Klaipėdiečių lūpose – tremtinių vardai

Minint Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, Klaipėdoje tradiciškai startavo politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Šią iniciatyvą organizuoja projektas „Misija Sibiras“.

Per karantiną akcija buvo vykdoma virtualiai. Tūkstančiai tremtinių ir politinių kalinių vardų skambėjo kompiuterių ekranuose.

Šiemet klaipėdiečiai kviečiami ateiti prie paminklo „Arka“ ir savanoriškai paskaityti bent du lapus vardų.

Prieš prasidedant akcijai, 11.59 val., visoje Lietuvoje tylos minute buvo pagerbti tie, kurie niekada negrįžo namo.

Jau penktus metus šią akciją inicijuojantis minėtas projektas kviečia pagerbti ne tik tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų, bet ir karo Ukrainoje aukas.

Pirmasis akcijos skaitovas buvo uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas. Po to skaitė jo pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Perskaitę vardą ir pavardę, perskaitė ir žmogaus likimą apibūdinantį žodį – grįžo, negrįžo arba likimas nežinomas.

Skirti bent kelias minutes savo brangaus laiko kviečiami visi. Skaitymas trunka nuo beveik penkių iki dešimties minučių.

Akcija bus vykdoma visą dieną, nuo 12 val. iki pat vidurnakčio.

Remiantis istoriniais duomenimis, per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių.

Paskaičiuota, kad jeigu būtų siekiama perskaityti kiekvieno tautiečio vardą, pavardę ir likimą, tai užtruktų apie 15 parų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip suprasti, mere?

Kaip suprasti, mere? portretas
Vienoje miesto vietoje prie paminklo su liūdesiu tariamos rusijos nukankintų lietuvių pavardės, o kitoje vietoje – tebestovi kankintojų, iškėlusių automatus balvonai.

Anonimas

Anonimas portretas
čia juk tautos kartuves

to-tik

to-tik portretas
tą lekštutį su visą giminė reikėtų irgi išvežti į Sibirą- ,,prasivedinrti '' kaip jis kalbėjo apie tremtinius, Tik bukagalviai tiki juo.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių