Šiomis dienomis skelbiamas pakartotinis kvietimas studijuoti pasirinktas specialybes. Tačiau net tuomet kai kurios jų nesulauks būsimų studentų dėmesio.
Pakibo ant plauko
Kai kurias universitetų ar kolegijų siūlomas specialybes drąsiai galima vadinti našlaitėmis. Mat jas studijuoti panoro vos vienas kitas studentas.
Podukros vaidmeniu šiemet tenkinasi menų ir kai kurios pedagoginės specialybės. Universitetų ir kolegijų bendrajame priėmime nurodoma, kad stojančiųjų skaičius į jas siekė vos kelis procentus.
Tad paaiškėjus galutiniams priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatams, kai kurios specialybės bus savaime išbraukiamos iš kitų metų studijų sąrašų. Taip nutinka dvejus metus iš eilės nesurinkus didesnės nei aštuonių studentų grupės.
Sulaukė vieno studento
Pasak Klaipėdos universiteto Priėmimo komisijos atsakingojo sekretoriaus Jono Bukančio, ne taip ir mažai specialybių kybo ant plauko.
Tarp nesurenkančių studentų grupės šiemet atsidūrė dailė, evangelikos teologija, kraštovaizdžio architektūra. Norinčius studijuoti šiuos dalykus galima suskaičiuoti vienos rankos pirštais.
Matematiką ir informatiką, technologijų pedagogiką, medicinos technologiją pasirinko vos po vieną žmogų. Pastarajai specialybei išsaugoti savo egzistavimo greičiausiai nepadės ir pakeistas pavadinimas bei mokymo programa. Iki šiol medicinos technologija vadinta biofizika.
Rusų ir vokiečių filologijas pageidavo studijuoti po porą abiturientų. J.Bukantis pastebėjo, kad šie dalykai susidomėjimo nesulaukia ir kitose aukštosiose mokyklose, išskyrus nebent Vilniaus universitetą.
Koją pakišo naujovė
Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Berlinskas pasakojo, kad sunkiau sekėsi surinkti reikiamą studentų skaičių į pedagogines specialybes.
Pavyzdžiui, per papildomą priėmimą dar ketinama priimti 30 studentų į anglų kalbos, 15 – į ikimokyklinio ugdymo pedagogikas.
Š.Berlinskas spėjo, kad norinčiuosius studijuoti pedagogines specialybes atbaidė šių metų naujovė – motyvacinis testas.
Po 20 laisvų vietų likę į buhalterinę apskaitą ir kultūrinės veiklos vadybą. Sporto ir pramogų vadyba surinko tik pusę norinčiųjų mokytis – liko 25 laisvos vietos.
Pastebėta, kad pernelyg didelio susidomėjimo nesulaukė socialiniai dalykai. O štai būsimųjų statybininkų sulaukta daugiau, nei tikėtasi. Iš 90 vietų laisvų liko tik 15.
"Prieš stojamuosius tikėjomės blogesnės situacijos", – neslėpė pavaduotojas.
Tačiau būgštavimai nepasitvirtino, tad kolegijai šiemet neprireiks atsisakyti nė vienos nepaklausios specialybės.
Naujausi komentarai