J. Neverovičius apie „Grigeo Klaipėda“ taršos skandalą: gamtai padaryta žala turi būti atlyginta

Klaipėdos prokurorams praėjusią savaitę pranešus, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimos „Grigeo Klaipėda“ taršos eina link pabaigos, prezidento vyriausiasis patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius sako, kad gamtai padaryta žala turės būti atlyginta, o teršėjas negalės išvengti atsakomybės.

„Grigeo“ tema tapo simptomatine dėl to, kur esame su aplinkos reikalais ir kaip aplinką traktuojame mūsų valstybėje. Esu įsitikinęs, kad šiuo atveju tyrimas bus atlikta profesionaliai, kad visos apimties žala, padaryta gamtai, bus atlyginta, o teršėjas neišvengs atsakomybės“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė J. Neverovičius.

Aplinkai padaryta žala turi būti atlyginta, o teršėjas negali išvengti atsakomybės.

Paklaustas, ar reikėtų byloje nukentėjusiais pripažinti gyventojus, šalies vadovo patarėjas to nekomentavo.

„Dėl to, koks yra teisinis statusas, tikrai negaliu komentuoti. Tyrimą vykdo prokuratūra, vertins bylą ir nuosprendį skelbs nepriklausomas teismas, todėl nenorėčiau užimti jokios pozicijos, išskyrus, kad aplinkai padaryta žala turi būti atlyginta, o teršėjas negali išvengti atsakomybės“, – sakė J. Neverovičius.

Vis dėlto jis pridūrė neabejojantis, kad „gyventojai prisidėjo prie šios bylos išaiškinimo ir yra proceso dalyviai.“

Praėjusią savaitę Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė neatskleidė, kokia, prokurorų vertinimu, yra padaryta žala gamtai, tačiau, anot prokurorės, suma yra „nemaža“ ir siekia daugiau nei 1 mln. eurų.

Prieš metus Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Ir Makuna su Grubliausku prikabinkit. Neimanoma kad jie nezinojo apie toki teroro akta. Ir turetu atlyginti zala visiems Klaipedos gyventojams. Pavizdziui pastatyti mokykla. O Grubliauska nusalinti, pareiskus itarimus.

TV pagalba

TV pagalba portretas
Zodziai ir nuomones nevisada sutampa su teismo sprendimu. O zala atlyginama pagal teismo nutarti, ne pagal ministro nuomone....

Kęstas

Kęstas portretas
Mūsų verslininkai nesiskaito nei su gamta, nei su žmonėmis. „Atsakovai („Vlantana Norway“ ir generalinis direktorius Vladas Stončius jaunesnysis, red. pastaba) šiurkščiai piktnaudžiavo pažeidžiama ieškovų pozicija ir ilgą laiką sistemingai pažeidinėjo pagrindines darbuotojų teises. Iš viso to matyti plačiai paplitęs socialinis dempingas.“ Ieškovams atstovaujanti įmonė aprašo „aiškiai baime paremtą režimą“, kai darbuotojams buvo daromas spaudimas, jais buvo manipuliuojama. Vairuotojai tvirtina turėję prieš įdarbinimą pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, bet be datos. Prašymai buvo parengti norvegų kalba – kalba, kurios nė vienas vairuotojas nemokėjo ar nesuprato. Jų nuomone, jiems taip pat buvo daromas spaudimas laužyti vairavimo ir poilsio laikotarpių taisykles. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių