Įsilaužta į portalą klaipeda.diena.lt: paskelbta melaginga žinia apie koronavirusą

 • Teksto dydis:

Pavojingas koronavirusas, jau nusinešęs ne vieną šimtą gyvybių Kinijoje, keliauja ne tik per pasaulį, bet ir Europą. Lietuvos šis virusas nepasiekė, Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad jam esame pasiruošę. Penktadienį šia itin daug dėmesio susilaukiančia tema pasinaudojo propagandos mašina – įsilaužta į bendrovės „Diena Media News“ valdomus portalus kauno.diena.lt, diena.lt, klaipeda.diena.lt ir paskelbta netikra naujiena (angl. „Fake news“).

Penktadienio rytą įsilaužta į portalą klaipeda.diena.lt ir paskelbta naujiena pavadinimu „Koronavirusas Lietuvoje. JAV karininkas sunkios būklės“.

Melaginga žinia skaitytojams buvo matoma iki 10 minučių, vėliau nedelsiant sureagavus – paslėpta. Joje buvo skelbta, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimo nauju virusu atvejis. Ši melaginga informacija neva pranešta Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos.

„Yra įsilaužimo atvejis į turinio valdymo sistemą. Kol kas sprendžiame, gilinamės, kokiu būdu tai įvyko“, – sakė „Diena Media News“ direktorius Tadas Širvinskas.

„Atvejis neeilinis. Bandymų esame tokių turėję panašių seniau, bet nėra buvę, kad kažkam pavyktų“, – sakė jis.

Galime užtikrinti, kad mūsų žiniomis, netikroje naujienoje minimas JAV karys yra sveikas.

Melagingos žinios autoriumi buvo įvardyta BNS naujienų agentūra.

Apie įvykį informuota Lietuvos kariuomenė, redakcija žada kreiptis ir į kitas valstybės institucijas.

Pasak T. Širvinsko, naujiena buvo parašyta gana tikroviškai, tačiau įtarimų sukėlė kai kurie neatitikimai.

„Yra tam tikros stiliaus detalės ir šriftas skiriasi nuo kitų naujienų“, – sakė jis.

Lietuvos kariuomenė, gavusi visą reikalingą informaciją apie šią programišių ataką, patvirtino – tai netikra naujiena, kuria siekiama sukelti paniką ir neigiamai nuteikti prieš sąjungininkus.

„Informacija apie koronavirusą šiuo metu yra labai svarbi, jautri daugeliui, todėl ja ir pasinaudota. Galime užtikrinti, kad mūsų žiniomis, netikroje naujienoje minimas JAV karys yra sveikas“, – situaciją portalui klaipeda.diena.lt komentavo Lietuvos kariuomenės atstovas Laimis Bratikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

>> SEPTINTAM PRIDURKUI.

 >> SEPTINTAM PRIDURKUI. portretas
Snargliuotas landzbergini nacistini DAUNE, ismok rasyti lietuviskai. Europos sovietinis kolchozas jau pradejo nykti. Tarybu Sajungoje laisves ir demokratijos buvo 10 kartu daugiau negu sovietiniame-fasistiniame Jevrosojuze.

Anonimas

Anonimas portretas
Atsimenam kaip Tarybu Sajungoje buvo slepiama rezimui netinkama informacija. Kadangi Europos sovietu Sajunga yra tiksli TSRS kopija - TIKIME kad susirgo amerikosas.

Hana

Hana portretas
Jeigu jau toks pasipriešinimas ,tai reiškia kad teisybė apie jankiu karį kuris užsikrėtęs
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių