Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate – sujudimas. Nusikaltimus tiriantys pareigūnai skubiai keliami į kabinetus, kur jiems negrės žūtis ar sužeidimai nuo krentančių lubų.
Tinkas krenta ant galvų
Šiomis dienomis Vyriausiajame policijos komisariate (VPK) Jūros gatvėje dirbantys policijos pareigūnai gyvena persikraustymo nuotaikomis.
Tačiau tai ne džiaugsmo, o veikiau bėgimo nuo grėsmės nuotaikos. Mat pagrindinio korpuso trečiojo aukšto lubų konstrukcijos jau rodo galimos griūties požymius.
Koridoriaus lubose nukritę tinko gabalai atidengė prieš septynis dešimtmečius darytų vidinių perdengimų konstrukcijas. Pusmetrio storio spalių sluoksnį laiko medinių balanų tinklas.
Vos nesužeidė pareigūno
Sukežusio stogo medinės dalys ekspertų apžiūrėtos ir ištirtos dar prieš dešimtmetį.
Jau tada konstatuota, kad dalis stogo – avarinės būklės, konstrukcijos sutrūnijusios, suėstos vabzdžių.
Prieš keletą metų gabalas kabinete nuo lubų atlūžusio tinko vos nesužeidė Vidaus tyrimų tarnybos vadovo Gedimino Savicko.
Kai kuriuose kabinetuose bandyta padėtį gelbėti sumontuojant pakabinamas lubas, bet jau esama požymių, kad jos gali nukristi kartu su senosiomis sutrūnijusiomis virš jų esančiomis konstrukcijomis.
„Jau kelerius metus vartoju inhaliatorių. Gydytojai oficialiai pripažino obstrukciją, nes kabinete nuolat tvyro pelėsių tvaikas, o nuo lubų laša ir byra šlapias tinkas. Medikai nuolat primygtinai ragina keisti darbo vietą. Bet kol kas tai neįmanoma“, – pasakojo prisistatyti nepanorusi tyrėja, virš kurios darbo stalo lubose žiojėja skylė.
Šios tarnybos pareigūnai jau kelis mėnesius dirba mažame pastate greta VPK.
Tikisi, kad žmonės tylės
Šią savaitę kitos darbo vietos ruošiamos 17-oje kabinetų dirbantiems smurtinių nusikaltimų tyrėjams, Valdymo organizavimo bei Informatikos skyrių darbuotojams.
Dalis darbuotojų perkeliama į erdvesnius kabinetus kituose aukštuose. Todėl Asmenų paieškos skyrius iš pirmojo VPK pastato aukšto perkeltas į buvusio 2-ojo policijos komisariato patalpas Priestočio gatvėje 6.
„Be abejo, darbo sąlygos žmonėms bloginamos, bet kitos išeities neturime. Jau kyla grėsmė darbuotojų gyvybei. Baisiausia, kas gali atsitikti, tai stogo konstrukcijos gali neišlaikyti šlapio sniego ir įlūžti“, – teigė Logistikos skyriaus vadovas.
Naujasis VPK pastatas dar tik projektuojamas, geriausiu atveju statybos gali būti baigtos 2012 metais.
Policijos departamentas kol kas į kritinę uostamiesčio VPK būklę nereaguoja ir tikisi, kad pareigūnai dėl pavojingų sveikatai darbo sąlygų nesibylinės.
Naujasis VPK pastatas dar tik projektuojamas, geriausiu atveju statybos gali būti baigtos 2012 metais.
Naujausi komentarai