„Grigeo Klaipėda“ žada padėti prokurorams ieškoti vamzdžio

 • Teksto dydis:

Nevalytas nuotekas į Kuršių marias leidusi kartono gamybos bendrovė „Grigeo Klaipėda“ teigia, kad yra pasiruošusi bendradarbiauti su teisėsauga ieškant nelegalaus, anot prokurorų, nuotekų vamzdžio.

Bendrovė penktadienį pranešė esanti pasiruošusi prokurorams aprodyti visą nuotekų valymo infrastruktūrą ir galimą ieškomo vamzdžio buvimo vietą.

„Esame pasiruošę ir toliau aktyviai bendradarbiauti su prokuratūra, suteikti visą informaciją ir padėti rasti prokuratūros ieškomą vamzdį“, – pranešime sakė „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas.

Klaipėdos prokurorai penktadienį pranešė turintys duomenų, kad nuotekos į Kuršių marias buvo leidžiamos nelegaliu vamzdžiu. Klaipėdos prokurorė Gina Skersinskytė teigė, jog nėra dokumentų, įrodančių avarinio vamzdžio buvimą.  

Esame pasiruošę ir toliau aktyviai bendradarbiauti su prokuratūra, suteikti visą informaciją ir padėti rasti prokuratūros ieškomą vamzdį.

„Mes nustatėme vamzdį, einantį tiesiai į Kuršių marias. Yra nustatyta, kad Dumpiuose yra mechanizmas, kuris apeina tam tikrus valymo įrenginius, apeina mėginių paėmimo vietą“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė prokurorė.

„Grigeo Klaipėdos“ sudaryta komisija ketvirtadienį paskelbė pirmines tyrimo išvadas – anot jų, nėra jokio slapto vamzdžio, jungiančio „Grigeo Klaipėdos“ teritoriją ir Kuršių marias, o yra tik avarinis vamzdis valymo įrenginių teritorijoje.

„Grigeo“ vadovas ir didžiausias akcininkas Gintautas Pangonis praėjusią savaitę teigė, kad nevalytos nuotekos galimai buvo leidžiamos per avarinį vamzdį.

T. Eikinas sako, kad avarinis vamzdis įmonei buvo būtinas.

„Mes dar ieškome dokumentų, tačiau techninė vamzdžio atsiradimo logika yra tokia: 2004 metais buvo įdiegtos biologinio valymo sistemos, todėl privalėjo atsirasti ir avarinis vamzdis. Tokią pat techninę įrangos schemą bei avarinius vamzdžius turi ir kitų Lietuvos įmonių valymo įrenginiai“, – pranešime sakė „Grigeo Klaipėdos“ vadovas.

Prokurorai dėl taršos Kuršių mariose pareiškė įtarimus „Grigeo Klaipėdai“ ir trims įmonės darbuotojams, vienas jų – buvęs įmonės direktorius.

T. Eikintas nuo 2019-ųjų gruodžio vadovauja „Grigeo Klaipėdai“, prieš tai, nuo pernai birželio iki gruodžio jai vadovavo Robertas Krutikovas, pakeitęs mėnesį vadovu buvusį Vidmantą Mačiuką. Nuo 2013 metų birželio gamyklai vadovavo Vidas Beržonskis, pakeitęs nuo 1994 metų jai vadovavusį Arūną Pasvenską.

G. Pangonio kontroliuojama „Grigeo“ įmonės savininke tapo 2010 metais. 

Prokurorų teigimu, dėl marių taršos žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, kad žala gamtai dėl „Grigeo Klaipėda“ galimos taršos gali siekti 60 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sausio 13 toji

Sausio 13 toji portretas
Tiek kląstos ir veidmainiškumo su vaidybiniais elementais,gali parodyti, tik užkietėja sukčiai,nusikaltėliai!

Anonimas

Anonimas portretas
NESUPRANTU ,KAM IESKOTI VAMZDZIO ,VANDENS TYRIMAI VISKA PARODO

Anonimas

Anonimas portretas
Kodel kaltininkai vis dar laisveje?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių