- Asta Dykovienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Po karingo aplinkosaugininkų vizito sutriko "Mini zoo" ūkyje Klaipėdos rajone gyvenančios rudosios meškos sveikata. Klerkai buvo pasirengę konfiskuoti 10 metų čia gyvenantį gyvūną, tačiau meškos išgabenimui buvo nepasirengę, todėl pabudinę ją iš žiemos miego taip ir nedrįso išsivežti.
Raganų medžioklė
Rudoji meška Maša į privatų zoologijos sodą esą pakliuvo nelegaliai. Todėl šią savaitę į "Mini zoo" atvykę aplinkosaugininkai atsigabeno dengtą narvą, į kurį planavo patalpinti jau tris savaites žiemos miegu įmigusią meškutę.
Begindami įstatymo raidę, klerkai persistengė. Prižadinę mešką, jie turbūt tikėjosi, kad ji pati sės į furgoną ir savo noru važiuos jų pageidaujama kryptimi arba kad gyvūno šeimininkas Edvardas Legeckas už parankės ją palydės į mašiną.
Tokia išvada peršasi, nes operacijos "Maša" vykdytojai net neatsivežė stipresnių migdomųjų vaistų, brezento, kuriuo galėtų nunešti užmigdytą mešką į automobilį, ir neturėjo pakankamai žmonių, galinčių 350 kg sveriantį gyvūną pernešti.
Netiko kilmės dokumentai
Mešką ketinta vežti į Telšių rajone esantį miškų urėdijos "Žvėrinčių", kur, anot pareigūnų, gyvena dar vienas "nelegalas" – lokys Timofėjus. "Žvėrinčius" pasirinktas todėl, kad Kauno zoologijos sode meškai šiuo metu gyventi esą nėra galimybių.
Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, "Mini zoo" patikrinimas pradėtas po to, kai savininkas po kelių pakartotinių terminų taip ir nepateikė Aplinkos apsaugos agentūrai duomenų, kurie patvirtintų, kad dalis ten laikomų gyvūnų įsigyti teisėtai. Esą nėra duomenų, kaip ta meška atkeliavo į Lietuvą.
Pasak E.Legecko, meškutę Mašą, dėl kurios čia kilo tas triukšmas, jis įsigijo dar labai mažą lygiai prieš 10 metų iš Ukrainos Rovno zoologijos sodo.
"Mini zoo" savininkas tikrintojams pateikė dokumentus, iš kur jo ūkyje atsirado meška. Tačiau klerkų tai neįtikino. Esą Aplinkos ministerijos pozicija buvo tokia, kad iki tol, kol bus nuspręsta, ar meška šiame ūkyje yra legaliai, gyvūną reikia konfiskuoti.
Nusikaltimas prieš gyvūną
Jau iš pat pradžių gyvūno savininkas E.Legeckas tikino, kad meškai toks pervežimas yra didžiulis stresas, galintis pasibaigti net jos žūtimi. Pažadinus įmigusį gyvūną, pažeidžiama jo fiziologija ir psichika.
Kai aplinkosaugininkai mešką prižadino, pabudęs gyvūnas ėmė niršti. Suvokę, kad Mašos neįveiks, klerkai nusprendė gyvūną palikti "Mini zoo". E.Legeckas įpareigotas tris mėnesius niekur jos neišvežti. Per tą laiką bus galima apskųsti teismo sprendimą, o jei jis bus neigiamas, tada meškai teks palikti savo įprastus namus Klaipėdos rajone.
"Gyvūno sutrikdymas jau padarė žalos – meška nebegali miegoti. Dieną mes ją išleidžiame į lauką, vėl intensyviai maitinsime ir girdysime, gal ji vis dėlto susiruoš užmigti žiemai. Tai pirmas atvejis per 10 metų, todėl nežinau, kaip šitai atsilieps gyvūno sveikatai", – nerimavo E.Legeckas.
Neatmetama galimybė, kad meškos pabudinimas gali stipriai pakenkti. Panašiai nutiko ir Telšių miškų urėdijos augintiniui lokiui Timofėjui, kuris vaikšto ratais ir nebegali užmigti.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Audra padarė žalos Baltijos jūros krantams
Smarki audra padarė žalos Baltijos jūros krantams, trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos agentūra. ...
-
Klaipėdos kolegija aukcionuose parduos 25 mokyklos objektus
Klaipėdos valstybinė kolegija, padedama Turto banko, viešuose aukcionuose parduos 25 aukštosios mokyklos objektus. Bendra jų vertė sieks ne mažiau kaip 10 mln. eurų, skelbia Turto bankas. ...
-
Klaipėdos rajone gimė Mozė
Klaipėdos rajonas, kuris visoje šalyje žinomas dėl mažiausio nedarbo, spartaus gyventojų skaičiaus augimo, dabar gali išgarsėti ir itin retais vardais, suteikiamais naujagimiams. ...
-
Už nenuvalytus takus uostamiestyje – bauda atsakingai įmonei
Iškritus gausiam sniegui pietinėje Klaipėdos miesto dalyje pagrindiniai pėsčiųjų ir dviračių takai nebuvo tinkamai valomi. Už susidariusią situaciją ir įsipareigojimų nevykdymą atsakingai bendrovei skirta 2,8 tūkst. eurų bauda, prane&sca...
-
Kada imami pirštų atspaudai?2
Pirštų atspaudas – unikalus dalykas. Piliečių pirštų atspaudai imami ne tik įvykus nusikaltimams, jų reikia ir rengiant asmens dokumentus, kuriuose įdiegti biometriniai duomenys. Nors ši procedūra privaloma, nepasitenkinanči...
-
Klaipėdiečiai sniego valymu rūpinasi patys
Klaipėdiečiai, nelaukdami, kol sniegą nukas rangovai, patys imasi darbo ir nuo pėstiesiems skirtų takų valo sniegą. ...
-
Neringos skvere – žiemos pramogos
Savaitgalį Neringos skvere netrūko mažųjų klaipėdiečių – visi jie džiaugėsi gausiai iškritusiu sniegu, čiuoždami rogutėmis ir čiuožynėmis nuo nedidelių kalniukų. Vaikų šėlionės truko iki pat vėlyvo vakaro tiek š...
-
Klaipėdoje nebeliks šventinių puošmenų
Šią savaitę uostamiestyje prasidės kalėdinių puošmenų nuėmimas, ledo čiuožyklos demontavimas, pagrindinės miesto žaliaskarės nupuošimas. Darbus planuojama pradėti trečiadienį, jie truks apie mėnesį. ...
-
Pajūris paliktas kovoti su stichijomis vienas14
Metai prasidėjo stichijos siautėjimu ir didžiuliais jos sukeltais nuostoliais. Pajūrio gyventojai tikina, kad tokie lietūs ir vėjai jų nestebina. Liūdina ir nusistebėjimą kelia vis didėjančios šių gamtos reiškinių pasekmės. ...
-
Ledinės maudynės virto bendryste: savo pomėgiu mėgina užkrėsti ir kitus1
Ledines maudynes mėgstantys plungiškiai, susibūrę į „Plungės ruonių“ asociaciją, savo pomėgiu maudytis lediniame vandenyje ir kitus mėgina užkrėsti keliaudami po miestelius ir kaimus. ...