Apie COVID-19 situaciją Klaipėdos ugdymo įstaigose: vadovai į reikalavimus žiūri atmestinai

Klaipėdos savivaldybė rengiasi priminti savo švietimo įstaigoms apie vėdinimą ir kitus koronaviruso prevencijos reikalavimus, nuspręsta savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje.

Sprendimas priimtas po to, kai Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas pranešė, jog ne visos įstaigos paiso numatytų reikalavimų.

„Labai yra svarbu, kad visos patalpos, kuriose yra mokomasi, gydoma, dirbama ar organizuojama bet kokia veikla, turi būti tinkamai ir laiku vėdinamos. Noriu labai į tai atkreipti dėmesį“, – kalbėjo NVSC departamento vadovas.

Jis pabrėžė, kad tai itin aktualu ugdymo įstaigose, kuriose šie reikalavimai dažnai pamirštami.

„Mūsų patikrinimų metu matosi, kad ugdymo įstaigų vadovai ar tiek nesupranta, ar tiek į viską atmestinai žiūri, kad vos ne bando vaikus palikti klasėje pertraukų metu ir nesiimti tų visų reikalavimų“, – kalbėjo R. Grigaliūnas.

Mūsų patikrinimų metu matosi, kad ugdymo įstaigų vadovai ar tiek nesupranta, ar tiek į viską atmestinai žiūri.

Jis teigė, kad COVID-19 situacija uostamiestyje kol kas yra „pakankamai rimta“. Jo duomenimis, mieste yra apie 130 protrūkių, 55 iš jų – ugdymo įstaigose.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pasiūlė, jog informacija apie tai įstaigoms būtų teikiama kaip ekstremalių situacijų komisijos rekomendacija.

„Aš iš tikrųjų tikiu, kad žinių supratimo, informacijos tikrai tenai trūksta, tai papildomas priminimas tikrai pagelbės“, – sakė jis.

Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė teigė, jog Klaipėdoje jau matomi pandemijos bangos stabilizavimosi ženklai.

„Sergamumo pagreitis mūsų savivaldybėje jau kelias dienas yra mažesnis negu Lietuvos pandemijos pagreitis, tai truputėlį matome tokį stabilizavimąsi ir galbūt artimiausiu metu išeisime iš tos pakankamai didelės COVID-19 kilusios bangos“, – savaitės pabaigoje kalbėjo ji.

Statistikos departamento antradienio duomenimis, Klaipėdoje 14 dienų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 2335, kai Lietuvoje – 1328.NAUJAUSI KOMENTARAI

RM

RM portretas
Vėdinau nuolat klasę, dėvėjau kaukę, laikiausi atstumų,esu pasiskiepijus,sergu covidu... Tad priekaištai turi būti tiems,kurie nusprendė,kad į mokyklą gali eiti nesitestuojantys mokiniai,nes taip liga ateina į klases ir žaibiškai plinta.

Ita

Ita portretas
Na jei mokytojai ne visi pasiskiepija ..tai ka cia sneketi ,o kad atsipalaidavom tai tikrai .....pertrauku metu vedinti klases ,....pamoku metu koridorius ,nejau taip sudetinga ....dezinfekuokime ...

Audronė

Audronė portretas
Neturi Klaipėda gero vadovo. Spalio 25 d. trečioje poliklinikoje buvo skiepijama nuo covid, tai, kas ten vyko baisu ir apsakyti . Vakcinavimas prasidėjo 14 val. Atėjau 13.40 prie įėjimo stovėjo apie 8 žmonės.Tačiau ir 14 val niekas į vidų neileidžia, pasirodo, kad viduje laukiamojoje salėje skiepytis laukia apie 50žmoniu .Salė sausakimša , apie jokius atstumus nėra ko ir galvoti. Pasiskiepijau apie 15 val. ir tik išėjus iš poliklinikos gaunu žinutę, kad kviečiama skiepytis spalio 25 d. su savim turėti pasą ir atvykti ne anksčiau kaip 10 min. Taip ir nesupratau ar pasiskiepijau .Nors į ranką dūrį gavau , taip pat ir atžymą kortelėje. Geriau jau registruotis iš anksto
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių