Politinės moralės krachas

Visuomenininkas Dionyzas Varkalis neslepia: jį itin nuvylė politikai, bėgiojantys iš partijos į partiją. Klaipėdietis tai vadina visišku politinės moralės bankrotu ir degradacija. Esą tokie išrinktųjų veiksmai labai nuvylė daugumą rinkėjų, o tai virs pilietiniu abejingumu ir tiesiog atgrasys žmones nuo bet kokių rinkimų.

Amoralumas peržengė ribas

D.Varkalis tvirtina, jog priartėjo tas laikas, kai žmonės galutinai nusivils politikais ir tiesiog nebeis į rinkimus. Ir dėl visko kalti būtent patys politikai.

"Mane šiurpina politikų moralė ir jų degradavimas. Jų suįžūlėjimas viršija visas sveiko proto ribas. Ir tai prasidėjo ne šiandien ir ne vakar, o dar Atgimimo sąjūdžio laikais", – mano D.Varkalis.

Visuomenininkas prisiminė, kai buvo išrinkta Aukščiausioji Taryba, ji valdžioje neišbuvo dvejų metų ir buvo paleista.

Aukščiausiąją Tarybą esą paleido todėl, kad ji suskilo į daug įvairių politinių grupelių.

Kas sugriovė Aukščiausiąją Tarybą?

"Tas priežastis labai gerai žinau, nes tuo metu aktyviai dalyvavau Sąjūdžio veikloje. Kai išrinkome Aukščiausiąją Tarybą, įpareigojome ją vykdyti Sąjūdžio programą. Ir pirmajame Sąjūdžio suvažiavime tai visa buvo viešai pasakyta. Paskelbta Geros valios deklaracija. 1989 m. Kaune prie Laisvės paminklo prisiekėme, kad Lietuva bus tokia, kokios norės jos piliečiai – demokratinė respublika, ir tegul padeda mums Dievas", – prisiminė D.Varkalis.

Tačiau įvyko ne taip, kaip tikėtasi.

Anot, D.Varkalio, viskas buvo sugriauta, nes atsirado grupė kauniečių, kurie įkūrė Tautos pažangos partiją, ir Aukščiausioji Taryba taip susipriešino, kad prieš pabaigą sąjūdžio nariai ir atskilėliai posėdžius vesdavo atskirai.

"Jau tada mums buvo aišku, kad žmonės, kuriuos mes išrinkome, turėjo įvykdyti Sąjūdžio programą, bet paskui dauguma jų pradėjo kalbėti – aš esu kairysis, aš esu liberalas, esu toks ar anoks. Viskas gerai, bet mes juos išrinkome kaip Sąjūdžio atstovus, tad, būkite malonūs, dirbkite. O kai kadencija baigsis, galite tapti, kuo tik norite. Tada jie, rinkėjų dėka atsiradę Aukščiausiojoje Taryboje, privalėjo įvykdyti tą programą, su kuria laimėjo rinkimus", – kalbėjo D.Varkalis.

Tačiau, visuomenininko teigimu, išrinktieji tuomet išsiskaidė grupelėmis ir faktiškai sugriovė Aukščiausiąją Tarybą.

Siekė atšaukti deputatus

Aukščiausioji Taryba anuomet buvo paleista ir paskelbti pirmieji atkurtos nepriklausomos Lietuvos Seimo rinkimai, kuriuos triuškinančia pergale laimėjo vakarykščiai komunistai.

Tokius rezultatus esą lėmė tai, kad žmonės buvo pasipiktinę privatizacija ir kolūkių griovimu, todėl sąjūdžio narių pakartotinai ir neišrinko.

D.Varkalio įsitikinimu, situaciją dar buvo galima išgelbėti, jei iš Aukščiausiosios Tarybos tada būtų buvę įmanoma atšaukti "bėgiojančius" politikus.

"Pamenu, mes tada dar rinkome parašus, kad galėtume atšaukti į Aukščiausiąją Tarybą išrinktą deputatą, nes jis nevykdė savo įsipareigojimų ir lakstė iš partijos į partiją. Bet tokio įstatymo tada nebuvo, to nėra ir dabar. Juk su kokia partija politikas buvo išrinktas į valdžią, su ja ir privalėjo dirbti. Rinkėjai balsavo už tą konkrečią programą ir tą konkretų žmogų. Blogiausia, kad tas bėgiojimas iš partijos į partiją tęsiasi iki šių dienų", – piktinosi D.Varkalis.

Situacija dar paaštrėjo

Pasak visuomenininko, partinė migracija ir šiandien yra vienas skaudžiausių momentų. Tai parodė ir savivaldybių tarybų rinkimai.

Ne rinkėjai čia kalti, patys politikai sugriovė tą partinę sistemą, patys ją devalvavo.

Politinio degradavimo faktas aktualus išlieka ir artėjant rinkimams į Europos Parlamentą, taip pat prezidento rinkimams.

"Ir paskui politikai stebisi, kodėl tiek mažai žmonių ateina balsuoti, esą šiems valstybė nerūpi. Ne rinkėjai čia kalti, patys politikai sugriovė tą partinę sistemą, patys ją devalvavo iki tokio lygio, kad dar neprisiekę naujieji savivaldybės tarybos nariai keičia partiją", – kalbėjo D.Varkalis.

Akivaizdžiausias pavyzdys – dviejų Centro partijos atstovų atvejis Klaipėdoje, kai tie vos išrinkti ėmė ir perbėgo į kitą politinę stovyklą.

"Maža to, pasitraukė ne šiaip eiliniai piliečiai, viena jų – pedagogų profsąjungos lyderė Laima Juknienė. Ji turėtų būti moralinis pavyzdys, o pabėgo kitur, nuvylusi rinkėjus", – piktinosi D.Varkalis.

Visuomenininkas teigė, kad niekaip negalintis suprasti tokių žingsnių.NAUJAUSI KOMENTARAI

pritariu , aš taip pat piktinuosi -

pritariu , aš taip pat piktinuosi - portretas
"Maža to, pasitraukė ne šiaip eiliniai piliečiai, viena jų – pedagogų profsąjungos lyderė Laima Juknienė. Ji turėtų būti moralinis pavyzdys, o pabėgo kitur, nuvylusi rinkėjus", – piktinosi D.Varkalis.

Visais laikais

Visais laikais portretas
buvo tokiu nerimtu veikeju kap tas trėnktas priekulėškis:D)

zenonai

zenonai portretas
ar tau neatrodo kad laikas būtų į viską žiūrėti kitaip, civilizuotai? Daug ko buvo praeityje daug ko apie praeitį sugalvojama ir klastojama..Va jūs, išsiviešinęs KGBistas laikote save teisuoliu, vos ne šventu, galinčiu mėtyti žmonėms įžeidimus,o Dionyzas skaudžiai vardinantis šiandienines neteisybes išeina kad turi būti pasmerktas? Kokią nuomonę norite suformuoti? Ar toks jūsų elgesys neliudija kad vykdote šiandieninių saugumiečių ,,zadanijas" žlugdyti bet kokią visuomeninę iniciatyvą neatitinkančią valdžios žulikų varomos politikos? Ar nesi zenonai etatinis griovėjas besidangstantis menamu padorumu?
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos paplūdimiuose – bičių ataka
  Klaipėdos paplūdimiuose – bičių ataka

  Sekmadienį uostamiesčio paplūdimių gelbėtojai buvo priversti kviesti ugniagesius ir bitininkus, nes medinėje kavinės pakyloje susisuko bičių spiečius. ...

  2
 • Joninės Klaipėdoje – ir tautiškos, ir modernios
  Joninės Klaipėdoje – ir tautiškos, ir modernios

  Joninių šventė – ne tik šokinėjimas per laužus ir triukšmingos linksmybės. Prie tokios minties klaipėdiečius ir miesto svečius pratina Klaipėdos etnocentro darbuotojai, surengę šių metų Jonines uostamiestyje. ...

  1
 • Klaipėdiečiams – gabalėlis Rumunijos
  Klaipėdiečiams – gabalėlis Rumunijos

  Rumunija pirmąjį šių metų pusmetį pirmininkauja Europos Sąjungos tarybai, tai tapo puikia proga klaipėdiečiams geriau susipažinti su šia šalimi neišvykstant iš namų. ...

  2
 • LED juostų remontas užtruko
  LED juostų remontas užtruko

  Prieš pusmetį intensyvioje Liepų ir Herkaus Manto gatvių sankryžoje, ties dviejomis pėsčiųjų perėjomis, grindinyje įrengtos visą parą šviečiančios juostos, kurios jau trečią savaitę neveikia. ...

  7
 • Švęsti Joninių – prie vandens
  Švęsti Joninių – prie vandens

  Ilgajam Joninių savaitgaliui lietuviai renkasi poilsį ne tik pajūryje. Vis didesnė – kaimo turizmo sodybų paklausa. Klaipėdos krašte jau sunkoka rasti laisvų vietų šioms poilsio dienoms. ...

  1
 • Palangos magija: atostogos čia nesibaigia niekada
  Palangos magija: atostogos čia nesibaigia niekada

  Į klausimą, kas yra tobulos atostogos ar poilsis, kiekvienas atsakytų savaip. Tačiau didžiausias šalies kurortas neabejotinai patenkintų net išrankiausius poreikius. Svetingai bet kurį poilsiautoją pasitinkanti Palanga garantuoja nei&scar...

  6
 • Klaipėdos rajone daugėja jaunų šeimų, įsigyjančių pirmąjį būstą su finansine paskata
  Klaipėdos rajone daugėja jaunų šeimų, įsigyjančių pirmąjį būstą su finansine paskata

  Nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos Klaipėdos rajone jaunos šeimos pirmąjį būstą gali įsigyti su finansine valstybės paskata. Klaipėdos rajonas pagal subsidijų prašančių ir jas gaunančių šeimų skaičių – vienas pop...

  7
 • Meras, kuris nemėgsta rinkimų kampanijos
  Meras, kuris nemėgsta rinkimų kampanijos

  Buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šį pavasarį parlamentaro mandatą nusprendė iškeisti į Klaipėdos rajono mero postą. Rinkėjai jam parodė itin didelį pasitikėjimą, nors kandidato biografijoje ir buvo įrašas apie...

  9
 • Joninių laužų lietus negesins
  Joninių laužų lietus negesins

  Šventinį Joninių savaitgalį orai leis mėgautis pramogomis – karščiai atslūgs, o lietus netrukdys leisti laiko gamtoje. ...

  3
 • Žygdarbius gožia užmarštis
  Žygdarbius gožia užmarštis

  Tarnystė savo šaliai ir priesaikos šventumas dviem mūsų krašto tarpukario pasieniečiams kainavo gyvybę. Jauni vyrai buvo sąžiningi ir atkaklūs vykdydami pareigą, tačiau jų atminimas sumenko. Istorijos audros sunaikino jų kapus,...

  5
Daugiau straipsnių