Streikuojančius Graikijos krepšininkus sukritikavo „FIBA Europe“ prezidentas

Įspėjamąjį streiką savaitgalį paskelbę Graikijos krepšininkai džiūgauja, tačiau „FIBA Europe“ prezidentas Giorgos Vassilakopoulos stojo į priešingą barikadų pusę.

Nori finansinių garantijų

Gelbėjantis nuo skandalo, Graikijos aukščiausiajai krepšinio lygai (ESAKE) praėjusį savaitgalį teko skubiai atidėti ketvirtojo turo rungtynes savaitei. 

Balkanų šalies krepšinį sudrebino Graikijos profesionalų krepšininkų sąjungos (PSAK) paskelbtas įspėjamasis streikas. Prie jo prisidėjo ir antros pagal pajėgumą lygos (A2) komandų žaidėjai, boikotavę savaitgalio rungtynes.

Griebtis streiko krepšininkus privertė nevykdomi pažadai dėl jų finansinių garantijų užtikrinimo.

„Daugelis mūsų, atstovaujančių elitinėms komandoms, neturi jokių finansinių rūpesčių. Bet yra ir daug mūsų kolegų, kurie priversti sukti galvą, kaip išgyventi“, - sprendimą streikuoti aiškino lietuvio Lino Kleizos bendraklubis Pirėjo „Olympiakos“ komandoje Panagiotis Vassilopoulos.

PSAK siekia sugriežtinti finansinius reikalavimus klubams, uždrausti skolų turinčioms komandoms pasirašyti sutartis su naujais žaidėjais ir sukurti specialų fondą, iš kurio būtų išmokami krepšininkų atlyginimai klubų nemokumo atveju.

Apkaltino lengvabūdiškumu

Sekmadienį PSAK išplatino pranešimą, kuriame džiaugėsi pasiekta „nepaprasta sėkme“.

„Dabar visi žino, kad mes esame vieningi ir pasiryžę spręsti į chaosą vedančias problemas“, - rašoma profsąjungos atvirame laiške, kuriame pabrėžiama, kad žaidėjus esą palaiko trenerių ir teisėjų asociacijos, taip pat kai kurios politinės partijos.

Vis dėlto krepšininkų veiksmai netruko sulaukti atsako. Įtakingas „FIBA Europe“ prezidentas graikas Giorgos Vassilakopoulos streiką pavadino nesuvokiamu žingsniu.

„Deja, paviršutiniškumas ir atsakomybės trūkumas dominuoja Graikijos krepšinyje“, - teigė G. Vassilakopoulos.

Jeigu į PSAK reikalavimus nebus atsižvelgta, krepšininkai nuo kitų metų pradžios ketina skelbti neterminuotą streiką. Tiesa, suinteresuotos pusės vylėsi, kad jo pavyks išvengti.

„Netikiu, kad patekome į akligatvį. Jeigu tik yra gera valia, viską galima išspręsti. Manau, kad iškelti reikalavimai yra teisėti ir veda sportą teigiama kryptimi. Bet jų neįmanoma patenkinti tiesiog čia ir dabar“, - aistras gesinti bandė ESAKE lygos prezidentas Vassilis Economides.

Ne pirmas kartas

Vienas PSAK lyderių, Atėnų „Panellinios“ komandos krepšininkas Manolis Papamakarios graikų žiniasklaidai tvirtino jau sulaukęs teigiamų signalų dėl žaidėjų reikalavimų vykdymo.

„Niekas nenori net pagalvoti apie tai, kad gali prireikti neterminuoto streiko. Žaidėjai daro viską, kas nuo jų priklauso, kad to išvengtų. Tiesą sakant, man nepatinka tai, kaip viskas pasisuko, nes tai diskredituoja didžiausią mūsų meilę - krepšinį. Bet ne vien žaidėjai yra atsakingi dėl streiko. Kuriamas įvaizdis, kad krepšininkai yra nusistatę prieš federaciją ir nori kažką suskaldyti. Tai nėra tiesa. Kviečiame visas puses - federaciją, lygą, klubus bei žaidėjus - sėsti prie vieno stalo ir ieškoti išeičių“, - sakė gynėjas.

Aiškindamas streiko motyvus, M.Papamakarios prisiminė savo paties istoriją. 29 metų graikas prisipažino, kad dar nėra atgavęs visų pinigų iš komandų, kuriose žaidė beveik prieš dešimtmetį. „Neabejoju, kad, jei mes nieko nedarysime, ir ateityje bus jaunuolių, kurie atsidurs tokioje pačioje padėtyje. Kodėl mes neturėtume jų apsaugoti?“, - retoriškai klausė krepšininkas.

Primename, kad Graikijos žaidėjai streiku grasina ne pirmą kartą. Prieš metus šalies krepšinio federacijai ir vyriausybei pavyko užglaistyti krepšininkų nepasitenkinimą pažadais spręsti jų problemas, tačiau PSAK pasigedo konkretesnių valdžios veiksmų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių