Klaipėda pradėjo taupyti elektros energiją

 • Teksto dydis:

Klaipėdiečiai ryto ir vakaro prieblandoje jau pasigedo gatvių bei kiemų apšvietimo. Kai Europoje siaučia energetinė krizė, savaime suprantama, kad smarkiai pabrangusios elektros taupymo sumetimais ir uostamiestyje šviestuvai švies trumpiau.

Tamsa išlaidas mažins 10 proc.

Pasak uostamiesčio apšvietimą kuruojančios bendrovės "Klaipėdos autobusų parkas" specialistų, jau nuo rugsėjo 12 d. Klaipėdos gatvėse tamsa karaliavo viena valanda ilgiau nei įprastai: apšvietimas ryte ir vakare išjungiamas ir įjungiamas 20–30 minučių anksčiau.

Tai atliekama rankiniu būdu kasdien skirtingu laiku, atsižvelgiant į liuksometro (apšvietimo lygio matuoklio) rodmenis ir įvertinant oro sąlygas. Kai rytais lauke apsiniaukę ir tamsu, išjungimas vėlinamas, jei vakare giedra ir pakankamai šviesu, įjungti apšvietimo gatvėse neskubama.

Taupant elektros energiją miesto erdvėse nuo spalio 3 d. sutemus bus išjungti ir grindiniai bei dekoratyviniai šviestuvai.

"Tikiu, kad visi suprantame, jog tokio pobūdžio sprendimas – tai geopolitinių iššūkių pasauliui kontekste būtinybė ieškoti, rasti ir įgyvendinti daugybę sprendimų, mažinančių energetines sąnaudas visose įmanomose srityse bei pozicijose. Tad linkiu visiems sąmoningo solidarumo suvokiant, labai tikiuosi, laikinus nepatogumus, kurie iš esmės nesutrikdys įprastinio mūsų gyvenimo ritmo", – būti supratingus ragina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Taupant elektros energiją miesto erdvėse nuo spalio 3 d. sutemus bus išjungti ir grindiniai bei dekoratyviniai šviestuvai.

Skaičiuojama, kad Klaipėdoje vienas šviestuvas vidutiniškai per metus suvartoja apie 444 kilovatvalandes (kW/h), pritaikius numatomas energijos taupymo priemones siekiama vieno šviestuvo suvartojimą sumažinti iki 403 kW/h.

Jau anksčiau buvo bandoma taupyti naktimis išjungiant apšvietimą uostamiesčio kiemuose, bet buvo gauta nusiskundimų dėl prasidėjusių vagysčių. Tad kol kas naktį kiemai ir pagrindinės miesto gatvės liks apšviestos.

Daugiau LED šviestuvų

"Elektros poreikis miesto apšvietimui nuolat didėja, nes yra įrengiama vis daugiau naujų šviestuvų. Pastaraisiais metais klaipėdiečiai buvo įpratę prie nušvitusių kiemų, parkų, gatvių. Deja, bet sunkmetis verčia taupyti, ir tiek šviesos, kiek pernai, pažadėti negalime", – teigė uždarosios akcinės bendrovės "Klaipėdos autobusų parkas" generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

Tamsųjį metų sezoną Klaipėda pasitinka atsinaujinusi – šiemet senos natrio lempos pakeistos į gerokai ekonomiškiau energiją vartojančius LED tipo šviestuvus Liepų, P.Lideikio, Liepojos, Medelyno, Herkaus Manto, Tauralaukio, Dragūnų gatvėse bei Šiaurės prospekte.

Pokyčiai – ir parkuose

Šviesiau tapo ir dviračių takuose nuo Gluosnių skersgatvio iki Tauralaukio tilto, populiariame dviračių take nuo Vasaros estrados iki Girulių, o iki metų pabaigos į taupesnius bus pakeisti visi šviestuvai Sąjūdžio parke.

Klaipėdos Poilsio parke taip pat keičiami šviestuvai, įrengiama nauja apšvietimo valdymo sistema, leisianti sumažinti lempų intensyvumą, tad bus suvartojama mažiau elektros energijos.

"Taupome ne tik mieste, bet ir savo įmonėje. Visose patalpose kaitrines lemputes pakeitėme į LED, koridoriuose apšvietimas valdomas judesio davikliais. Turime pasistatę saulės elektrinę ant administracinio pastato, iki metų pabaigos dar 100 kilovatų galios jėgainę įjungsime kitame bendrovės padalinyje", – apie pasiruošimą energetiniam sunkmečiui pasakojo V.Ramanauskas.

Preliminariais skaičiavimais, išnaudojant visas bendrovėje įdiegtas technologines ir administracines priemones, tikimasi energijos reikmėms sutaupyti maždaug penktadalį lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai bent naujiena

Tai bent naujiena portretas
Niekaip negaliu suprast kur cia taupymas, jei vakare gatviu ir kiemu apsvietimas ijungiamas, o ryte isjungiamas saulei svieciant. zinoma jei diena sauleta. manau apsvietima reikia ijungti ir isjungti tikrai valanda veliau. TIKRAI JUOKINGAS TAUPYMAS JUNGTI APSVIETIMA NESPEJUS SAULEI NUSILEISTI IR RYTE ISJUNGTI KAI JAU SAULE PRADEDA TEKETI.....

>įrodyta

>įrodyta portretas
arba gaisrą

Ir

Ir portretas
Vėl kaip 1990.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių