Klaipėdoje pradėjo veikti nauji saugios nakvynės namai

Dubysos gatvėje atidarytas naujas Klaipėdos nakvynės namų padalinys, kuriame benamiai jau nuo pirmadienio gali ne tik pernakvoti, bet ir saugiai išsiblaivyti. Čia priimami ir nuo kvaišalų ar alkoholio apsvaigę žmonės.

Pagaliau duris atvėrė dar pernai turėję veikti laikino apnakvindinimo namai (Dubysos g. 39.)

Juose užtikrinamos ne tik nakvynės, bet ir higienos bei kitos būtiniausios paslaugos asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.

Penktadienį oficialaus atidarymo renginyje simbolinę juostelę nukirpo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė, savivaldybės administracijos atstovai, naujus benamių namus palaimino kunigas.

„Atidarome dar vieną svarbų socialinės infrastruktūros objektą. Tikiuosi, kad greta saugios nakvynės ir kitų paslaugų, kiekvienas čia apsilankęs sulauks ir žmogiškos šilumos, supratimo bei paskatinimo atsitiesti ir iš naujo kabintis į gyvenimą. Lengviausia šiuos žmones smerkti, tačiau brandžios visuomenės pareiga – padaryti viską, kad jie atrastų jėgų vėl tapti aktyviais ir atsakomybės už savo gyvenimą nebijančiais prisiimti bendruomenės nariais“, – kalbėjo V.Grubliauskas.

Lengviausia šiuos žmones smerkti, tačiau brandžios visuomenės pareiga – padaryti viską, kad jie atrastų jėgų vėl tapti aktyviais ir atsakomybės už savo gyvenimą nebijančiais prisiimti bendruomenės nariais.

Naujajame Nakvynės namų padalinyje nuo pirmadienio teikiamos dvi paslaugos – laikinos nakvynės (51 vieta) ir nauja, saugios nakvynės paslauga (8 vietos). Jomis jau spėjo pasinaudoti apie 40 asmenų.

Šiame padalinyje dirba devyni darbuotojai – vienas socialinis darbuotojas ir aštuoni socialinio darbuotojo padėjėjai.

Nakvynės namuose Dubysos gatvėje apsilankę bėdžiai gali ne tik pernakvoti, bet ir nusiprausti, išsiskalbti drabužius, pasidaryti valgyti – be administracinių patalpų čia įrengtos gyvenamosios patalpos, skalbyklos, virtuvė, dušai, sanitariniai mazgai. Visa infrastruktūra pritaikyta ir neįgaliesiems.

Teikdami paslaugas Nakvynės namai bendradarbiaus su policija, saugos tarnybomis, priklausomybių ligų centru, psichikos sveikatos centru, kitomis sveikatos priežiūros, teisėsaugos įstaigomis bei organizacijomis, socialinę riziką patiriančių asmenų savipagalbos grupių susibūrimais.

Projekto įgyvendinimui iš viso skirta per 548 tūkst. eurų. Didžiojo dalis – kiek daugiau nei 424 tūkst. eurų – ES lėšos, per 123 tūkst. eurų – iš savivaldybės biudžeto.

Statybos darbus vykdė bendrovė "Konsolė".NAUJAUSI KOMENTARAI

Jelena

Jelena portretas
Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkas Gintautas Mačiulaitis ir jo pavaduotojas Albinas Misevičius gavo tarnybinius nuobaudos. Jie buvo įtarti tarnybinį automobilį naudojantys asmeninėms reikmėms. Per patikrinimą nustatyta, kad pietų metu pareigūnai važiuodavo valgyti policijos mašina. Dabar darbo laiku visą kompanija poilsiauja nakvynės namų atidarymo progą. Vieno pareiguno mažai? Pareigūnams nėra daugiau ką veikti darbo metų?

Jelena

Jelena portretas
Pradėjo veikti nauji nakvynės namai ir atidarymo laikų 4 Klaipėdos policijos komisariatų viršininkų. Ar vieno nepakanka? Arba policijos pareigunams darbo metų nėra ko veikti?

kiek pamenu

kiek pamenu portretas
tramvajaus studijoms Grėbliauskas pragriešyjo virš 2 mln eur, iš kurių apie 500 tūkst. - iš savivaldybės biudžeto. Tai dabar matyt nori savo grieką kažkiek padengt ir prieš ubagus pasigerinti.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių