Rėmėjas užaugino VMFD „Žalgirio“ ambicijas: vilniečiai jau norėtų ir A lygos medalių

Ketvirtadienį VMFD „Žalgiris“ pasirašė paramos sutartį su pagrindiniu atgimstančio klubo rėmėju - lažybų bendrove UNIBET. Šeštadienį „Žalgiris“ planuoja oficialiai sudaryti sutartis su komandos treneriais, o kitą savaitę - ir su žaidėjais.

Vilniaus Rotušėje parašais savo bendradarbiavimą sutvirtino Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgiris“ direktorius Mindaugas Kasperūnas ir UNIBET atstovas Lietuvos rinkai Arnas Janickas.

Nors paramos suma neatskleidžiama, „Žalgiris“ šiam sezonui iš viso planuoja surinkti didesnį nei 2 mln. litų biudžetą, patekti į A lygą ir grumtis dėl pirmenybių apdovanojimų.

„Atkuriame klubą vildamiesi, kad jis grįš į istorines pozicijas. Pateiksime visus dokumentus, reikalingus A lygos licencijai gauti, be to, turime ambicijų jau šiemet būti tarp prizininkų. Tikimės pasirašyti sutartis su vienais geriausių trenerių Lietuvoje ir esame subūrę futbolininkų branduolį“, - nuveiktus ir būsimus darbus vardijo „Žalgirio“ atkūrimo projekto vadovė Vilma Venslovaitienė.

Klubas oficialiai pasirašyti sutartis su vadovauti komandai pretenduojančiais futbolo specialistais Igoriu Pankratjevu ir Mindaugu Čepu ketina šeštadienį, prieš draugiškas rungtynes su „Šiaulių“ ekipa. Pasak V.Venslovaitienės, nuo kitos savaitės „Žalgiris“ pradės sudaryti kontraktus ir su komandos peržiūroje dalyvaujančiais žaidėjais.

Ateinantį sezoną Vilniaus ekipa planuoja rungtyniauti „Žalgirio“, o treniruotis - „Vingio“ stadione.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai „Žalgirio“ galimybes sezoną pradėti išsiplėtusioje A lygoje taip pat įvertino palankiai. Praėjusiais metais LFF I lygoje varžęsi žalgiriečiai užėmė priešpaskutinę šeštąją poziciją, tačiau LFF prezidentas Liutauras Varanavičius šią savaitę tvirtino, kad vietos 2010 m. A lygoje bus dalinamos klubams atsižvelgiant pirmiausia į licencijavimo rezultatus.

Legendinei sostinės ekipai padėti ketina ir Vilniaus miesto savivaldybė. Mero Viliaus Navicko teigimu, nors savivaldybė iš savo biudžeto negali dotuoti privataus klubo, tačiau bus ieškoma kitų būdų, kaip paremti „Žalgirį“.

„Žalgiris“ yra neatsiejama Vilniaus istorijos dalis, tačiau reikia padėti pamatus ir ateičiai. Manau, kad blogiausia jau praeityje. Matydami aktyvius darbus atkuriant klubą, neatmetame galimybės prisidėti prie šio proceso. Yra tam tikrų pamąstymų, ką būtų galima padaryti. Pavyzdžiui, skirti klubui patalpas, parūpinti transportą, padėti susitarti su „Žalgirio“ stadiono administracija“, - aiškino V.Navickas.

Primename, kad Vilniaus „Žalgiris“ į finansinę duobę įkrito 2008 m. birželį, kai Maskvoje buvo sulaikytas klubo savininkas Vadimas Kastujevas. Verslininkui Rusijos teisėsauga pateikė įtarimus turto prievartavimu.

Nuo tada „Žalgiris“ buvo paliktas likimo valiai. Klubo kasa ištuštėjo, komandos nariai ėmė nebesulaukti atlyginimų, augo klubo įsiskolinimai už stadiono nuomą, apsaugos ir kitas paslaugas.

2009 m. pradžioje nebeapsikentę komandos nariai ir garsiausios šalies futbolo ekipos aistruoliai įkūrė VMFD „Žalgiris“, į kurią vėliau persikėlė visi iš klubo per finansinę sausrą neišsilakstę žaidėjai bei personalas. Išimties tvarka naujajam „Žalgiriui“ LFF suteikė teisę 2009 m. žaisti I lygoje.

Praėjusiais metais ties išnykimo slenksčiu balansavusi komanda gyveno tik iš sirgalių išmaldos ir varganų pajamų už parduotus bilietus į namų rungtynes.


Šiame straipsnyje: Vilniaus Žalgirisunibet

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių