Atskleista, kas užims miesto vadovų postus

Rinkimus uostamiestyje laimėję liberalai atskleidė, kas užims miesto vadovų postus. Didelių pokyčių nebus. Keisis savivaldybės administracijos direktorius, vienas vicemeras.


 

Rinkimus uostamiestyje laimėję liberalai atskleidė, kas užims miesto vadovų postus. Didelių pokyčių nebus. Keisis savivaldybės administracijos direktorius, vienas vicemeras.

Pritarė mero „dėlionei“

Naujos kadencijos miesto daugumą sudarys 23 tarybos nariai.

Prie dvylikos liberalų prisijungs keturi Rusų aljanso nariai, trys socialdemokratai, po du partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei visuomeninio komiteto „Klaipėda“ nariai.

Preliminarioje valdančios daugumos koalicijos sutartyje numatyta, kad Liberalų sąjūdžiui priklauso abu vicemerų, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus ir vieno jo pavaduotojo postai.

Trečiadienį miesto meras Vytautas Grubliauskas tvirtino, kad kandidatų pasirinkimas nebuvo paremtas emocijomis, išgyvenimais, prisiminimais. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas kompetencijai, atitikimui pozicijai, į kurią pretenduojama.

„Vienas iš kriterijų, kuriuo vadovavausi, siūlydamas kandidatūras, kad darbas turi būti maratonas, o ne trumpa distancija. Buvo kreipiamas didelis dėmesys, ar pretendentas dalyvaus po dvejų metų vyksiančiuose rinkimuose“, – tvirtino meras.

V.Grubliauskas džiaugėsi, kad liberalų frakcijos nariai pritarė jo siūlytai postų dėlionei.

Rinkosi iš dviejų vyrų

Į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas bus siūlomas Liberalų sąjūdžio narys Saulius Budinas. Dabar jis vadovauja „Regitros“ Klaipėdos filialui. S.Budinui teks atsisakyti šių pareigų dėl naujųjų. „Regitros“ Klaipėdos filialui bus ieškomas naujas vadovas.

Užimti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pretendavo ir Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininkas Simonas Gentvilas, tačiau šis savo kandidatūrą atsiėmė, nes žada dalyvauti po poros metų vyksiančiuose Seimo rinkimuose vienmandatėje apygardoje.

„S.Gentvilas surinko daugiausiai balsų po manęs. Jis būtų puikiai tikęs pareigoms. Tačiau jis priėmė brandų jauno politiko žingsnį ir atsiėmė kandidatūrą, nes dalyvaus Seimo rinkimuose. S.Gentvilas jaučia atsakomybę prieš klaipėdiečius. Jis visada sulauks mano palaikymo. Manau, kad tikrai nemažai nuveiks miesto taryboje“, – teigė meras.

J.Simonavičiūtė taps vicemere

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybės administracijos direktore dirbanti Judita Simonavičiūtė taip pat neliks be posto. Ji bus siūloma į mero pavaduotojos postą.

Šiuo metu savivaldybės administracijos direktorės pareigas einanti J.Simonavičiūtė atostogauja.

V.Grubliauskas pakartojo, kad siūlant kandidatus į postus buvo vertinamas nusiteikimas eiti šias pareigas. Meras pabrėžė, kad J.Simonavičiūtei, kaip administracijos direktorei neturi didelių priekaištų. Tačiau jos patirtį nuspręsta išnaudoti kitoje srityje.

„Niekas neabejoja J.Simonavičiūtės vadybiniais sugebėjimais, kompetencija. Jos patirtį išnaudosime kitoje srityje – dirbant su svarbiais miestui projektais“, – tvirtino meras.

Antrasis vicemeras neturėtų keistis. Į šias pareigas bus siūlomas Artūras Šulcas. Politikas šias pareigas ėjo pastaruosius ketverius metus.

Naujos kadencijos tarybai pradėjus darbą, pareigų neteks vicemeras Vytautas Čepas.

Išbandymas – slaptas balsavimas

Neturėtų keistis ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai. Šiuose postuose turėtų likti liberalė Alina Velykienė ir Rusų aljanso atstovas Aleksandras Michailovas.

Valdančios daugumos sutartis bus pasirašoma kitą savaitę – antradienį, kai vyks paskutinis šios kadencijos tarybos posėdis. Tai bus daroma ilgosios pertraukos metu.

V.Grubliauskas pasakojo, kad koalicijos partneriai su kandidatūromis supažindinti ketvirtadienį. Pastarieji jas žadėjo palaikyti.

Naujoji taryba į pirmąjį posėdį rinksis ketvirtadienį, balandžio 16-ąją. Jo metu bus tvirtinamos kandidatūros į svarbiausius miesto valdžios postus.

V.Grubliauskas vylėsi, kad jo teikiamoms kandidatūros miesto tarybos dauguma pritars.

„Pirmas valdančios daugumos tvirtumo išbandymas bus slaptas balsavimas“, – tvirtino meras.

Patvirtinus kandidatūras į postus šiek tiek keisis miesto tarybos sudėtis. Liberalams S.Budinui tapus administracijos direktoriumi, o A.Velykienei – pavaduotoja, į miesto tarybą ateitų Saulius Liekis ir Vaida Žvikienė.

Penktadienį tarsis dėl komitetų pirmininkų, jų pavaduotojų postų. Taip pat bus svarstoma, kas pateks į savivaldybės įmonių stebėtojų tarybas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Billas

Billas portretas
Būtų teisinga, jei nebūtų susitarimų, bet čia gi valdžios dalybos :D

JO

JO portretas
Klaipėdiečiai visada išsiaiškins tarpusavyje, ten geriau svetimiems nelįsti.svarbiausia yra draugiška komanda.

???

??? portretas
kokia kompetencija turi subinlaizhys Shulcas???
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių