Klaipėdiečių apklausa: atsakė, ar prisidės prie „Grigeo“ gaminių nepirkimo akcijos

Paaiškėjus, kad įmonė "Grigeo Klaipėda" į Kuršių marias išleisdavo nevalytas nuotekas, paplito raginimas boikotuoti šios įmonės produkciją. Ne vienas prekybos tinklas pranešė nebepriimsiąs jos produktų ir jais nebeprekiausiąs, o internete pradėjo plisti ir grotažymė "neperkuGrites". Nors specialistai teigė, kad pirkėjų atsisakymas įsigyti minėtos įmonės prekių nepadarys jai didžiausios žalos, paprasti žmonės socialiniuose tinkluose vienas po kito skelbėsi prisidėsią prie "Grigeo" gaminių nepirkimo akcijos. Domėjomės, koks klaipėdiečių požiūris ir nuostatos šios protesto formos atžvilgiu.

Alina:

– Atvirai pasakius, aš nė nepamenu, ką gamina "Grigeo". Jei žinočiau, ką ši įmonė gamina, tikrai nepirkčiau. Dabar prisiminiau – tualetinį popierių. Net ramiau pasidarė, aš jų popieriaus neperku. O jei būčiau pirkusi, po šio skandalo tikrai nebepirkčiau. Žinia, kad įmonė teršė mūsų aplinką, labai supykdė. Bandau galvoti, ar akcija, kai žmonės raginami nepirkti įmonės produkcijos, gali būti veiksminga ir padės spręsti pačią problemą? Jei visi taip darytume, tai gal koks nors poveikis ir būtų. Bet jei tik vienas kitas nepirks, labai abejoju, ar įmonei tai turės kokios nors reikšmės, o jos vadovai pajus gyventojų nepasitenkinimą.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Daina:

– Man neteko girdėti apie tokią pilietinę akciją. Gal ir reikėtų prie jos prisidėti. Bet gal nuo to nenukentės įmonės darbuotojai. Ar paprasti darbininkai kalti dėl to, kas atsitiko? Juk ir apie juos reikia pagalvoti. Gal reikėtų protestuoti kitais būdais. Gal labiau vertėtų prisidėti prie piketų ar kitų viešo nepasitenkinimo demonstravimo būdų.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kazys:

– Mano galva, tai – gerokai išpūstas reikalas. Tai – skandalas dėl skandalo. Reikia labiau pagalvoti, kur čia tikroji esmė. Nelabai ką pakeis ir ta nepirkimo akcija. Labai didelis burbulas visa tai, man taip atrodo.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ingrida:

– Aš neperku "Grigeo" produkcijos. Darau tai būtent todėl, kad įmonė teršė gamtą. Neperku, ir tai yra mano protestas. Ką dar galiu padaryti? Prekyboje taikomos nuolaidos manęs nepaveiks, manęs keliais centais ar eurais jie nepapirks. Gal nors tokiu būdu pajus, ką žmonės apie juos galvoja.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Algirdas:

– Mane labai papiktino įmonės elgesys. Juk jie savi, čia pat gyvenantys žmonės. Namie kalbame ir piktinamės, kaip taip galima elgtis? Tai didžiulis nusižengimas prieš visus klaipėdiečius ir ne tik. Neperku ir nepirksiu. Man patinka tokios akcijos, tai vienintelis būdas žmonėms parodyti solidarumą.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Meda:

– Man labai nepatinka, kad ši įmonė taip teršia. Mane šokiravo ir aplinkosaugininkų elgesys, juk apie taršą kalbėjo daugybė žmonių. Atsakingų darbuotojų melas ir nusikaltimo slėpimas yra dvigubas nusikaltimas. Man tai atrodo labai žema, gėdinga ir baisu. Mes visi galime parodyti savo požiūrį ne tik į taršios įmonės, bet ir jas kontroliuoti turėjusių institucijų elgesį. Nepirkdami įmonės produktų mes visi galime išreikšti savo poziciją, tai netradicinė, bet, tikiuosi, gali būti labai veiksminga priemonė protestuoti.

Vytauto Liaudanskio nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gasimu

Gasimu portretas
O darbotojai jau pradejo nukenteti,siandien 22 diena,o avanso nera.Kaip isgyvent iki algos,jeigu bus ta alga(10) d.?Reikia uz viska sumoket,komunalines ir t.t.Su savo boikuotu absurda darot.Varot nekaltos zmones i nevilti ir i skolos.Bausti reikia ne paprastus darbininkus o kaltus uz padaryta zala.Turekite supratimo.

pensininkė

pensininkė portretas
ne prieš produkciją reikia boikotuoti o prieš neatsakingus vadovus įmonės kurie sugalvojo taip elgtis norėdami nuslėpti nuotekas išleisdami tiesiai į upę ko čia kalta produkcija ir darbininkai visada perku kur produkcija pigesnė ir man nesvarbu ar ji vieno gamintojo ar kito taip darysiu ir toliau o valdininkus reikia bausti tegul viską atlygina kiek padaryta žalos kalti ir tikrintojai iš aplinkos apsaugos turbūt ne už ačiū parodymai būdavo geri

Jei bus

Jei bus portretas
pigiau visada pirksiu
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių