Dėl veiklos pajūryje – painiava

Klaipėdos pajūryje vyksta ne kiekvienam suvokiami dalykai. Prie jūros, palei taką į Šiaurinį molą, pernai pasistatęs metalinius konteinerius klaipėdietis Germanas Čepas įsitikinęs, kad valdininkai jam kaišioja pagalius į ratus. Tačiau valstybės tarnautojai stebisi vyro nenoru vykdyti nurodymus ir paklusti reikalavimams.

Vėl paprašė leidimo

Raštai keliauja iš institucijos į instituciją, o vaizdas pajūryje kuo toliau, tuo labiau kelia toli gražu ne estetinius jausmus.

Pernai minėtoje vietoje buvo pastatyti penki konteineriai, šiemet jų liko trys. Aprūdiję griozdai primena ne stovyklavietę, o benamių gūžtą. Vaizdą dar labiau darko šalia kažkieno paliktas nevažiuojantis visureigis.

G.Čepas pernai buvo gavęs leidimą rengti renginį, kurį pavadino "Gaudyk bangą".

Pasakodamas apie savo veiklos ketinimus pajūryje, vyras minėjo, kad, be įvairių pramogų, filmų peržiūrų, koncertų, į renginio sąvoką įtraukė ir vaikų mokymą plaukti jūroje.

Pernai buvo pastatyti penki konteineriai, šiemet jų liko trys. Aprūdiję griozdai primena ne stovyklavietę, o benamių gūžtą.

Praėjusiais metais jam nepavyko vykdyti veiklos, nes, kaip pats sakė, buvo užsiundytas įvairiausiais tikrintojais ir dirbti nebeturėjo galimybės.

Šiemet G.Čepas, būdamas viešosios įstaigos "Plaukimas visiems" vadovu, vėl prašė savivaldybės išduoti leidimą toje pačioje vietoje, kur padėti metaliniai konteineriai, rengti renginį.

Plaukimui – pavojinga vieta?

Prieš atsakydami interesantui savivaldybės darbuotojai surengė tarpžinybinį susirinkimą ir įvairias institucijas prašė pasisakyti šiuo klausimu.

Pajūrio gelbėtojai, aplinkosaugininkai, viešosios tvarkos prižiūrėtojai bei kiti dalyvavusieji susirinkime buvo nusiteikę vienodai – neleisti G.Čepui organizuoti renginio pajūryje.

Gelbėtojai tikino, esą netoli molo, kur ketinama mokyti vaikus plaukti, tai daryti ypač pavojinga, ten esanti gili įduba.

Be to, tai vieta, kur leidžiama atsivesti šunis. Šioje vietoje plaukiojama kateriais ir vandens motociklais, todėl vaikams čia būtų nesaugu.

Gelbėtojų įsitikinimu, su vaikais gali dirbti tik sertifikatus turintys plaukimo mokytojai.

Nepritarė G.Čepo prašymui ir aplinkosaugininkai, ir kiti susirinkime dalyvavę atsakingi asmenys.

"Prašymo autoriui išsiųstas atsisakymas išduoti leidimą. Tuo pat metu pasiūlyta renginį organizuoti kitoje vietoje. Tai, ko jis prašė, pagrįsta gražiai aprašytais dalykais: vaikų užimtumas ir mokymas plaukti. Buvome pilni teigiamų emocijų išduoti tą leidimą, bet, pradedant rengti reikalingus dokumentus, mums būtina analizuoti tą teritoriją. Pasitarimas parodė, kad mūsų nuogąstavimai buvo pagrįsti. Argumentai neišduoti leidimo buvo labai svarūs", – tikino Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vadovė Kristina Vintilaitė.

Maudytis niekas nedraudžia?

Nors leidimo negavo, G.Čepas neneigė rengiantis stovyklas ir ties konteineriais jūroje mokantis vaikus plaukti. Jis tikino, kad tai yra jo individualios įmonės veikla, o ne renginys.

To esą jam niekas negali uždrausti daryti.

Už šešių dienų stovyklą G.Čepas teigė imantis 77 eurų mokestį.

K.Vintilaitės minėtą atsisakymą suteikti leidimą renginiui "Pagauk bangą 2" jis pavadino rašinėliu ir tikino dėl to kreipęsis į Administracinių ginčų komisiją, bet žinios apie paskirtą posėdį dar negavęs.

Raštas buvęs labai nekonkretus, iš jo G.Čepas nesupratęs, ką konkrečiai savivaldybės darbuotojai nusprendė.

"Mes dabar gaudome bangą, maudytis jūroje mums niekas nedraudžia. Mokome vaikus plaukti. Tai yra kaip pasiruošimas renginiui, kurio metu tėveliams parodytume, ko vaikai išmoko. Tas pats, kaip atvažiuoja Selas ir prieš tai stato scenas ir ruošiasi koncertui. Mes plaukiojame ne tik jūroje, bet ir baseine, sportuojame sporto salėse. Priešingai nei nurodo mūsų biudžetinių įstaigų darbuotojai, atsiradus šiokioms tokioms bangoms draudžiantys maudytis, mes laikomės nuostatos – vaikus reikia pratinti prie jūros, mokyti juos joje elgtis, o ne baidyti ir žmones gąsdinti. Bangos yra didžiausias malonumas žmonėms, kurie moka jūroje elgtis. Mano anūkė dar neturi ketverių, o jau plaukioja trijų metrų aukščio bangose. Reikia mokyti, o ne drausti", – įtikinėjo G.Čepas.

Ieško mašinos savininko

Estetinį pakrantės vaizdą gadina ir šalia konteinerių riogsantis visureigis nuleistomis padangomis. Dėl to savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai pradėjo administracinę teiseną, ieško šios mašinos savininko, kuris, pasirodo, gyvena ne Klaipėdoje.

"Visureigis – tų žvejų. Tas supuvęs kledaras jau seniai čia stovi. Pernai buvome jį nustūmę toliau, kad netrukdytų, o dabar nebejudiname", – paaiškino G.Čepas.

Priekaištus dėl pajūrio zonos nepuošiančių konteinerių G.Čepas atremia savais argumentais. Jis ketinęs juos paversti panašiais į Nojaus laivus, papuošti vėliavomis.

Vyras pasakojo, kad jo konteineriai buvo ne kartą nusiaubti, įsilaužta į vidų, nupjauti elektros kabeliai, nuplėštas ekranas, nudrėkstos girliandos, pavogti baldai.

G.Čepas prasitarė, kad kitais metais ieškos būdų įsikurti kitoje pajūrio vietoje, tarsis su kitų teritorijų valdytojais.NAUJAUSI KOMENTARAI

jokios atsakomybes

jokios atsakomybes portretas
viskas ok, kol neduk Dieve, nuskes koks vaikas, tada toks plaukiojimo mokytojas rankeles nusiplaus ...

Tevas

Tevas portretas
Sitam fotografui noreciau uzduoti klausima, kas jam suteike teise fotografuoti nepilnamecius?

Piktas

Piktas portretas
Surinkti tas surudijusias "dezes" ir, kad ju daugiau pajury nebutu. Tamposi cia...
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ant marių kranto – Lygės apeigos
  Ant marių kranto – Lygės apeigos

  Rudens lygiadienis gražiausias prie Kuršių marių. Tuo įsitikinę Drevernos, Priekulės, Klaipėdos žmonės jau ne pirmus metus rinkosi šios gamtos šventės ir Baltų vienybės dienos švęsti Drevernoje. ...

  5
 • Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką
  Juodkrantėje žadama atnaujinti dviračių taką

  Neringos savivaldybė planuoja atnaujinti seną dviračių taką, jungiantį Juodkrantės gyvenvietę su pajūriu. ...

  2
 • E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją
  E. Kusaitei už nepagrįstą baudą ministras žada kompensaciją

  Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui konstatavus, kad Lietuva pažeidė už prokurorų įžeidimą nubaustos Eglės Kusaitės teisę į saviraišką, Teisingumo ministerija jai žada kompensaciją. ...

  15
 • Nejautrūs parazitai
  Nejautrūs parazitai

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas nusiskusti plikai ir taip palaikyti su onkologine liga kovojantį premjerą Saulių Skvernelį ir kitus sulaukė didelio palaikymo. ...

  10
 • Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai
  Teatras be standartų: vaidina ir ugniagesiai, ir gydytojai

  Klaipėdoje vieninteliame tokio pobūdžio mėgėjų teatre "Artyn" vaidina suaugę žmonės – ugniagesiai, gydytojai, senjorai, savo kasdieniame gyvenime su aktoryste neturintys nieko bendra. Šio teatro įkūrėja režisierė Marta Dang...

 • Bobų vasara – tik savaitgalį?
  Bobų vasara – tik savaitgalį?

  Sinoptikų teigimu, šis savaitgalis bus itin šiltas ir sausas – tinkamiausias metas poilsiui gryname ore. Po šios trumpos improvizuotos bobų vasaros orai vės, bus vėjuota, tačiau lietus nevargins. ...

  2
 • Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis
  Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis

  Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. ...

  8
 • Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą
  Tarptautinis folkloro festivalis savaitgalį nuspalvins Palangą

  Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – šiandien, rugsėjo 20 d., kurorte prasideda tris dienas truks...

  1
 • Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“
  Istoriškai reikšmingą sezoną atvers „Uvertiūra“

  Spalio 1 d. 18.30 val. simfoninės muzikos gerbėjai laukiami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje, kur ištraukas iš naujausių ir būsimų sezono pastatymų atliks Tomo Ambrozaičio diriguojamas Klaipėdos...

 • Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos
  Indo pretenzijos Klaipėdos universitetui atmestos

  Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje Klaipėdos universiteto absolventas iš Indijos norėjo prisiteisti įmoką už studijas. Baigiantis teismo procesui užsienietis padidino savo reikalavimą iki 38 milijonų e...

  7
Daugiau straipsnių