Pajuto ligos simptomus
Šiomis dienomis sunegalavęs Tomas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasakojo bėdų dėl kvėpavimo takų turėjęs dar metų pradžioje, tačiau būklė buvo pagerėjusi, ir žmogus gyveno įprastą gyvenimą.
"Tačiau dabar, pablogėjus sveikatai, nusprendžiau pasiskambinti trumpuoju numeriu 1808 ir pasikonsultuoti", – dėstė pašnekovas.
Žmogus pasakojo nekarščiavęs, atvirkščiai – kūno temperatūra net žemesnė, nei įprasta, nesiekia 36 laipsnių. Vieną vakarą vyrą kamavo ir sausas kosulys.
Tomas pastaruoju metu užsienyje nesilankė, taip pat neteko kontaktuoti su neseniai ten buvusiaisiais, tačiau jo darbo pobūdis toks, kad tenka bendrauti su žmonėmis.
Neliko laisvo laiko
Išklausiusi Tomo skundų, karštosios linijos 1808 operatorė nusprendė, kad jam vertėtų atvykti į Klaipėdoje prie "Švyturio" arenos esantį mobilųjį patikros punktą ir išsitirti dėl viruso.
Tiesa, vyras pasakė, kad neturi automobilio, tuomet jam buvo paaiškinta, kad tai – ne problema, mat savivaldybė suteikia atvežimo paslaugą.
Nors, atrodytų, kliūčių tyrimui nėra, žmogus ištirtas nebuvo. Paaiškėjo, kad artėjančią dieną laisvų vietų tyrimams neliko.
Anot pašnekovo, jam buvo pasiūlyta paskambinti kitą dieną ir pabandyti gauti laiką tyrimui dar kitą parą. Kadangi vyras nekarščiuoja, jam nebuvo rekomenduota kreiptis skubios pagalbos į ligoninę.
Žmogų dar labiau nustebino tai, kad nors jo būklė ir kelia įtarimų, jam buvo pasiūlyta gyventi įprastą gyvenimą, eiti į darbą.
"Dirbdamas daug bendrauju su žmonėmis, į darbą vykstu viešuoju transportu", – sakė pašnekovas, pridurdamas, kad tokie karštosios linijos darbo metodai, anot jo, prisideda prie viruso plitimo.
Turėtų kreiptis į šeimos gydytoją
Kad prastai besijaučiantis ar įtariamai virusu užsikrėtęs žmogus neturėtų eiti į viešumą, pripažino ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė.
"Tokiu atveju į darbą žmogus neturėtų eiti. Jis turi skambinti savo šeimos gydytojui, kuris spręs dėl nedarbingumo išdavimo ir siuntimo tolesniems tyrimams. Jei žmogaus būklė sunki – jis dūsta, labai aukšta temperatūra ar sunkia forma pasireiškia kiti simptomai, tuomet reikia nedelsiant skambinti 112", – dėstė Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.
Ji taip pat priminė, kad jei sunegalavusiam žmogui nepavyksta savo šeimos gydytojui prisiskambinti tą pačią dieną, nedarbingumo pažymėjimas jam gali būti išduodamas atbuline data iki 5 darbo dienų.
Registracija – pagal grafikus
Vis dėlto tai, kad gali tekti "tykoti" laisvo laiko tyrimui dėl koronaviruso mobiliajame punkte, kaip ir nutiko Tomui, yra realu.
Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė aiškino, kad, siekiant reguliuoti laboratorijų apkrovas ir tyrimų atlikti atvažiuojančių žmonių srautus, mobilieji punktai kasdien ar dar viena diena į priekį sudaro grafikus.
"Šie grafikai yra pateikiami 1808 numerio konsultantams, kurie pagal pateiktus laikus registruoja tyrimams. Tad konsultantai, kol neturi grafiko, negali iš karto registruoti artėjančiai dienai", – sakė G.Banaitytė.
Naujausi komentarai