Kelininkai ruošiasi orų pokyčiams: vairuotojams pataria žiūrėti į dangų

Kelininkai paaiškino, kodėl prieš sėdant į automobilį reikia pasižiūrėti į dangų ir kodėl daugiau avarijų nutinka, kai yra nulinė arba kelių laipsnių šilumos temperatūra.

Vos išvengė avarijos

Pajūryje visą savaitę laikėsi šaltoki orai, tačiau vairuotojai su slidžia kelio danga susidūrė tik tuomet, kai atšilo oras.

Penktadienio rytą važiuojantieji į uostamiestį pastebėjo, kad kelio danga buvo kur kas slidesnė nei kitais rytais, kai vyravo keturių laipsnių šaltukas.

"Vos nesusidūriau su automobiliu, kurio vairuotojas iššoko iš šalutinio kelio Jakuose. Kadangi jau buvau nuvažiavusi keliolika kilometrų, mačiau, kad kelias blizga, vadinasi, slidu. O žmogus, vairavęs "VW" automobilį, spėju, buvo ką tik įlipęs į mašiną ir išsukęs iš savo namų kiemo Jakuose. Prieš sankryžą vairuotojas staigiai stabdė, bet mašina slydo, išlindo nosimi į pagrindinį kelią, kuriuo važiavau. Mėginau ir aš stabdyti, tačiau mašina taip pat slydo", – pasakojo viena klaipėdietė.

Slidu dėl drėgmės

Įmonės "Kelių priežiūra" Vakarų regiono Klaipėdos kelių tarnybos vadovas Vitalijus Taščenka paaiškino, kodėl ryte kelio danga galėjo būti slidi.

"Visus kelius naktį barstėme. Trečiam priežiūros lygiui priskiriami keliai buvo pabarstyti. Naktį, apie pusę keturių, pasnyguriavo, gal dėl to ir buvo slidu", – spėjo specialistas.

Keliai į tam tikras kategorijas skirstomi pagal eismo intensyvumą.

"Esant nulinei temperatūrai, dar ir pasnigus, kelio danga vis dėlto gali būti slidi dėl drėgmės. Naktį pasnyguriavo. Tos kelios snaigės sureagavo su druska, esančia ant kelio dangos. Druska prasiskiedė, todėl ir galėjo kai kur būti slidu", – paaiškino V. Taščenka.

Vairuotojai nerimauja dėl Lietuvą turinčio pasiekti ciklono, kuris gali atnešti drėgmę ir kritulius, daugiausia sniegą, prognozuojama ir lijundra.

"Slidu gali būti dėl lijundros. Žiemą slidu gali būti net esant trijų laipsnių šilumai. Žemė įšalusi, o iškritusios kelios snaigės ar lijundra gali kelio dangą paversti labai slidžia", – paaiškino V. Taščenka.

O kaip suplanuoti žiemą?

Liepia žiūrėti į dangų

V. Taščenka turėjo patarimą vairuotojams.

"Prieš einant į mašiną, vertėtų žvilgtelėti pro langą. Žiemą, net kai yra kelių laipsnių šilumos temperatūra, reikia stebėti, ar yra saulėta. Jei apsiniaukę, kelias gali būti neblogas, o jei šviečia saulė, gali būti slidu. Spinduliai šildo, susidaro drėgna danga, o iš žemės kyla šaltis, dėl to susidaro plikledis", – paaiškino V. Taščenka.

Kelininkai kol kas tikina, kad žiemai yra pasiruošę.

"Sandėliai pilni druskos. Klaipėdos rajone dirba šeši barstytuvai, Endriejave, kur komanda prižiūri 60 km automagistralės ruožą, tiek pat automobilių. Dar šeši barstytuvai prižiūri kelią į Šilutę", – skaičiavo V. Taščenka.

Sinoptikai užsimena, kad ši žiema gali būti šiltesnė nei įprastai.

"O kaip suplanuoti žiemą? Mums neįmanoma jos suplanuoti. Jei dangus gerai drėbtelės sniego, gali ir per dvi savaites ištaškyti metų biudžetą", – sakė V. Taščenka.NAUJAUSI KOMENTARAI

tadas

tadas portretas
vairuodamas ziuresi i dangu, ten ir papulsi be eiles.

Hare gerai

Hare gerai portretas
Nuserta

kelininkams pasiūlyčiau žiūrėti į žeme

kelininkams pasiūlyčiau žiūrėti į žeme portretas
ir labai atydžiai žiūrėti, nes gaidžiai jau naglėti pradėjo
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių