Scenoje – fantastiškieji romantikai

  • Teksto dydis:

Į Klaipėdą atvyksta „Fantastiškieji romantikai“. Taip pavadinta pripažintų ir talentingų solistų bei kamerinės muzikos atlikimo entuziastų – smuikininkės Dalios Dėdinskaitės, violončelininko Glebo Pyšniako ir pianisto Luko Geniušo – programa. Klaipėdos koncertų salėje jos paklausyti kviečiama birželio 8 d., ketvirtadienį, 18.30 val.

„Grodami trio su Glebu ir Luku jaučiame bendrą kvėpavimą ir esame visiškai laisvi – tai yra nuostabus pojūtis“, – atviravo smuikininkė D. Dėdinskaitė.

Visi trys atlikėjai jau yra įsitvirtinę kaip vieni įdomiausių ir ryškiausių savo kartos muzikų, kurių pasirodymai žavi publiką prestižinėse koncertų salėse.

„Būtent Klaipėdos koncertų salėje 2018 m. pavasarį įvyko mūsų kaip fortepijoninio trio debiutas, todėl kiekvienas koncertinis sugrįžimas sukelia tik geriausias emocijas“, – prisimena violončelininkas G. Pyšniakas.

Austrijos sostinėje Vienoje įgiję prestižinį profesinį išsilavinimą D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas klaipėdiečių publikai pažįstami ir kaip buvę Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteriai.

Vėliau D. Dėdinskaitė dirbo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeistre, o G. Pyšniakas muzikavo M. K. Čiurlionio kvartete.

Šiuo metu talentingų muzikų šeima, turėdama daug įvairiausių kūrybinių sumanymų, rengia klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programas, dalyvauja šalies ir užsienio festivaliuose.

Jau daugiau nei 10 metų smuikininkė ir violončelininkas kartu koncertuoja kaip „Duettissimo“, taip pat pasirodo atskirai su įvairiais kamerinės muzikos atlikėjais, chorais bei orkestrais.

L. Geniušas taip pat puikiai pažįstamas Klaipėdos publikai – daugelį metų stebima pianisto profesinė karjera, pasiekta branda ir džiaugiamasi kiekvienu jo apsilankymu uostamiestyje.

Čia vis dažniau jį matome tiek kaip solistą, tiek su kolegomis atliekantį kamerinę muziką.

L. Geniušas gimė, augo ir studijavo Maskvoje, o nuo pandemijos pradžios kartu su žmona pianiste Anna daugiausia laiko praleidžia Vilniuje.

Sukaupti svarbūs laimėjimai svarbiuose F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautiniuose pianistų konkursuose įtraukė L. Geniušą į pasaulyje geidžiamų atlikėjų elitą.

„Toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 proc. kelių kartų narių yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui“, – teigė pianistas, paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią.

Šioje programoje aukščiausio meistriškumo atlikėjų trio gros fantastiškųjų romantikų – trijų vokiečių kompozitorių – muziką.

„Atliksime mūsų naują, dar niekur neskambėjusią, meilės istorijomis apipintą programą“, – pasakojo D. Dėdinskaitė.

Koncerto temą įkvėpė Roberto Schumanno metinės – birželio 8 d., kada vyks renginys, yra kompozitoriaus gimtadienis.

Programoje skambės R. Schumanno, jo žmonos Claros Schumann ir kolegos bei artimo šeimos draugo Johanneso Brahmso kūriniai. Atlikėjai gros tiek trio sudėtyje, tiek duetais.

„Kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius į fantastiškos romantinės muzikos vakarą, – pakvietė D. Dėdinskaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių