vienaip, o kada – kitaip. Juk sudėtinga atskirti, kuris atvejis yra dramatiškas ir jį reikia neatidėliotinai spręsti", – svarstė meras.

V.Grubliauskas paprašė gyventojos surašyti klausimo esmę raštu.

"Aš būčiau linkęs pasikalbėti su įmone "Klaipėdos vanduo". Gal yra galimybių rasti įteisinimą ir įprasminimą tų išimčių, tuomet ir būtų galimybė parodyti kilnumą. Kalbėtis ne tik galima, bet ir reikia", – tikino V.Grubliauskas.

Nutarė paremti

Surašius raštą miesto savivaldybei, netrukus V.Tamošauskienė buvo pakviesta apsilankyti Socialinės paramos skyriuje.

"Norime informuoti, kad tokiais atvejais veikia ir Europos Sąjungos, ir šalies valdžios teisės aktai bei nurodymai, kuriais vadovaujantis galima žmogui padėti iš karto. Todėl sprendimai priimami neatsižvelgiant, kokio statuso, pajamų ar profesijos atstovai kreipiasi. Šiuo klausimu buvo bendrauta su įmone "Klaipėdos vanduo". Iš jų pateikto atsakymo nustatyta, kad įmonė 2016 metais pagal gyventojų gautus prašymus nutiesė vandentiekio ir nuotekų tinklus iki priklausančio sklypo ribos dalies su pridėtu sklypo padalinimo planu", – rašoma savivaldybės atsakyme.

Jūs neįsivaizduojate, kokia aš esu laiminga.

Taip pat gyventojams buvo paaiškinta, kad bendrovė privačiuose sklypuose statybos darbų neplanuoja ir nevykdo.

"Pagal įmonės "Klaipėdos vanduo" pateiktą informaciją šiuo konkrečiu atveju, dėl prijungimo prie tinklų sąlygų išdavimo nėra kreiptasi iki šiol. Įmonės darbuotojų nuomone, gyventojai, kurie nori prisijungti ir prašo pagalbos, vis tiek turi laikytis teisės aktų reikalavimų ir bent užpildyti nieko nekainuojantį prašymą išduoti prisijungimo sąlygas bei sužinoti techninius reikalavimus, o jau tada prašyti pagalbos ar socialinės paramos konkrečių darbų atlikimui. Šiuo atveju net nėra aišku, ko konkrečiai nori pareiškėja ir kaip techniškai būtų daromas prisijungimas, o 20 metrų vamzdyno įrengimui be jokių šulinių įrengimo privačiame sklype gali ir nereikėti 2 tūkst. eurų, kaip savo pareiškime mini gyventoja, nes įprastai gyventojai sklypo ribose tokius darbus atlieka gerokai pigiau nei nurodyta suma", – aiškinama rašte.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento specialistai organizavo pasitarimą, kuriame dalyvavo ir V.Tamošauskienė.

"Nutarta, įvertinus pareiškėjos socialinę ir materialinę padėtį, siūlyti padengti dalį pasijungimo išlaidų. Tad reikia, kad pareiškėja kreiptųsi į įmonę "Klaipėdos vanduo" dėl sąlygų prisijungti prie centralizuotų tinklų išdavimo ir pateiktų preliminarią darbų sąmatą, kurią svarstys Materialinės paramos teikimo komisija dėl materialinės paramos suteikimo. Pareiškėja su siūlymu sutiko. Taip pat pabrėžiame, kad jau yra ruošiamas projektas miesto tarybai, kuriuo tokiems abonentams ruošiama paramos programa", – patikino administracijos atstovai.

Dėkoja už paramą

"Jūs neįsivaizduojate, kokia aš esu laiminga", – džiūgavo V.Tamošauskienė.

Moteris jau šią savaitę laukia į kiemą atvykstančių darbininkų.

"Sutarta taip, jog tinklus per kiemą aš turiu pasikloti pati, tačiau paties vandentiekio ir nuotekų įjungimas namo viduje jau bus kompensuotas. Išeis apie pusė reikalingos sumos. Turiu surinkti visus dokumentus, pateikti sąmatas, tuomet savivaldybė padengs dalį išlaidų. Aš negalvojau, kad taip dar gali nutikti, esu ypač dėkinga", – jaudindamasi kalbėjo moteris.

Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė aiškino, jog pagalbos prašiusi klaipėdietė teikia dokumentus ir paramos tikrai sulauks.

"Klausimas buvo sprendžiamas bendra tvarka. Komisija, kuri svarsto vienkartinių pašalpų skyrimą, apsisprendė dėl dalinio kompensavimo. Komisija dažniausiai gauna prašymus dėl patirtų nelaimių, gaisrų. Kiek pamenu, sutarta, jog gyventoja pateiks sąskaitas faktūras, ir dalis išlaidų bus apmokėta", – patvirtino A.Liesytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Trims milijonams Lietuvos gyventojų duoti po 1000 eurų reikia 3 000 000 000. Trijų milijardų. Pirkite prekes kontrabandines , turguje ir visur kitur ,kur čekio neduoda ir vietoj reikalingų pinigų pagalbai -galite užsikabinti ragą ant kaktos. Aš vieno dalyko nesupratau - namas kelių butų, o kaip kiti butai gyvena ir kokiu būdu ir kodėl šis butas neturi kanalizacijos. O gal tai ne vargšė , o labai gudri pensininkė. O ir straipsnio rasytojas ar rašytoja , kokioje intencijoje rašo - iš neturėjimo ką veikti , ar materialinio ar kitokio suinteresuotumo.

Annie Clark

Annie Clark portretas
Šiuo metu „Google“ kas menesi moka nuo 17 000 iki 22 000 JAV doleriu, kad galetu dirbti internete iš namu. Aš prisijungiau prie šios veiklos prieš 2 menesius ir uždirbau 20544 $ per pirmaji šios veiklos menesi. Galiu pasakyti, kad mano gyveniMas visiškai pagerejo! Patikrinkite, ka aš darau.apsilankykite >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­orkLinks3.Com

Kokie

Kokie portretas
Pensininkai, kam ta pagalba. Savivaldybė turi savų problemų, pavyzdžiui, kaip geležinės sienos aplink Debreceno 48 atsitverti nuo rajono gyventojų, bet tam iš miesto biudžeto bus paimti gyventojų mokesčiai. O čia vandens užsimanė. Kiek dar tokių mieste. Graudu
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių