Nors pirmosios erkės pabudo kovo pabaigoje, pats kraujasiurbių aktyvumo sezonas tik prasideda.
"Reikia šilumos ir žalumos", - tam būtinas sąlygas nurodė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų ir profilaktikos skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Kiselienė.
Pirmosios pabudusios erkės šiemet užfiksuotos kovo 30 dieną Giruliuose. Šioje Pajūrio regioninio parko vietoje erkės stebimos nuo 1983 metų kas dešimt dienų nuo kovo iki gruodžio.
Pirmadienį ten pat aptikta jau gerokai daugiau kraujasiurbių: 16 erkių ir 5 nimfos - mažosios erkės. Visos jos rastos vieno kilometro spinduliu.
Pasak D.Kiselienės, vienodai pavojingos tiek didžiosios, tiek mažosios erkės, nes gali pernešti pavojingos ligos virusą.
"Jau matoma pavasarinio erkių aktyvumo pradžia, tad žmonės turėtų būtų atsargūs", - įspėjo specialistė.
Erkių aktyvumo sezonas būna pavasarį ir rudenį. Pavasarinis aktyvumas trunka ilgiau ir intensyviau. Pernai jis buvo užfiksuotas balandžio 28 dieną ir tęsėsi visą gegužę.
Pernai pirmosios erkės pabudo kovo 12 dieną.
D.Kiselienė paminėjo, kad šiemet su pavojingais kraujasiurbiais bus galima kovoti ir nauju būdu, ne tik skiepytis. Vaistinėse galima įsigyti erkių išėmiklį, kuriame esama užšaldančios bei taip nukenksminančios kraujasiurbius medžiagos. Jis gerokai palengvina erkių ištraukimą.
Šis išėmiklis nėra pigus - kainuoja apie 60 litų, tačiau jo pakaktų šeimai visam sezonui.
Pernai erkių perduodamomis ligomis susirgo:
Klaipėdos mieste - 4 erkiniu encefalitu ir 13 Laimo liga
Klaipėdos apskrityje - 12 erkiniu encefalitu ir 37 Laimo liga
Naujausi komentarai