Įsiutino koronaviruso tyrimai daugiabutyje: Dragūnų kvartalas priešinasi poliklinikai

Dragūnų kvartalo gyventojus pribloškė žinia, jog daugiabutyje privati medicinos įstaiga atidarė koronaviruso patikros punktą. COVID-19 testus atliekančios Uosto poliklinikos vadovė į gyventojų nuogąstavimus reagavo savotiškai, pareikšdama, jog dėl savo biznio nesiruošia dezinfekuoti pusės kvartalo.

Už testą – 76 eurai

Dragūnų gatvės 2-ajame name Uosto poliklinikos padalinys COVID-19 testus pradėjo atlikinėti nuo gegužės vidurio.

Įstaiga skelbia, jog molekulinį PGR tyrimą iš nosiaryklės galima atlikti būtent tik Dragūnų gatvėje įsikūrusiame poliklinikos padalinyje. Testas čia kainuoja 76 eurus.

Tokia kaimynystė išgąsdino daugiabučių namų kvartalo gyventojus.

"Per pietus vidiniame namo kieme matome stoviniuojant apie 15 vyrų, panašu, jog jie laukia tyrimų. Apie situaciją pranešėme Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, tačiau specialistai tikina nieko nežinantys. COVID-19 tyrimus atliekančiuose mobiliuosiuose punktuose draudžiama net išlipti iš mašinos, o čia žmonės tiesiog būriuojasi mums po langais, po valandą ar dvi sėdi kieme ant suoliukų, kurių niekas nedezinfekuoja", – piktinosi gyventojai.

Įtampa: mažus vaikus auginanti Laura tikino, jog jaučia nerimą prasilenkdama su poliklinikos interesantais, nes nežino, ar kuris jų neserga pavojinga liga. / Redakcijos archyvo nuotr.

"Mes bijome ir niekas su mumis nederino, norime mes tokios kaimynystės, ar ne. Taip neturėtų būti. Ar tikrai daugiabutis tinkamiausia vieta koronaviruso tyrimams? Mes tą kiemą, kur renkasi svetimi, apeiname ratu. Juk aplink pilna auginančiųjų vaikus. Ir aš su anūku ratais einu", –  piktinosi gretimo namo gyventoja Ramunė, prižiūrinti anūką.

Jauna mama Laura taip pat tikino, jog tokia kaimynyste daugiabučių namų kvartale nesidžiaugia niekas.

"Mes auginame vaikus ir tikrai nenorime, kad greta būtų koronaviruso patikros punktas. Čia yra naujas kvartalas, šimtai butų ir daugybė jaunų žmonių su vaikais, kas garantuos, jog rizika mums nepadidės? Mes vaikų net nebeleidžiame į kiemą", – tikino jauna mama.

Kaimynei antrino ir kitos kalbintos moterys. Greta Uosto poliklinikos centrinio įėjimo, vos už pusmetrio, yra daugiabučio laiptinės durys. Jas atvėrusi gyventoja Marija tikino, jog kartais su poliklinikos interesantais jai tenka prasilenkti kone liečiantis alkūnėmis.

"Aišku, kad nemalonu, o kam būtų malonu? Labai daug klausimų dėl šios įstaigos. Taip ir saugausi, dezinfekuoju rankas, vaikštau su kauke. Gyventojų niekas neklausė, sutinka jie, kad tokia veikla čia būtų, ar nesutinka. Neįdomu niekam", – kalbėjo poliklinikos kaimynė.

Stebina skirtingos tvarkos

Šilojų seniūnaitijos, kuriai priklauso Dragūnų gatvė, seniūnaitis Aurimas Mockus stebėjosi, kokiu būdu medicinos įstaiga gavo leidimą viename didžiausių uostamiesčio gyvenamųjų namų kvartale teikti tokias paslaugas.

"Aš dar nepykstu, kad vieni čia ateina dėvėdami kaukes, kiti jų nė nedėvi, bet man taip ir neaišku, kodėl tokia veikla vykdoma gyvenamajame rajone? Aš, kaip šaulys, esu ne kartą budėjęs mobiliajame punkte, įsikūrusiame prie arenos, ir mačiau, kokių griežtų priemonių imamasi tikrinant potencialiai galinčiuosius nešioti virusą. Net automobilio lango negalima atidaryti, kad virusas nesklistų į aplinką. O čia kažkas pusantros valandos trinasi ant suoliukų gyventojams po langais. Kas atvyksta į tokią įstaigą? Galbūt dalis ateina dėl pažymų. Tačiau kas paneigs, jog COVID-19 testo gali kreiptis ir sergantys, ir nešiojantys virusą? Tai kokios iš tiesų tos tvarkos Lietuvoje? Vienuose patikros punktuose – itin griežta tvarka, o kitur darome ką norime? Vienur nurodoma itin saugotis, o štai daugiabučių kvartale vyksta labai keisti dalykai, ir niekam tai nerūpi", – klausimus bėrė A. Mockus.

Neleis lipti ant galvos?

Uosto poliklinikos vadovė Saulė Bieliauskienė aiškino, jog Dragūnų gatvėje esančios įstaigos patalpos vienintelės bendrovės valdomos patalpos, tikusios tokiai veiklai.

"Gali būti, kad ir penkiolika vyrų ant suoliukų sėdi. Sveikatos ministro įsakyme parašyta, jog tokiai veiklai turi būti patalpos su dviem atskirais įėjimais. Tai vienintelės patalpos iš visoje Lietuvoje valdomų mūsų įmonės patalpų, kurios atitinka reikalavimus. Čia kalbama apie mokamus, profilaktinius tyrimus", – paaiškino S. Bieliauskienė.

Net nesiruošiu dezinfekuoti pusės kvartalo. Jei vieną kartą leisi užlipti ant galvos, jie lips nuolat.

Įstaigos vadovė tikino, jog čia priimami tik sveiki, tiksliau – nekarščiuojantys pacientai. Ar jie sveiki, tikėtina, sužinoma tik po tyrimo atlikimo.

"Tai čia tie – paranoikai. Tie, kuriems šovė mintis pasitikrinti, arba jie mano, jog persirgo, arba bijo. Dar gali būti tie, kurie ruošiasi išvažiuoti į užsienį dirbti. Atvykus į kitą šalį privaloma pateikti neigiamą tyrimų atsakymą. "Valdiškai" niekas tokio tyrimo neatlieka, žmonės privalo tai daryti privačiai. Mes viską vykdome pagal įstatymo raidę. Tas kiemas mums taip pat priklauso, kaip ir kitiems. Mes net gal daugiau mokame, nes mūsų patalpos sudaro 130 kvadratinių metrų. Nemanau, kad šiame name yra nors vienas butas tokios kvadratūros", – teigė įstaigos vadovė.

Į gyventojų klausimus, ar kas nors dezinfekuoja viešus suolelius, kuriuos nusėda įstaigos klientai, S.Bieliauskienė pareiškė, jog net nesiruošia to daryti.

"Tai tegul sėdi. Jie ten tik porą valandų pasėdi. Ar čia yra problema? Gyvenime nesu mačiusi, kad kažkas iš gyventojų būtų ten sėdėjęs. Mes pačios ten kavą gerdavome. Bet nesu mačiusi, kad kažkas prieš mano langus būtų atsisėdęs. Jūs ne taip interpretuojate viską. Visų pirma, pas mus sergantys neateina. O gyventojai po savęs nuvalo tą suolelį, dezinfekuoja jį? Net nesiruošiu dezinfekuoti pusės kvartalo. Jei vieną kartą leisi užlipti ant galvos, jie lips nuolat", – rėžė įstaigos vadovė.

S. Bieliauskienė aiškino, jog, jei aplinkiniai gyventojai nuogąstauja dėl galimybės užsikrėsti, tegul mūvi pirštines ir dėvi kaukes.

"Tegul nešioja kaukes, skafandrą ir tegul kiekvieną vietą, kur ateina, nusidezinfekuoja patys", – pareiškė S. Bieliauskienė.

Paklausta, kodėl siūlo kitiems tokių veiksmų imtis, jei pajamų iš daugiabučio name vykdomos veiklos gauna jos įmonė, S. Bieliauskienė pranešė šokiruojančią naujieną.

"Visų pirma, nėra jokio koronaviruso, todėl taip drąsiai šneku", – pareiškė S. Bieliauskienė.

Pasiteiravus, ką turėjo galvoje tai pareikšdama žurnalistams, S. Bieliauskienė keistai ėmė aiškinti, jog to nesakė, ir nepatikslino, kuo remdamasi taip tvirtina.

Per dieną – 70 klientų?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai, gavę gyventojų skundą, vyko tikrinti situacijos. Klausimų specialistams kilo dėl klientų srautų.

"Įstaigos atstovai darbuotojams paaiškino, kad tyrimams dėl koronaviruso klientai priiminėjami tik iš kiemo pusės iš anksto paskirtu laiku. Tyrimai imami tik neturintiesiems simptomų. Dažniau kreipiasi jūrininkai, kurie privalo pateikti pažymą apie neigiamą testą. Žmonės kviečiami po vieną, pamatuojama temperatūra. Mus patikino, jog atsakymų žmonės prie durų nelaukia, jie informuojami elektroniniu paštu", – paaiškino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas.

Esą per dieną maksimaliai ši įstaiga gali priimti 70 interesantų.

"Lauke stovintys žmonės turėtų dėvėti kaukes ir laikytis atstumo. Tai, kad jie yra lauke, nėra blogai, geriau, nei stovėti koridoriuje ir būriuotis vienam šalia kito. Pastabų turėjome dėl žmonių srautų. Laboratorijoje dirbantis žmogus gal ir nemato, kiek žmonių stovi lauke už durų", – apie situaciją kalbėjo R. Grigaliūnas.

Požiūris: daugiabučio kieme esantys suoliukai dienomis nuolat nusėsti poliklinikos pacientų, tačiau įstaigos vadovė nemato reikalo suolelių  dezinfekuoti. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Jis patikino, jog prieš atveriant patikros punktą įstaiga nesitarė su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.

"Su mumis nieko nederino. Matyt, euras labai jau kvepia. Rekomendacijų ar patarimų niekas neprašė. Nežinau, kaip dėl tos kaimynystės. Pati įstaiga turėtų siekti taikaus sugyvenimo su kaimynais. Mes kol kas negalime drausti tokių veiklų. Čia galima apeliuoti tik į bendrą supratingumą. Įstaiga turėtų susireguliuoti srautus, kad jie nepiktintų aplinkinių. Gyventojams neturi kilti rūpesčių", – teigė R. Grigaliūnas.

Žadintų ir naktį

Dienraščio "Klaipėda" žurnalistai patys įsitikino, jog šioje įstaigoje tarpduriuose gali susitikti ne tik COVID-19 tyrimų ieškantys pacientai, bet ir kitų tyrimų ateinantys gyventojai.

"Taip, ir mes dėl to turėjome rimtų pastabų. Jie turės ištaisyti šią situaciją, tai bus pažymėta patikrinimo akte. Negali tarpduriuose stovėti kažkokios kėdės su lapeliais. Prie centrinio įėjimo bet kas vaikščioti neturėtų. Jei žmogus ateina dėl COVID-19 tyrimo, jis tuojau pat turi būti nukreipiamas į patalpas iš vidinės kiemo pusės. Tarpduryje žmonės, atėję dėl kraujo tyrimo ir dėl COVID-19 tyrimo, neturėtų susitikti. Tuo labiau  kad  šiuo metu esančios nuorodos tikrai klaidina", – patikino R. Grigaliūnas.

Ėminiai įstaigoje imami nuo 13 iki 16 val. Atsakymai išduodami nuo 9 val. iki 10 val. 30 min.

"Mus patikino, jog, nustačius virusą, žmogus būtų informuotas telefonu, nesvarbu, koks paros metas. Gyventojui būtų patarta kviesti greitąją medicininę pagalbą", – aiškino R. Grigaliūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oho...

Oho... portretas
,,Tai čia tie, paranojikai"... Šis sakinys turėtų būti kertiniu , atleidžiant įstaigos vadovę iš pareigų.Ačiū žurnalistams, žinosim, koks Uosto poliklinikos požiūris į pacientą. Dragūnų kvartalo gyventojams linkiu nenuleisti rankų ir kovoti už saugų būvį.Jei jau Klaipėdos skyriaus vadovas teigia, jog čia kvepia pinigais, tai ką bekalbėt?..

Gl atsakys kas nors

Gl atsakys kas nors portretas
Kadaise, norint atidaryti kokia instancija, reikedavo gyventoju parasu - sutikimo, tai ka, dabar nebereikia?

Koronovirusas

Koronovirusas portretas
Super, dabar nereiks vaziuoti toli kad issitirti
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių