Lietuvos jūrų muziejus keturioms dienoms persikelia į Vilniaus knygų mugę

 • Teksto dydis:

Keturioms dienoms Lietuvos jūrų muziejus persikelia į sostinę, Vilniaus knygų mugę. Čia, Jaunojo skaitytojo salėje, veikia spalvingas, nuotaikingas, jūros dvasia alsuojantis muziejaus stendas, kuriame – ir leidiniai, ir suvenyrai.

Ketvirtadienį, pirmąją mugės dieną, 15 val., Konferencijų salėje 1.3 bus pristatyta naujausia muziejaus knyga „Jūros skonis: žūklė Lietuvos priekrantėje 1900-1944m.“, jau spėjusi sulaukti tiek skaitytojų, tiek specialistų įvertinimo. Leidinį pristatys jos sudarytojas istorikas Dainius Elertas, etnologė Rita Balkutė, moderuos Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja žurnalistė Nika Puteikienė.

Leidinio rengėjas istorikas D. Elertas mano, kad Lietuvos kultūros istorijoje vis dar vyrauja žemdirbiškas pradas, nors dar visai neseniai Lietuvos pajūrio ruože gyventa tikrų „jūros žmonių“ ir būta savitos pajūrio žvejų kultūros. Pradėjęs gilintis į šią temą istorikas greit įsitikino, kad tarpukario Lietuvos pajūrio kasdienybės tyrimai negausūs, o Palangos ir Klaipėdos kraštų pajūrio žvejų gyvensenos specifika plačiau neatskleista. Todėl pabandyta surinkti išblaškytų tekstų nuotrupas, kurios knygoje sugulė atskiromis temomis: likimai, charakteriai, aplinka, visuomenė, laivyba, žvejyba, žuvies realizacija, kiti užsiėmimai, nelaimės, kulinarija, genealogija, statistika, terminija. Antologijoje pavyko užfiksuoti ir mažiau patrauklią žvejų gyvenimo pusę – dalyvavimą kontrabandoje, dažnas žūtis jūroje, elgesį su jūros gyvūnais.

Na, o Lietuvos jūrų muziejaus stende vyraus kiek kita nuotaika, jame itin laukiamos šeimos, maži ir dideli vaikai. Stende pristatomos populiariausios muziejaus išleistos knygos. Viena jų, be abejonės, Piotr Karski  „Jūroje“ – išsami užduočių knyga išskirtinai jūrine tematika, puikus edukacinis leidinys, papildantis užsiėmimus įdomiomis veiklomis, užduotimis. Knyga gausiai iliustruota. Joje – tiek praktiniai, tiek teoriniai pavyzdžiai, kaip įprastą vaiko ugdymą paversti kupinu atradimų ir išradimų. Tai gražiausia 2017 metų Lenkijos knyga.

Ne mažiau įdomi ir unikali yra ir knyga „Vandens gyvenimo linija“. Jautrią rašytojo Justo Tertelio parašytą ir dailininkės Elenos Maya iliustruotą knygą visapusiškai papildo ir praplečia kompozitorės Ritos Mačiliūnaitės-Dočkuvienės sukurtas knygos garso takelis. Knygos idėja gimė iš edukacinio užsiėmimo – meninės instaliacijos „Vandens gyvenimo linija“. Pasakojimo centre Baltijos jūros ruoniai – didžiausi mūsų regione gyvenantys jūrų gyvūnai, kurie kuria mūsų regiono unikalumą ir savitą ekosistemą.

Stende rasite ir pirmąsias serijos „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla“ knygas – „Laivų modeliai“ bei „Kriauklės“, taip pat visą istorinių atsiminimų seriją, įspūdingą gidą „Jūros istorijos“ ir kitas storas ir plonas knygas apie jūrą. Stende gausu ir unikalių jūrinės tematikos suvenyrų.  NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių