Ginčai dėl Mogiliovo gatvės pavadinimo: atsirado ir naujų pasiūlymų

Klaipėdos nevyriausybinių organizacijų tarybos posėdyje pasigirdo dar kelios alternatyvos, kaip galima būtų pervadinti Mogiliovo gatvę. Buvo pasiūlyta ją pavadinti kurio nors vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų Donato Švitros arba Stasio Vaitekūno pavarde. Šis siūlymas perduotas komisijai, kurios kompetencija gatvių pavadinimų keitimas.

Ginčai dėl pavadinimo

Klaipėdos miesto taryba artimiausiame posėdyje turėtų galiausiai apsispręsti dėl Mogiliovo gatvės pervadinimo.

Vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą ir Klaipėdai nutraukus partnerystės sutartis su Rusijos bei Baltarusijos miestais, kilo mintis kitu pavadinimu pervadinti ir Mogiliovo gatvę.

Iš pradžių Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai buvo pateikti trys siūlymai.

Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vadovas Vitalijus Juška pasiūlė šią gatvę pervadinti Gibišų gatve.

Taip kadaise buvo vadintas netoliese stūksojęs piliakalnis, kuris dabar nukastas. Esą šioje teritorijoje buvo kuršiškos kultūros – Žardės, Laistų ir Gibišų piliakalnių kompleksas.

Klaipėdietė Seimo narė Ligita Girskienė komisijai pasiūlė Mogiliovo gatvę pavadinti kapitono Liudviko Stulpino vardu.

Šis pasiūlymas buvo atmestas, nes komisijos nariai akcentavo, kad taip pavadinta gatvė jau yra Kalotėje.

Manoma, kad netrukus ši gyvenvietė vis tiek pateks į miesto teritoriją, tad L.Stulpino vardu vadinti dar vienos gatvės mieste nereikėtų.

Buvo pasiūlytas Žardės pavadinimas, bet ir jis, anot miesto politikų, kėlė klausimų, nes esą gali sukelti tam tikros painiavos.

Vaida Raugelė. Asmeninio archyvo nuotr.

"Būtų nauja gadynė"

Vis dėlto apsistota ties Žardės gatvės pavadinimu, kuris esą atspindėtų istorinę logiką.

Šis klausimas turėtų būti svarstomas artimiausiame tarybos posėdyje.

Gal tada pavadinkime gatvę V.Landsbergio vardu?

Tačiau iki tol radosi ir naujų pasiūlymų. Klaipėdos tarybos narys Arūnas Andziulis Nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdyje prasitarė, kad Mogiliovo gatvę būtų galima pervadinti, jai suteikiant vieno Klaipėdos universiteto kūrėjų, rektorių, jau mirusių D.Švitros arba S.Vaitekūno pavardėmis.

"Turime tuos žymius profesorius, rektorius D.Švitrą ir S.Vaitekūną, kurie kūrė Klaipėdos universitetą (KU). Jų pavardės papuoštų miesto gatvę. Suteikime įvairių žmonių pavardes gatvėms, tai būtų nauja gadynė", – kalbėjo A.Andziulis.

Tiktų ir V.Landsbergis?

NVO tarybos posėdyje dalyvavusi kita miesto politikė Vaida Raugelė perklausė, ar tiesa, kad savo parašu KU įkūrimą palaimino tuometis Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Sulaukusi patvirtinimo, tarybos narė prasitarė: "Girdžiu siūlymą iš šono – gal tada pavadinkime gatvę V.Landsbergio vardu?"

"Kai siūlomi nauji gatvių pavadinimai, kyla įvairių minčių", – reziumavo miesto politikas Vidmantas Plečkaitis.

Galiausiai nuspręsta A.Andziulio siūlymą Mogiliovo gatvę pervadinti D.Švitros arba S.Vaitekūno gatve nusiųsti pagal kompetenciją svarstyti Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijai.

Sprendimas šiuo klausimu turėtų paaiškėti jau šį mėnesį per miesto tarybos posėdį.

Mogiliovo gatvėje yra apie 500 butų ir įsikūrę apie 100 juridinių asmenų.

Teigiama, kad gatvės pavadinimo pakeitimas nei gyventojams, nei šioje gatvėje veikiančioms įmonėms nekainuos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Buvusi studente

Buvusi studente portretas
Nu dar geriau.. Visi zinojo, kad Vaitekunas buvo priekabiautojas prie studenciu, o dabar jo vardu gatve pavadint :D grazu.

LG

LG portretas
Ar buvo kada ponai iš savivaldybės Mogiliovo gatvėje?Ar matėte kokios apleistos neaišku kam paliktos erdvės?Ar"grožėjotės"vaikų žaidimo aikštelėmis,kuriose velnias sprandą nusisuktų?...Ar sužavėjo rajono apželdinimo grožybės‽(gyventojams prieš 35 metus,šiukštu,neleido nieko sodinti.Atsieit,bus apželdinimo darbai atliekami pagal planą...) Įtariu,visas grožybes susodino prie savivaldybės... Gatvę siūlau pavadinti : APLEISTOJI arba UŽMIRŠTOJI

Dfds

Dfds portretas
Dūho landsbergio g.
VISI KOMENTARAI 41
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių