Laisvės gynėjų diena Klaipėdoje: vyks gausybė atminimo renginių

Kaip ir kasmet, minint Laisvės gynėjų dieną, klaipėdiečiai susirinks bendram tikslui – pagerbti žmones, kovojusius už tėvynę ir jos laisvę. Planuojama nemažai atminimo renginių, daugelis jų prasidės jau rytoj.

Bokštas taps trispalvis

Sausio 12-ąją trispalvėmis papuošti vainikai bus padėti prie Klaipėdos savivaldybės, Klaipėdos radijo ir televizijos bokšto Giruliuose ir prie buvusios Klaipėdos tarybos pastato Vilties g. 12.

Vakarop 16.30 val. Lietuvos vėliavos spalvomis nušvis Klaipėdos kariliono bokštas.

17 val. prie miesto savivaldybės užsiliepsnos trys simboliniai atminimo laužai, kuriuos uždegs Žvejų rūmų jaunimo liaudiškų šokių ansamblis "Žilvinas".

Sveikinimo žodį tars miesto meras Vytautas Grubliauskas. Prisiminimais apie tragiškąją 1991 m. sausio 13-osios naktį pasidalys ir įvykių liudininkai.

Susirinkusiuosius prie laužų džiugins atlikėjos Bjelle dainos. Šildys ir Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos ir Bendruomenės namų meno ansambliai, Simono Dacho progimnazijos moksleiviai.

Planuojama, kad renginys truks apie valandą.

Nušvis ir instaliacija

Sausio 12-ąją nuo 18 iki 23 val. ant Klaipėdos piliavietės kalno šlaito iš Pilies g. pusės bus rodoma vaizdo instaliacija "Žuvusiems už meilę laisvei".

Instaliacija buvo užsakyta pernai Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui, bet dėl pandemijos nebuvo pademonstruota.

Ją sukūrė dailininkas Rimas Sakalauskas.

"Po tamsios nakties ateina šviesus rytas. Virtualus memorialas pakvies pajausti laisvės virpulį pasitelkus imersinę trimatę instaliaciją. Abstrakčiais grafiniais elementais – teksto iškarpomis, smėlio dalelėmis, tiesiomis ir chaotiškomis linijomis, įtemptomis ir atsipalaiduojančiomis stygomis bus atkurta šviesos ir tamsos mūšio arena. Iš šių vizualinių, semantinių ir fonetinių dėmenų sukurta instaliacija / projekcija žymės tą lemiamą naktį, kai žmonės jautė laisvę visais savo jutiminiais impulsais, o keturiolika užgesusių sielų išvadavo viltį iš tamsos gniaužtų", – pranešime mintimis pasidalijo R.Sakalauskas.

Rodant instaliaciją skambės monumentali Mykolo Natalevičiaus muzika.

Instaliacija klaipėdiečius džiugins ir sausio 13-ąją nuo 17 iki 23 valandos.

Bėgikai startuos nuo Girulių televizijos bokšto ir bėgs iki miesto savivaldybės. Šiemet bėgimą organizuoja Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla.

Languose įžiebs žvakes

Be minėtų renginių, minėjimo dieną vyks ir tradicinis vakarinis bėgimas laisvės gynėjų keliais. Renginys prasidės 20 val.

Bėgikai startuos nuo Girulių televizijos bokšto ir bėgs iki miesto savivaldybės. Šiemet bėgimą organizuoja Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla.

Bėgimo dalyviai į starto vietą Giruliuose galės vykti užsakytu autobusu, kuris nuo 18.30 iki 19 val. lauks prie savivaldybės (Liepų g. 11). Dalyvių registracija galima prie autobuso ir starto vietoje.

Sausio 13-osios rytą 8 val. Lietuvoje bus vykdoma pilietinė akcija "Atmintis gyva, nes liudija", truksianti dešimt minučių. Visi kviečiami uždegti žvakutes languose ir tylos minute pagerbti kovotojus.

Ši iniciatyva vyks jau 15-ąjį kartą.

Iš liudininkų lūpų

Sausio 13 d. 10 val. Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bus aukojamos mišios už laisvės gynėjus.

15 val. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro bendruomenė 1991-ųjų sausio didvyrius prisimins tradiciniame renginyje "Atidavėte save Tėvynei".

Centro dailės studijų mokiniai pieš kūrinius, kuriuos instaliuos ant simbolinių barikadų.

Renginio metu degs žvakutės, bus rodomas filmas apie sausio 13-osios įvykius, prisiminimais dalysis liudininkai.

17 val. Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje įvyks pamąstymų ir diskusijų vakaras "Sausio 13-osios portretas: įvykių atgarsiai".

Renginio svečiai – visuomenės veikėjas Dionyzas Varkalis, Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros vedėja, rašytoja, socialinių mokslų daktarė Jūratė Sučylaitė, buvęs ilgametis Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius, rašytojas, habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick, istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė.

Įėjimas į renginį – tik su galimybių pasu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šveskime

Šveskime portretas
genialų šiandiendienos vyriausybės sprendimą pripažinti Lukašenkos trašų tranzitą pavojingu Lietuvos saugumui(Turbūt čia tas pats kaip ginklus vežti..:D)) Dabar tas tranzitas vistieek eis tik gal 10 privačių lietuviškų transporto įmoniu pasidalins krovinius o Lietuva gali sulaukt nemažų baudų iš tarptautinio arbitražo teismo:D)))

BigMuda

BigMuda portretas
Atsibodo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Šveskime

Šveskime portretas
Tiesioginiu mero rinkimu panaikinima pirmame žingsnije o antru žingsniu bus panaikinti tiesioginiai prezidento rinkimai. Ir bus konservuota demokratija.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Paupių gyventojai piktinasi niokotojais: kol vieni gražina, kiti kenkia
  Paupių gyventojai piktinasi niokotojais: kol vieni gražina, kiti kenkia

  Kol vieni paupiškiai puoselėja savo rajoną, organizuoja talkas ir sodina gėles, kitiems rankas niežti sunaikinti sukurtą grožį, paliekant po savęs šiukšlių kalnus, nuorūkas ar aprašinėtus naujai įrengtus suoliukus &ndash...

 • Sakurų parko siluetas jau įgauna formas
  Sakurų parko siluetas jau įgauna formas

  Tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios apaštalų bažnyčios maždaug hektaro dydžio rengiamo Sakurų parko siluetas jau įgauna formas. Požeminiai darbai jau beveik baigti, formuojami takeliai, įrengtos sūpynės vaikams. Savivaldybės atstovai...

  4
 • Kariai uostamiestyje surengs žygį
  Kariai uostamiestyje surengs žygį

  Pirmadienį oficialiai susipažino ir rankas vienas kitam paspaudė uostamiesčio vadovas Vytautas Grubliauskas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados "Žemaitija" vadas ...

 • Smėlis uostamiesčio gatvėje – lyg paplūdimyje
  Smėlis uostamiesčio gatvėje – lyg paplūdimyje

  Naujai išklotos trinkelės Vingio gatvėje trikdo gyventojus. Esą kur bepažvelgsi – smėlis, trinkelių per jį beveik nematyti, o vaikščiojimas čia primena paplūdimį dėl į batus pribyrančio smėlio. ...

  2
 • Girulių kempinge verda gyvenimas: atvažiuoja ir užsieniečių
  Girulių kempinge verda gyvenimas: atvažiuoja ir užsieniečių

  Poilsiautojų srautus Girulių kempinge reguliuoja oras, kuris šią vasarą gana palankus vasaroti ir palapinėse. Kempingą vėl prižiūrinčio Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro atstovų teigimu, turistų iš užsienio neatgras...

 • Pušinio keliaujančio kuoduočio kelionė
  Pušinio keliaujančio kuoduočio kelionė

  Ne kasmet galima stebėti ir stebėtis keista Kuršių nerijos retenybe – pušinio keliaujančio kuoduočio vikšrų karavanu, kuris gali nusidriekti iki pusantro metro ilgio, o gal ir daugiau. Kolonos vedlys išleidžia ši...

 • A. Armonaitė: mėlynosios inovacijos ir aplinkosauga – šansas Klaipėdai
  A. Armonaitė: mėlynosios inovacijos ir aplinkosauga – šansas Klaipėdai

  Klaipėda iš visų Lietuvos miestų turi didžiausią potencialą ateityje pritraukti su Baltijos jūros ištekliais, arba vadinama mėlynąja ekonomika ir aplinkosauga susijusias investicijas, teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušr...

  3
 • Palangos pliažuose – daugiau apsaugos: tvarką prižiūri ne tik gelbėtojai, bet ir policija
  Palangos pliažuose – daugiau apsaugos: tvarką prižiūri ne tik gelbėtojai, bet ir policija

  Palangos gelbėtojai, policija ir jos rėmėjai praėjusią savaitę pradėjo žvalgyti tvarką paplūdimiuose. Toks dėmesys daugumui pliaže palaikyti atkreiptas po keletos tragiškai pasibaigusių įvykių, nusinešusių poilsiautojų gyvybes, p...

  5
 • Karių pratybos – ir Kuršių mariose
  Karių pratybos – ir Kuršių mariose

  Rugpjūčio 9–12 dienomis Alksnynės gynybiniame komplekse ir Kuršių mariose vyks Portugalų rotacinių pajėgų ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ (toliau...

  2
 • KU archeologai Kukuliškių piliakalnyje aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją
  KU archeologai Kukuliškių piliakalnyje aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją

  Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos istorijos ir archeologijos instituto archeologų komanda kasinėjimų Kukuliškių piliakalnyje metu aptiko didžiausią iki šiol sėklų kolekciją Lietuvoje, pirmadienį pranešė universitetas. ...

Daugiau straipsnių