Klaipėdos koncertų salėje išsilies „Vokiečių muzikos spinduliai“

 • Teksto dydis:

Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus ir dirigentas, obojininkas Vilmantas Kaliūnas tuo pačiu metu mokėsi Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje. Buvę bendraklasiai dabar gyvena skirtinguose miestuose ir net šalyse. Jie dar niekada neturėjo jokių bendrų meninių projektų. „Vokiečių muzikos spinduliai“ bus pirmoji jų kartu parengta ir V.Kaliūno diriguojama Klaipėdos kamerinio orkestro programa. Šio penktadienio vakarą ji suskambės Klaipėdos koncertų salėje.

Bendraamžiai ir mokslo draugai

„V.Kaliūnas yra pasaulinio lygio obojininkas, kuris šiuo metu daugiau reiškiasi kaip dirigentas. Jis yra be galo pozityvus: repetuodamas su orkestru, visą laiką šypsosi, yra geros nuotaikos, labai geranoriškas. Mes esame bendraamžiai ir mokslo draugai. Šis koncertas bus klaipėdiečių pažintis su V.Kaliūnu, kuris daug metų diriguoja įvairiems kolektyvams užsienyje ir Lietuvoje, o dabar pirmą kartą diriguos Klaipėdos kameriniam orkestrui“, – džiaugėsi M.Bačkus.

„Su Mindaugu jau daugelį kartų kalbėjomės apie galimą bendradarbiavimą. Kelios idėjos jau buvo subrendę beveik iki įgyvendinimo, bet vis kažkas išardydavo mūsų planus, – pasakojo V.Kaliūnas. – Ir štai pagaliau pavyko rasti programą ir laiką. Aš labai nekantrauju atvykti į Klaipėdą. Puiki Klaipėdos kamerinio orkestro reputacija suskambėjo net Vokietijoje, ir aš labai džiaugiuosi galimybe dirbti kartu su šiuo orkestru. Po mano beveik 30-ies Vokietijoje gyventų metų „Vokiečių muzikos spinduliai“ man labai gerai pažįstami – koncertas bus lyg muzikinis tiltas tarp mano abiejų „gimtinių“.“

Įgimtas formos pojūtis

V.Kaliūnas jau yra dirigavęs Hamburgo valstybinėje operoje, Vokietijos Berlyno simfoniniam orkestrui, Šiaurės Vokietijos NDR radijo orkestrui, Tiūringijos filharmonijos orkestrui, Jenos filharmonijos orkestrui, Lietuvos kameriniam bei Lietuvos nacionaliniam simfoninam orkestrams. Jis taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane, vadovavo Šlėzvigo-Holšteino festivalio orkestro repeticijoms. Nuo 2018 m. iki 2021 m. V.Kaliūnas buvo Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.

„Nuolatinis ir laisvas muzikos vedimas į priekį – apskritai viena svarbiausių, gal net pati svarbiausia V.Kaliūno muzikavimo ypatybė. Kaip šis jo neužslopinamas pulsas, taip dar viena jo tvirtybė – įgimtas formos pojūtis – kuria visų jo interpretacijų patrauklumą“, – taip apie dirigentą rašė Lietuvos spauda.

Skambės trys kūriniai

Koncerte „Vokiečių muzikos spinduliai“ skambės trys vokiečių autorių kūriniai, du iš jų – kamerinės muzikos opusai. Tai Carlo Marios von Weberio Kvintetas klarnetui ir styginių kvartetui ir Franzo Schuberto Styginių kvartetas d-moll „Mirtis ir mergelė“.

M.Bačkaus nuomone, „abu kūriniai fantastiškai skamba, atliekami styginių orkestro, nors ne visada kamerinė muzika pasiduoda orkestriniam atlikimui. Grosime vėlyvąjį Schuberto kvartetą „Mirtis ir mergelė“, kuris yra unikalus kūrinys. Mahleris yra padaręs jo versiją styginių orkestrui.“

Solo klarnetu

Solo klarneto partiją šioje programoje gros Karolis Kolakauskas, savo profesinį kelią pradėjęs Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijoje. Šiandien jis yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atlikėjas, visada noriai koncertuojantis su profesionaliais kolektyvais ir solistais Lietuvoje ir užsienyje.

„Mano biografija trumpa, nors kelias buvo ilgas ir nelengvas. Labai tikiuosi, kad Weberio garsais pavyks papasakoti daugiau...“ – sakė K.Kolakauskas.

Koncerto pradžia – 18.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių