Dėl socialinio būsto – į Generalinę prokuratūrą

Seimo Audito komitetas nutarė kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir Valstybinę mokesčių inspekciją dėl Neringos savivaldybės socialinio būsto fondo turimo turto naudojimo teisėtumo ir galbūt padarytos žalos savivaldybės biudžetui.

Patikrins nuomotojus

Mokesčių inspekcijos prašoma įvertinti, ar asmenys, kurie verčiasi tokių būstų subnuoma, yra sumokėję mokesčius.

Audito komitetui Neringos savivaldybė pateikė duomenis, kad šiuo metu savivaldybės būsto sąraše yra 74 būstai, iš kurių tik trečdalis yra socialiniai būstai.

"Neringos savivaldybėje būsto laukia 27 asmenys (šeimos), o Neringos savivaldybės gyvenamosios paskirties būstas yra išnuomotas neterminuotai tretiesiems asmenims su galimybe šį turtą subnuomoti ir tokiu būdu gauti asmeninės naudos", – rašoma rašte Generalinei prokuratūrai.

Kreipimesi prašoma įvertinti konkrečių Neringos savivaldybės tarnautojų bei politikų veiksmus priimant sprendimus, susijusius su savivaldybės būsto nuoma.

Tyrė STT

Kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą paskatino žurnalistiniai tyrimai, kurių metu buvo viešintos klausimų keliančios aplinkybės dėl savivaldybės ar socialinio būsto skirstymo šioje savivaldybėje.

Dienraštis "Klaipėda" pernai viešino situaciją, kai Neringos savivaldybės tuomečio administracijos direktoriaus Algimanto Vyšniausko dukra buvo gavusi socialinį būstą. Tačiau gyvenamųjų patalpų statusai iš socialinio būsto buvo pakeisti į savivaldybės būstą. O tai reikštų, jog ateityje tokį buvusį socialinį būstą galima būtų privatizuoti.

Tą kartą į Specialiųjų tyrimų tarnybą buvo kreipęsis Seimo Audito komiteto narys Naglis Puteikis ("Dėl butų giminėms – į STT", 2018 11 24).

STT aiškinosi situaciją ir konstatavo, jog situacija dėl socialinio būsto administravimo ir nuomos Neringos savivaldybėje yra ydinga bei neskaidri, nes socialinius būstus galintys gauti asmenys sau nuosavybės teise priklausantį turtą gali neteisėtai išnuomoti.

STT siūlė nustatyti, kad socialinis būstas būtų nuomojamas terminuotai ir numatant galimybę nuomą pratęsti tik turint pagrįstų įrodymų, jog turimas būstas yra netinkamas gyventi.

Taip pat STT siūlo, kad būtų nurodyta, kokie veiksmai bus atliekami, jeigu asmenys toliau gyvens socialiniame būste.

Be šių siūlymų, tarnyba ragino nustatyti procedūras, kurių Neringos savivaldybė turi imtis vertindama, ar nuosavas būstas nėra nelegaliai išnuomotas.

Šie STT raginimai skambėjo metų pradžioje, tačiau šią vasarą viešinta žurnalistų surinkta medžiaga parodė, kad situacija buvo visiškai nepasikeitusi.

Butai – ir kontrolieriams

Seimo Audito komiteto posėdyje komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė tikino, jog vertėtų prašyti prokurorų įvertinti surinktą medžiagą.

Nėra gera situacija, kai randame savivaldybės turtą, suteiktą privilegijuotomis sąlygomis, išnuomotą ne rinkos, o kur kas mažesne kaina, o vėliau naudojamą komercinėje veikloje.

"Nėra gera situacija, kai randame savivaldybės turtą, suteiktą privilegijuotomis sąlygomis, išnuomotą ne rinkos, o kur kas mažesne kaina, o vėliau naudojamą komercinėje veikloje. Mes prašome savivaldybių kontrolierių įvertinti šį aspektą bendrame audite, kuris atliekamas su Valstybės kontrole", – kalbėjo I.Šimonytė.

Komiteto posėdyje Savivaldybių kontrolierių asociacijos atstovė Zita Valiauskienė pabrėžė, jog bendrame audite dėl savivaldybių nekilnojamojo turto iš tiesų bus bendradarbiaujama su Valstybės kontrole.

"58 savivaldybės pasirašė šį susitarimą. Šiame audite kaip tik ir bus įtrauktas šis pagrindinis klausimas – savivaldybių ir socialiniai būstai. O su Neringa ir mes turime problemų, nes kaip tik viename tokių būstų gyvena savivaldybės kontrolieriai. Čia yra problema", – patikino Z.Valiauskienė.

I.Šimonytė akcentavo, jog tokiu atveju Neringos savivaldybę galėtų audituoti kitos savivaldybės kontrolieriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ninja

Ninja portretas
išmok skaityti

Ninja

Ninja portretas
STT siūlė nustatyti, kad socialinis "Kad būstas būtų nuomojamas terminuotai ir numatant galimybę nuomą pratęsti tik turint pagrįstų įrodymų, jog turimas būstas yra netinkamas gyventi." Ar STT skaito, ką patys rašo ar ne? Sutartį pratęsti tik tokiu atveju, kai tas pats būstas nebetinkamas gyventi.

Laima

Laima portretas
Jau ne pirmi metai aiškinasi ir neišsiaiškina. Manau, kad nieko ir neišsiaiškins, nes viskas teisėta. Tokie įstatymai Lietuvoje paruošti nusikalstamai veikai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vitės kvartale lapus šluoja senukai
  Vitės kvartale lapus šluoja senukai

  Lapais užversti kiemai gyventojams taip įkyrėjo, kad su grėbliais rankose į lauką nesibodi išeiti ir senjorai. Pasak Vitės bendruomenės narės Ritos Kuprelienės, jei savo darbą normaliai atliktų daugiabučius administruojančios įmonės darb...

  15
 • „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą
  „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą

  Šią savaitę AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos posėdyje nutarta nutraukti įmonės generalinio direktoriaus konkurso procedūras ir skelbti naują konkursą. ...

 • Greičio matuokliui – nauja pozicija
  Greičio matuokliui – nauja pozicija

  Artėjant šaltajam sezonui uostamiestyje vėl keičiamos greitį fiksuojančių įrenginių vietos. Minijos gatvėje kurį laiką pažeidėjus fiksavęs greičio matuoklis nuo šiol veiks P.Lideikio gatvėje. ...

 • Kelyje – spąstai vairuotojams
  Kelyje – spąstai vairuotojams

  Jau kurį laiką Perkėlos gatvėje žioji pavojinga smegduobė. ...

  2
 • Dėl beglobių kačių – nerimas
  Dėl beglobių kačių – nerimas

  Nors laukinės katės turi būti šeriamos tik savivaldybės nustatytose vietose ir šiukštu ne po daugiabučių balkonais, gyventojų praktika – kiek kitokia. ...

  7
 • Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose
  Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose

  Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir spor...

  4
 • Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos
  Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos

  Nors dauguma uostamiesčio kavinių ir barų savininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas, šį reikalavimą įvykdė tik pusė patikrintųjų. ...

  2
 • A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš
  A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš

  Po Vilniaus apygardos teismo sprendimo, pagal kurį buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus iš pareigų atleistas teisėtai, Susisiekimo ministerija, regis, neskubės skelbti naujo konkurso direktoriaus pareigoms. ...

  8
 • Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai
  Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai

  „Iki premjeros laiko liko nebedaug, tad mano mintyse tik būsimos operos vaizdiniai: matau personažus, atskiras scenas... Eduardo Balsio muziką klausiau daugybę kartų. Kita vertus, manau, kad repeticijose turi išlikti improvizacinis pradas&ldq...

 • Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės
  Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės

  Artėjant šventiniam laikotarpiui aiškėja, kaip šiais metais bus papuoštas miestas. Teatro aikštėje vėl ketinama įžiebti natūralią Kalėdų eglę, be dekoracijų neliks ir Atgimimo aikštė. ...

  5
Daugiau straipsnių