Karantinas koreguos uostamiesčio mokytojų atlyginimus?

 • Teksto dydis:

Dėl karantino bei planuojamo nuotolinio mokymo gali keistis ir kai kurių pedagogų algos. Nors miesto valdžia tvirtina, kad kol kas pakanka turimų resursų įprasto dydžio algoms, tačiau neatmetama, kad karantinui ir nuotoliniam ugdymui užsitęsus kai kuriems vis dėlto teks susiveržti diržus.

Lėšų neatšaukia

Uostamiesčio mokyklos rengiasi nuotoliniam ugdymui. Tvirtinama, kad kol kas pasirengimo procesas vyksta sklandžiai, mokyklos aprūpina vaikus būtinąją įranga, rengiasi pamokoms.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė pastebėjo, kad kai kurios mokyklos, planuodamos nuotolinį ugdymą, trumpina pamokų laiką ar keičia tvarkaraščius.

Taigi, tikėtina, keičiasi ir pedagogų darbo krūviai.

„Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nesame gavę žinių, kad mokymo lėšų negausime ar gausime mažiau, tad manau, kad nuotolinio darbo metu pedagogai gaus įprastą atlyginimą“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė.

Atliks ne visus darbus

Švietimo skyriaus vedėja pastebėjo, kad mokyklos vis dėlto yra įpareigotos stebėti situaciją, kai kuriems pedagogams gali būti skirti prastovos arba dalinės prastovos. Taip pat numatoma galimybė ir pasinaudoti atostogomis.

„Galima pakeisti ir sutartis, kur buvo sulygta dėl kai kurių darbų atlikimo, tačiau jie nebus atlikti. Pavyzdžiui, renginių organizavimas, dešimtokų pasiekimų vertinimai ir pan. Mokykloms reikia peržiūrėti kai kuriuos susitarimus mokykloms, tai yra būtina“, – dėstė L.Prižgintienė.

Neabejojama, kad įvertinus situacija tikrai bus tokių darbuotojų, kurie savo įprastinių pareigų negalės vykdyti nuotoliniu būdu.

Krizė palies visus

Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesliulis patikino, kad šiuo metu yra visi būtinieji resursai ir pedagogų algos nemažės, tačiau kaip bus ateityje – kyla klausimų.

„Krizė visiems turėtų atsiliepti. Negalima tikėtis to, kad kažkas gali likti gyventi komforto sąlygomis, o kiti to dalyko gali neturėti“, – pastebėjo vicemeras.

Nuogąstaujama ir dėl to, kad dėl šalies ekonomikai nepalankių aplinkybių į miesto biudžetą bus surenkama mažiau pajamų, todėl įstaigų vadovų prašoma atsakingai valdyti turimus finansinius išteklius ir vykdyti tik būtiniausius pirkimus.

J.Ceplienė taip pat pastebėjo, kad kai nevykdomas ugdymo procesas uostamiesčio vaikų tėvams neteks mokėti įprastų įmokų.

Neliks kompensacijų?

Aptariant ugdymo įstaigų ir jas liečiančius finansų klausimus neužmirštas ir privačių darželių situacija.

A.Cesiulis neslėpė, kad jau kitą mėnesį vyksiančio miesto tarybos posėdžio metu gali būti diskutuojama ir sprendžiama dėl 100 eurų piniginės kompensacijos, kuri yra skiriama privačius darželius lankančių mažųjų šeimoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

vienas iš tėvu

vienas iš tėvu portretas
Tegul tie mokytojai nesiskundžia.. Numetė viską ant tėvų ir dar nori atlyginimo padidinto.

karantinuotas

karantinuotas portretas
Oi tas nuotolinis...Cha cha - kaip galima per savaitę dvi išmokyti internetinių paslapčių ir tėvus, ir mokytojus? Šiuolaikiniai vaikai jau ,,gimė su kompu" - jiems lengviau. Bus linksma pažiūrėt, kaip čia viskas vyks namuose nuotoliniškai...

Mokytojai dirba, kaip dirbę ir dar daugiau

Mokytojai dirba, kaip dirbę ir dar daugiau portretas
Kompiuterinio raštingumo dar tenka mokyti ir tėvus...dabar nebepakanka tik fb like spaust norint vaikui padėti mokytis namuose...
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių