Antroji banga
Pinigai uždirbami įvairiai. Antai kadaise buvusi kukli lietuvio žmona Ala Pugačiova vien už muzikos festivalio Jūrmaloje vedimą liepą susižers pusę milijono dolerių.
Į panašius pinigus taiko ir mūsų žmonės. Bet žibantis Europos auksas nėra lengvai pasiekiamas net ir valdžios viršūnėse sėdintiems veikėjams. Pradėjusios savo kryžiaus žygius partijos jau skina rūgščius intrigų vaisius, laižosi žaizdas ir kuria atkirčio planus.
Neseniai vienoje televizijos laidoje Viktoras Uspaskichas pavadino Algirdą Brazauską garbaus amžiaus žmogumi. Netrukus ūkio ministras ėmė viešai abejoti, ar Premjeras išsilaikys poste ir kas nutiktų, jei socialdemokratų lyderio neliktų.
Atsako ilgai laukti neteko. Socialliberalų vadovas Artūras Paulauskas pareiškė tikįs, kad jo partija išliks valdžioje, tačiau partnerių ieškos ne tik tarp valdančiųjų.
Praėjus dar kelioms dienoms visuomenės ausis pasiekė žinia, jog kelios įmonės galbūt neteisėtai gavo Europos pinigų. Šis nekonkretus pranešimas netrukus buvo išplėtotas, taip pasigirdo pirmosios užuominos apie sąsajas su V.Uspaskichu.
O vakar jau visa Lietuva skambėjo: ūkio ministras Lietuvos vardu Maskvoje protegavęs savo įmones. Smūgis buvo stiprus ir, atrodo, taiklus. V.Uspaskichas valstybine kalba komentarams tesugraibė du žodžius: „falšifkė“ ir „provokacija“.
A.Brazauskas pareiškė nematąs problemos, kad ūkio ministras Maskvoje sprendė savo verslo reikalus.
Tačiau vargu ar tai yra tikroji Premjero nuomonė.
Įvairių minčių kelia ir A.Brazausko senas bičiulis ir partijos bendražygis Gediminas Paviržis. Sostinės vicemero kėdėje tyliai dienas leidęs politikas vakar netikėtai puolė į viešumą ir pareiškė smerkiąs V.Uspaskicho veiklos metodus. Socdemas šaukėsi etikos sargų ir šalies vadovų „griežtos reakcijos“.
Valdžios viršūnės su reakcija neužtruko. Prezidentūra jau patvirtino, kad kaltinimams pasitvirtinus sieks nušalinti V.Uspaskichą nuo pareigų, o Seimo Pirmininkas pareikalavo, kad etikos sargai su išvadomis neužtruktų.
Kaip pasakytų „Dviračio šou“ pelės, „dotuoju momentu bukvaliai pakvipo nauja apkalta, po kurios politikoje gali nebelikti dar vieno ryšiais su Rusija nusidėjusio veikėjo“.
Realybės jausmo nepraradę tautiečiai iš dabartinės koalicijos nieko gero ir nesitikėjo. Ir buvo teisūs, nusprendę, kad apie politikų darbus galima spręsti ir pagal partijų pavadinimus. Socialdemokratų, socialliberalų ir Darbo partijos koalicija daro viską, kad paneigtų savo „iškabas“.
Vis daugiau rinkėjų praregi, kad valdančiųjų gretose stinga ir demokratijos, ir socializmo bei liberalizmo, o labiausiai - darbo.
Naujausi komentarai