Šeštadienį Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje atgimė viduramžiai. Nuo pat pietų čia liepsnojo laužas, kvepėjo verdamas troškinys, savo meistriškumą rodė senųjų amatų žinovai. Su renginio lankytojai bendravo lyg tiesiai iš viduramžių nužengę eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ nariai.
Saulėtą šeštadienį Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis virto tikra viduramžių buveine. Uostamiesčio gyventojus čia vilioja renginys „Senovės amatai atgimsta“.
Eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ prezidentės Daivos Luchtanienės teigimu, gyventojams čia pristatomi šeši amatai. Be to, gyventojai susipažįsta su nemenka archeologinių radinių ekspozicija, sužinoti kaip gyveno, maitinosi senieji žmonės, kaip atrodė jų buitis.
„Turbūt vienas netikėčiausių ir įdomiausių dalykų – pristatoma maisto istorija. Mes atvežėme ne tik įvairių to meto tradicinių žolelių bei prieskonių, bet ir tradicinį patiekalą“, - dėstė pašnekovė.
Nuo pat pietų muziejaus kiemelis tiesiog skendo gardžiuose kvapuose, mat ant laužo bronziniame puode kunkuliavo žirnių, kopūstų ir šoninės troškinys.
Nemažiau dėmesio susilaukė ir puodžiai, kurie kiekvienam norinčiam davė molio ir leido išbandyti puodų lipdymo darbą. Nesiryžusieji lipdyti puodo buvo kviečiami pasigaminti ir paprastesnių molinukų –švilpynę ar kitokį žaislą.
Renginyje plušėjo ir odos išdirbėjai. Klaipėdiečiai stebėjosi ano meto žmonių išmintingumu, mat be jokių specialių techninių galimybių, naudojant tik įvairius raugalus bei mirkalus odos buvo išdirbamos ne ką prasčiau nei dabar.
Gyventojams buvo pristatomi ir jau kiek geriau pažinti amatai – Laikrodžių muziejaus keliemlyje senųjų dygsnių mokė bei apie medžiagų dažymą išmintį liejo siuvėjos, buvo pinamos juostos.
Nereto žvilgsnį prikaustė ir minėto klubo narių apranga, mat ji – tiksliai atkurta pagal viduramžių ar net dar senesnių amžių gyventojo apdarą.
Klubo nariai nebuvo tik vaikščiojantys „eksponatai“, jie noriai pasakojo apie kiekvieną amatų, senųjų žmonių veiklą, gyvenimo įpročius, buitį.
Taigi, šeštadienį į Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelį užsukusieji neabejotinai pasisėmė daugiau žinių nei bet kokiame muziejuje būtų galėję.
Naujausi komentarai