Į mokyklas – pažliugusiu taku

Statybininkams pradėjus rausti Ąžuolyno giraitę, vaikams į šalia esančias mokyklas tenka klampoti per purvą arba rinktis aplinkkelį. Parke dirbančios įmonės atstovai tikino užtikrinę, kad mokiniai saugiai ir švarūs patektų į švietimo įstaigas.

Liepą Klaipėdos savivaldybė pasirašė Ąžuolyno giraitės (tarp Paryžiaus Komunos ir Kauno gatvių) sutvarkymo sutartį. Pasirūpinti parku patikėta bendrovei "Kavesta". Darbai užvirė dar vasarą.

Rudeniop, pradėjus intensyviai lyti, statybvietėje atsirado daug purvo, todėl netoliese esančių mokyklų vadovai, vaikų tėveliai miesto savivaldybei ir rangovui ėmė reikšti nepasitenkinimą.

Pro išraustą parką kasdien pėdina ir batus bei drabužius išsipurvina "Aitvaro", "Ąžuolyno" gimnazijos, "Gabijos" progimnazijos mokiniai.

"Parko rekonstrukcija virto tikra tragedija mokiniams, nes į "Aitvaro" gimnaziją neįmanoma patekti neišsimaudžius purve. Prašome įsipareigoti rangovą užtikrinti saugų pėsčiųjų judėjimą parke", – nepasitenkinimą reiškė viena klaipėdietė.

Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė teigė sulaukusi skundų ir iš "Gabijos" progimnazijos vadovybės.

Pasak E.Jurkevičienės, vaikai turėtų dažniau naudotis aplinkkeliu.

"Yra įrengtos rodyklės, padaryti apėjimai. Tačiau vaikai yra vaikai. Vis dėlto, kai vyksta remontas, taip pat kaip ir namuose, tenka kurį laiką susidurti su nepatogumais. Turbūt nereikėtų vaikščioti pro tą zoną, kurioje vyksta darbai", – svarstė pašnekovė.

Vietoje lankęsi savivaldybės darbuotojai problemos neįžvelgė, tad vedėja pasiūlė būti pakantesniems vieni kitiems, nes tai – laikini dalykai.

Vietoje lankęsi savivaldybės darbuotojai problemos neįžvelgė, tad vedėja pasiūlė būti pakantesniems vieni kitiems, nes tai – laikini dalykai.

Vis dėlto demonstruoti kantrybę tėvai nėra linkę.

Esą aplinkkelis ne ką tvarkingesnis nei remontuojamas takas – pažliugęs ir duobėtas. Iš jo naudos – nedaug.

Bendrovės "Kavesta" generalinio direktoriaus Dionizo Liatuko žodžiais, rudenį išvengti purvynų neįmanoma.

"Nebus taip, kad vyksta statybos, ir galima gražiai vaikščioti. Reikia sudaryti sąlygas, kad žmonės galėtų eiti kitu keliu. Mes tai ir padarėme", – tvirtino pašnekovas.

"Kavestos" darbų vykdytojas Aivaras Misius teigė, kad, sulaukus neigiamų atsiliepimų, statybininkai nuvalė nuo takelių purvus, užpylė smėlio, tad nerimauti nėra dėl ko.

Vytauto Petriko nuotr.

Parkas, esantis tarp Paryžiaus Komunos ir Kauno gatvių, įrengtas prieš keturiasdešimt metų.

Per tą laiką teritorija buvo tvarkoma tik kosmetiškai, čia rinkdavosi asocialūs asmenys, narkomanai.

Iki kitų metų spalio pabaigos planuojama įrengti naujus ir atnaujinti senus pėsčiųjų takus, įrengti žaidimų ir sporto zonas. Nebus pamiršti ir gyvūnų mylėtojai – atsiras šunų vedžiojimo aikštelė.

Giraitėje bus įrengti suoliukai, šiukšliadėžės, informaciniai stendai. Saugumą užtikrins atnaujinta apšvietimo sistema, vaizdo stebėjimo kameros. Taip pat numatoma sutvarkyti želdynus ir tvenkinio pakrantes.

Projektui įgyvendinti skirta apie 1,34 mln. eurų, didžioji dalis šios sumos – ES fondo lėšos.NAUJAUSI KOMENTARAI

To: Hmmm

To: Hmmm portretas
Už tokius komentarus, tiesiai į teismą, už neapykantą kitataučiams :-( O komentarus gėda skaityti, VISAS miestas skęsta purve, o čia tik patarimai pakentėti: baudžiauninkai!!!

skaitytoja

skaitytoja portretas
kaime žmonės ir vaikai tokiomis sąlygomis gyvena ir rudenį ir pavasarį ir į mokyklą po kelis kilometrus eina ir nieko gyvi

močiutė

močiutė portretas
pakentėkite pabraidysime po purvynus bet po to vaikščiosime trinkelių šaligatviais o kaip padaryti statybos darbus nepatiriant nemalonumų, bet kokie nekantrus tikri išlepėlai
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių