Klaipėdos krašto gatvėse liesis tylūs protestai

Rytoj didesniuose Klaipėdos apskrities miestuose į gatves išriedės protestuojančių ūkininkų traktoriai. Sunkiąja technika jie nevažiuos tik uostamiesčio gatvėmis, o štai Gargždų, Šilutės, Skuodo ir kitų miestų gyventojai stebės protestuotojus.

Suks ratu

Taip Klaipėdos krašto ūkininkai jungiasi prie visoje šalyje rengiamos protesto akcijos.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Vidmantas Buivydas tikino, jog ūkininkų technikai bent jau Gargžduose nebuvo leista niekur sustoti.

"Rengiame tyliąją akciją. Prie savivaldybės sustoti negavome leidimo, todėl nuspręsta, jog 50 traktorių centrinėmis miesto gatvėmis suks ratus. Maršrutas drieksis nuo Kuršlaukio gatvės. Tai yra neasfaltuota gatvė. Važiuosime su policijos palyda. Suksime Kretingos gatve, po to – į Užuovėjos gatvę, važiuosime Kvietinių ir toliau Klaipėdos gatvėmis", – pasakojo V.Buivydas.

Gali būti, jog triks eismas, bet mes atsiprašėme iš anksto visų miestiečių dėl nepatogumų.

Ūkininkams savivaldybė nurodė laikytis tam tikrų taisyklių – technika privalo būti švari, be priekabų ir mėšlo kratytuvų.

Tačiau, jei akcijos rengėjai vis tik užterš gatves, jiems būtina bus nuplauti ir jas.

"Aš esu atsakingas už tai", – pripažino V.Buivydas.

Akcijos metu per garsiakalbius bus transliuojami ūkininkų reikalavimai ir siekiai.

Technika pajudės 11 val. Traktoriai suks penkis ratus, o akcija truks dvi valandas.

"Jei bus 50 traktorių, žiedas turėtų užsidaryti. Gali būti, jog triks eismas, bet mes atsiprašėme iš anksto visų miestiečių dėl nepatogumų", – patikino V.Buivydas.

Pakelėse – 50 kryžių

Tai jau antras ūkininkų protesto ženklas, – per kelias savaites Klaipėdos rajone pakelėse ūkininkai pastatė apie pusšimtį žalių kryžių.

"Tie, kurie neturi žemės sklypų prie pagrindinių kelių, kooperavosi kartu ir statė kryžius matomose vietose kitų ūkininkų sklypuose. Kryžiai pastatyti autostrados pakelėse, kelyje į Plungę, Skuodą, Šilutę, Kretingą, Palangą", – tikino ūkininkas.

V.Buivydas aiškino, jog ūkininkai tokiais būdais mėgina atkreipti valdžios dėmesį į jų pečius užgulusias problemas.

"Žaliasis kryžius statomas prieš visuomenės ir žemdirbių susipriešinimą, nepakeliamą biurokratinę naštą, kainas, žemesnes už savikainą, nuolat didėjančius ir nebepakeliamus mokesčius. Ūkininkai šiuo metu išgyvena itin sunkius laikus. Aš pats tepardaviau 15 procentų grūdų derliaus. Supirkimo kainos tokios mažos, jog net nežinau, ko griebtis. Vieni nuostoliai", – tikino V.Buivydas.

Didins mokesčius

V.Buivydas aiškino, jog mokesčių didinimas ūkininkams ateityje lems jų pasitraukimą iš verslo.

"Mūsų kraštas turi išskirtines sąlygas, juk drėgmės perteklius atsiliepia derliui. Rudenį, kai tiek drėgmės, mes tapome visiškai priklausomi nuo gamtos. Negalėjome jokių rudeninių darbų padaryti. Ūkininkams yra skaudu, jiems sunku. O sankcijos ūkininkams ateina iš visų pusių", – skundėsi V.Buivydas.

Ūkininkų nepasitenkinimas kilo po to, kai atsirado siūlymų ūkininkams kelti dyzelino akcizą nuo 56 iki 81 euro už toną.

Taip pat svarstoma didinti mokesčius už žemę, gali tekti daugiau mokėti gyventojų pajamų mokesčio bei "Sodrai".

Taip numatyta Vyriausybės parengtame kitų metų biudžeto projekte, pateiktame Seimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zmogus

Zmogus portretas
Ukininkai pasieme paskolas zemes ukio technikai, o gyventojai - butams. Visiems dabar sunku. Kas remia gyventoja kuris gyvena banko paskolintame bute ir vos gala su galu suduria. Visi gyventojai Lietuvoje yra banku ikaitai, tai ka, jei statys kryzius, ar kas pasikeis.

Tam komentatoriams

Tam komentatoriams portretas
Prie ko čia ūkis ir kaimas nesupratau? Kas tau trukdo gyventi mieste ir ūkininkauti savo laukuose prie miesto? Čia gi banalus verslas ir verslaujant preito šimtmečio principais nieko nebeuždirbsi.Nepatinka kaimas, važiuok į miestą, kodėl mes tau turime apmokėti gyvenimą kaime iš savo mokesčių kad jis ten tau patiktų? Aš noriu pvz gyventi saloje prie norwegijos, gal susimeskite man kad ten būtų mano namas, supermarketas ir būtinai municipalinis baseinas.

hmm

hmm portretas
Nieko nesuprantu, privatus verslas dirba nuostolingai ir reikalauja, kad kažkas pirktų brangiau. Nu rinkitės kitą verslą, ką dabar visus bankrotus visuomenė turi apmokėti.
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių