Transliacijos – iš pačių sportininkų kišenės

Vankuveryje startuojantys šalies olimpiečiai turi patys susimokėti, kad Lietuva išvystų jų pasirodymą per nacionalinio transliuotojo kanalus.

Aklas gelbėjo kurčią

Tragiškas – taip daugelis sporto pasaulio atstovų vadina šiemet šalies sportininkams tekusį valstybės finansavimą. Tačiau iš kiauro sporto lėšų maišo atsiranda pinigų kitai iš biudžeto dotuojamai įstaigai – Lietuvos radijui ir televizijai (LRT).

Nors geriausi šalies atletai suka galvas, kaip šiemet reikės treniruotis ir vykti į varžybas, sporto vadovai surado galimybę paravėti ne tik savo, bet ir taip pat ne geriausius laikus išgyvenančio nacionalinio transliuotojo daržą.

Už Vankuverio olimpinių žaidynių transliacijas LRT buvo atseikėta 100 tūkst. litų iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF).

Tiesa, fondo lėšas skirstanti KKSRF taryba ginasi, kad paremti 36,6 mln. litų biudžeto asignavimų šiemet gavusią LRT sugalvojo ne pati: esą tai padaryti rekomendavo politikai.

"Skeptiškai į tai žiūrėjau, skeptiškai ir paskyriau", – tikino KKSRF tarybos pirmininkas ir Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Ritas Vaiginas.

Parėmė "simboliškai"

LRT teisė transliuoti Vankuverio olimpines žaidynes kainavo apie 1 mln. litų. Pasiūlymą prisidėti apmokant šias išlaidas KKSD vadovai pirmą kartą išgirdo dar praėjusiais metais vykusiame Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos (JSRK) posėdyje.

Tada skirti lėšų už Vankuverio žaidynių transliacijas agitavo JSRK narė Asta Baukutė.

"Buvo pačios LRT prašymas, buvo ir Seimo narių pageidavimų. Tačiau jiems paaiškinau, kad KKSD neturi nei teisinių, nei finansinių galimybių tai padaryti. Vienintelė galimybė – KKSRF lėšos. Įvertinusi situaciją, fondo taryba nusprendė skirti simbolinę sumą – 100 tūkst. litų", – aiškino R.Vaiginas.

Pasak KKSD vadovo, LRT atitekusi suma buvo gerokai mažesnė, nei pageidauta. "Jeigu būtume vadovavęsi kai kurių Seimo narių rekomendacijomis ar, nenoriu sakyti to žodžio, reikalavimais, sporto transliacijoms būtų tekę skirti daug didesnes sumas", – tvirtino R.Vaiginas.

Nei spaudė, nei nespaudė

R.Vaigino teigimu, vėliau KKSD vadovybė dar keletą kartų sulaukė pageidavimų paremti LRT. Vis dėlto tiesiai įvardyti, kad buvo daromas politikų spaudimas, R.Vaiginas neišdrįso: "Klausimas buvo svarstomas, bet tai dar nereiškia, kad buvo daromas spaudimas."

Beje, finansinės pagalbos nušviečiant olimpiadą LRT sulaukė ir iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), padengusio dalį Vankuveryje dirbančių nacionalinio transliuotojo žurnalistų išlaidų. Anot LTOK finansų ir ūkio direktorės Stefanijos Briedienės, olimpinis komitetas apmokėjo dviejų asmenų lėktuvo bilietus ir nakvynės išlaidas, tačiau tikslios sumos LTOK darbuotoja įvardyti negalėjo.

Neskelbiamą sumą LRT gavo ir iš "Sport1" televizijos, pardavusi šiai Vankuverio žaidynių transliavimo teisių sublicenciją.

Tik "įdomavo"

A.Baukutė nesiėmė vertinti sprendimo skirti 100 tūkst. litų iš KKSRF – Seimo narė dienraščiui aiškino tik smalsavusi, ar tokia galimybė egzistuoja.

– Kodėl pasiūlėte iš biudžeto finansuojamą LRT paremti dar ir KKSRF lėšomis?

– Buvo klausimas, ne pasiūlymas. Puikiai žinote, kad iš Pabaltijo šalių mūsų nacionalinis transliuotojas yra mažiausiai finansuojamas. Jei yra sunkmetis ir yra įsipareigojimai, dėl kurių sutartys buvo pasirašytos ne prieš vienus metus, tai kodėl neištiesus pagalbos rankos? Tiesiog to ir paklausiau.

– Būdama JSRK nare, galbūt žinote, kad Lietuvos sportas taip pat dotuojamas mažiausiai iš Pabaltijo šalių. Ar nenukentės patys sportininkai, jei dalis jiems skirtų lėšų atiduodama televizijai?

– Sutinku, galima apie tai diskutuoti. Bet jei sportininkų pasiekimų nematys visuomenė... Viešumas visada duoda daug pliusų, padeda ugdyti sveiką visuomenę.

– LRT valstybės finansinę paramą gauna ir kitais keliais, be to, pardavė transliacijų sublicenciją kitai televizijai. Ar reikėjo atriekti gabaliuką dar ir iš pačių sportininkų?

– Čia buvo tik toks mano pasidomėjimas, nes aš tikrai esu sunerimusi, kai Vilniaus Lazdynų baseinas uždaromas, sujungiamos sporto mokyklos... Sportui yra skiriamas ypač mažas dėmesys. Kitas klausimas, kaip dėliojami pačio KKSD pinigai. Tai man irgi yra įdomu.

– Vis dėlto, kaip įvertintumėte tokį sprendimą?

– Aš kol kas apie jį nieko nežinau. Tikrai nevynioju į vatą, niekas man šito nesakė. Norėčiau paklausti KKSD direktoriaus, kuo motyvuojama, kas pastūmėjo.

– Iš dalies motyvuojama ir Seimo narių pageidavimu.

– Atsiprašau... Aš per JSRK posėdį užklausiau tik kaip įdomaudama.


Komentaras


Rimvydas Paleckis, LTV direktorius

Mūsų biudžetas yra kritęs į 1996 m. lygį. Nežinau, į kokius metus nusileido KKSD biudžetas. Nematau nieko blogo, kad LRT prašo papildomų lėšų. Mums jų trūksta net būtiniausiems dalykams vykdyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių