Baigiamajame Lietuvių kalbos dienų renginyje įteikta J. F. Kelkio premija

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį J. Lankučio viešojoje bibliotekoje įvyko baigiamasis aštuntųjų Lietuvių kalbos dienų, kurių sostine šiemet buvo Gargždai, renginys. Jo metu įteikta ir antroji Johano Ferdinando Kelkio premija „Jaunasis publicistas“.

Renginį pradėjo Šeiko šokio teatro spektaklis „Šmukulis“. Dalyviai taip pat galėjo išgirsti žolininkės Giedrės Bružienės žemaitišką rodą ir Mažosios Lietuvos špruką, kurį atliko kultūros darbuotoja Virgina Asnauskienė. Be to, buvo apdovanoti piešinių konkurso „Piešiu gotišką raidę“ laureatai.

Taip pat renginio metu iškilmingai įteikta Johano Ferdinando Kelkio premija „Jaunasis publicistas“. Šiemet jos laureate tapo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleivė Izabelė Kurpeikytė. Kadangi ji negalėjo dalyvauti, premiją atsiėmė jos mama.


Bus ribojamas eismas Tilto g.

Tilto g. Gargžduose atnaujinami darbai, todėl iki balandžio 30 d. bus ribojamas vienos krypties eismas.

Gatve bus galima patekti tik nuo Vėžaičių į Gargždus. Eismas iš Gargždų link Vėžaičių nebus galimas.


Pristatyta Mykolui Vaitkui skirta skulptūra ir kitos iniciatyvos

Trečiadienio popietę Gargždų parke visuomenei buvo pristatyta gargždiškiui, iškiliam kunigui ir kūrėjui Mykolui Vaitkui planuojama pastatyti skulptūra ir kitos jo atminimui skirtos priemonės.

Šiemet minimos Mykolo Vaitkaus 140-osios gimimo ir 50-osios mirties metinės. Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė pasidžiaugė, kad Gargždai bus pasiruošę ir galės tinkamai paminėti šiuos metus – suplanuota daugybė įvairių priemonių.

Viena iš jų – knygos apie M. Vaitkų leidyba. Ji bus sudaryta iš dviejų dalių: vienoje atskleidžiama M. Vaitkaus asmenybė, o kitoje – jo kūryba. Ši užduotis patikėta J. Lankučio viešajai bibliotekai.

Gargždų krašto muziejus sukurs kilnojamąją parodą, kurioje bus pristatomas šios visam Klaipėdos rajonui svarbios asmenybės gyvenimas, pasaulėžiūra bei kūryba. Paroda galės keliauti po mokyklas, įstaigas, o kartu su ja – ir edukacinės priemonės.

Gargždų kultūros centras jau pagamino 5 stendus su kūrėjo citatomis ir tekstais, kuriuos visus metus bus galima pamatyti įvairiose Gargždų erdvėse ar įstaigose. O spalio 27 d. bus organizuojama konferencija apie M. Vaitkų.

Renginyje dalyvavo ir prisiminimais pasidalijo tolimi M. Vaitkaus giminaičiai. O skulptūrinės kompozicijos idėjos autorius, skulptorius Lukas Šiupšinskas pristatė savo sumanymą.

„Man smagiausia, kad miestai ne tik puošiasi buitine prasme, bet reikia ir vietos identiteto. Skulptūra iš erdvės padaro vietą. Kėliau sau uždavinį sukurti skulptūrą su lyriška nata. Jei jaunos porelės čia skirs pasimatymus, sakys: „Susitinkam prie Vaitkaus“, bus pavykęs kūrinys“, – šypsojosi skulptorius.

Skulptūrinė kompozicija primins M. Vaitkaus kambario fragmentą dvaro parke. O paties kūrėjo skulptūra žvelgs į vaizdingą Minijos slėnį. Kėdžių nugarėlėse bus pavaizduoti 4 vandenų simboliai. Ant stalo gulės 4 knygos ir citata, kurią, prisėdus ant kėdžių, bus galima perskaityti.


Problemas kviečiame žymėti žemėlapyje

Nuo šiol Klaipėdos rajono gyventojai pastebėtas problemas galės žymėti specialiame žemėlapyje ir stebėti jų sprendimo eigą – nuo užregistravimo iki išsprendimo.

Žemėlapyje bus galima pažymėti jau esamoje infrastruktūroje atsiradusias problemas, tokias kaip neveikiantį gatvės apšvietimą, sulūžusius suoliukus ar duobes kelyje.

Problemų žemėlapį rasite ir problemas galėsite registruoti adresu https://problemos.klaipedos-r.lt/.

Problemų žemėlapyje nebus registruojami prašymai įrengti naują infrastruktūrą, pavyzdžiui, išasfaltuoti kelią ar pastatyti darželį, arba problemos, kurių sprendimas – ne savivaldybės kompetencijos klausimas. Taip pat neregistruojami klausimai ir pasiūlymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių