„Claros Schumann salone“ – muzikinės širdies istorijos Klaipėdoje

 • Teksto dydis:

„Claros Schumann salonas“ – tai kūrybingosios pianistės Guodos Gedvilaitės įkvėptas koncertų ciklas, į visumą sujungiantis muziką, literatūrą, dailę ir teatrą. Jis nukelia klausytojus į XIX a., kurio salone susitinka kompozitoriai, rašytojai, aktoriai, dailininkai. Jame šių dienų mūsų šalies muzikinio pasaulio asmenybės įkūnija istorinius personažus.

Iš koncertų ciklo

„Savo muzikiniame kelyje ilgai ieškojau kelrodės žvaigždės. Man visuomet viskas yra nauja ir įdomu, laukiu naujų iššūkių, muzikinių užduočių ir meniškų jų sprendimų. Groti kompozitoriaus kūrinį – reiškia visapusiškai pasinerti į jo gyvenimą“, – viename interviu teigė G.Gedvilaitė. Pradėjusi domėtis C.Schumann muzika, ji daug skaitė apie šią pianistę ir kompozitorę, gilinosi į jos jaunystės dienoraščius, laiškus. Taip prieš kelerius metus Guodos iniciatyva gimė „Claros Schumann salonai“, kuriuose ji kartu su publika nusikelia į XIX a. ir muzikuoja su savo brangiais draugais ir kolegomis.

Klaipėdos koncertų salės publika jau turėjo galimybę išgristi dvi šio ciklo programas: 2017 m. birželį skambėjo „Kolegos – konkurentai. Pianistų varžybos“, o tų pačių metų gruodį – „Valso triumfas“. Šiemet sausio 8 d. 18.30 val. klausytojų dėmesio lauks nauja „Claros Schumann salono“ programa „Širdies istorijos“.

Kaip C.Schumann salone

Pirmoji salono dalis vyks Diuseldorfe, Schumannų namuose, kur talentinga pianistė ir kompozitorė C.Schumann draugams ir svečiams organizuodavo muzikinius vakarus. Kaip tik šiuose namuose užsimezgė ilgametė Schumannų draugystė su kompozitoriumi Johannesu Brahmsu.

Antrojoje salono dalyje veiksmas persikels į Frankfurtą prie Maino, kur Clara kelerius metus gyveno ir dirbo Frankfurto konservatorijoje. Tuo metu ji intensyviai koncertuodavo su savo ilgamečiu scenos partneriu vengrų kilmės smuikininku Josephu Joachimu. Būtent šie du muzikai – Brahmsas ir Joachimas buvo jos brangiausi ilgamečiai draugai, jie džiugino ir praturtino vienas kitą nuostabiu muzikavimu, be to, visuomet buvo šalia ir sunkiausiomis Claros gyvenimo akimirkomis.

O vokiečių violončelininkas Robertas Hausmanas su J.Brahmsu buvo neišskiriami muzikos partneriai.

Minėtus XIX a. muzikus koncerte įkūnys G.Gedvilaitė – Clara Schumann (fortepijonas), Motiejus Bazaras – Johannesas Brahmsas (fortepijonas), Vilhelmas Čepinskis – Josephas Joachimas (smuikas), Glebas Pyšniakas – Robertas Hausmannas (violončelė).

Nešti žinias ir šviesą

„Per muziką galima ir reikia daryti gerus, naudingus darbus, nešančius žinias ir šviesą.

Clara – moderni XIX a. moteris – išsikovojo garbės statusą visuomenėje ir scenoje, visiškoje vyrų kulto epochoje. Mano gyvenimo uždavinys – edukuoti jaunimą per muziką, apsaugant jį nuo visiško pasinėrimo į skaitmenines „juodąsias skyles“, bendrauti su žmonėmis per šį aukštąjį meną, suteikiant peno sielai, žinių ir įdomių faktų sąmonei“, – tvirtino G.Gedvilaitė.

Šios programos antroji pavadinimo dalis „Širdies istorijos“ atskleis menininkų tarpusavio santykius ir liudys apie tai, kad išmintingosios C.Schumann širdis, mintys, jausmai iki gyvenimo pabaigos buvo skirti J.Brahmsui ir vyro Roberto Schumanno atminimui.

Klaipėdiečiai kviečiami apsilankyti „Claros Schumann salone“ ir išgirsti jaudinančias „Širdies istorijas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių