Pajūryje žmonės vaikšto apsiginklavę ir metalo detektoriais: ieško ne tik gintarų?

  • Teksto dydis:

Prie Baltijos jūros poilsiavę tūkstančiai žmonių dalį pinigų paliko ne tik kavinėse ir viešbučiuose, bet ir jūroje. Palangiškiai piktinasi, kad pajūryje – pinigų šiukšlynas, pasakojama LNK reportaže.

„Visa pakrantė būna nusėta pinigais, monetomis. Geriau jau būtų gintaru“, – sakė užkalbinta palangiškė.

Mes, lietuviai, turime įdomią tradiciją – mesti pinigėlį per petį tam, kad čia dar kartą sugrįžtume. Įdomu, kiek tų pinigų gali būti?

„Kai litus keitė į eurus, tai pajūryje buvo pinigų šiukšlynas. Ir aš esu prieš tokią tradiciją mėtyti į jūrą monetas“, – teigė Palangos gyventoja.

Pajūryje žmonės vaikšto apsiginklavę ir metalo detektoriais – ieško ne tik gintarų. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Ypač daug monetų jūra išmesdavo į krantą, kai keitėsi valiuta. Žmonės dar ir dabar atsikrato senų pinigų. Jūra grąžina visą šlamštą, kurį poilsiautojai sumeta į ją. Manau, puikiausiai pakaktų po savęs surinkti šiukšles, kad būtų smagu grįžti. Tuomet nereikėtų mėtyti monetų“, – tikino palangiškė.

Vienas centas, penki centai, du centai – daugelis monetų oksidavęsi, net neįžiūrėsi skaičiaus nei išleidimo metų. Ant kai kurių matyti dar 1991-ieji. Gal posakis „pinigai – kaip į balą“ ir gimė iš tos tradicijos mėtyti juos į jūrą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Melas. Tie detektoriai pertraukia per zmogu, tas netenka samones, ji iskrausto, tas prabudes neprisimena ir nueina toliau. As du kartus esu palangoje taip tu detektoristu apiplestas. Mano zmona net video turi. Bet palangos meras su palangos policija tai bando nuslepti ir nepriima to kaip apiplesmo irodymai!

tadas ukrainieciu zurnalistui

tadas ukrainieciu zurnalistui portretas
pasirodo su metalo detektoriumi ir gintaru ieskodavo...

MD

MD portretas
Centai keliauja į krantą iš jūros, nes jie daug nesveria. Kapeikos, balti centai, plonieji LT 10,20,50 centai dar bus ne vienerius metus išplaunami į krantą. Kiek kapeikų išplauna į krantą nuo senų laikų...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių