Paskutinei repeticijai Lietuvos futbolo rinktinė tikisi rengtis beveik stipriausios sudėties

Draugiškoms rungtynėms su Baltarusijos komanda Lietuvos futbolo rinktinės treneriai tikisi surinkti beveik visus geriausius šalies žaidėjus.

Rugpjūčio 11 dieną Kaune lietuviai išbandys jėgas su kaimyninės Baltarusijos komanda - tai bus paskutinė repeticija prieš 2012 metų Europos čempionato atrankos varžybas.

Rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas į komandą pakvietė 22 futbolininkus. Visi jie, išskyrus „Ekrano“ atstovą Ramūną Radavičių, į rinktinę atvyks iš užsienio klubų.

Pirmą kartą šiemet į rinktinę ruošiasi atvykti gynėjas Marius Žaliūkas, saugai Deividas Šemberas, Edgaras Česnauskis, Linas Pilibaitis, traumą išsigydęs puolėjas Andrius Velička.  Nekviesti į rinktinę pasiprašė tik vartininkas Žydrūnas Karčemarskas, kuris nori išsikovoti vietą „Gaziantepspor“ klubo sudėtyje, o Mindaugui Pankai leisti atsigauti po traumos.

Siekdamas įvertinti rinktinės kandidatų sportinę formą, R.Žutautas šią savaitę vyks į Baltstogę stebėti Tado Kijansko, Andriaus Skerlos ir Deivido Česnauskio žaidimo UEFA Europos lygos rungtynėse tarp Baltstogės „Jagiellonia“ ir Salonikų „Aris“.

„Kitus kandidatus stengiausi pamatyti per televiziją, stebėjau rungtynes Lietuvoje. Malonu, kad savo klubuose rungtyniauja daugelis komandos narių, tarp jų ir Mindaugas Kalonas, kuris grįžo į startinę sudėtį Ukrainoje. Sugrįžti į vėžes dar reiks tiems, kurie ruošiasi sezonui - Mariui Stankevičiui, Tomui Danilevičiui, M.Žaliūkui ir A.Veličkai“, - vardijo rinktinės treneris.

Jis tvirtino, jog konkurencija dėl vietos startinėje sudėtyje bus rimta: „Visose grandyse turime daug patyrusių žaidėjų, tačiau nė vienas neturėtų būti garantuotas dėl savo vietos. Pasibaigus jaunimo rinktinės atrankos varžyboms planuoju į rinktinę įtraukti tos komandos narių, savo eilės laukia ir šiemet rinktinėje išbandyti A lygos žaidėjai. Žais tie, kurie parodys geriausią formą.“

Į trumpą treniruočių stovyklą rinktinė renkasi rugpjūčio 9-ąją, todėl laiko pasirengti rungtynėms komanda turės nedaug. „Tokios taisyklės - draugiškas rungtynes klubai privalo išleisti žaidėjus likus 48 valandoms. Leisime žaidėjams atgauti jėgas po savaitgalio rungtynių savo klubuose ir aptarti taktinius planus. Geriausia repeticija bus pačios rungtynės su Baltarusija“, - sakė R.Žutautas.

Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių rinktinių dvikova rugpjūčio 11-ąją vyks Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadione, pradžia – 18 valandą. Pirmąsias Europos pirmenybių atrankos rungtynes lietuviai žais rugsėjo 3-ąją su Škotija taip pat Kaune.

Lietuvos futbolo rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai:

1. Giedrius Arlauskis (Urzičenio „Unirea“, Rumunija)

2. Paulius Grybauskas (Baku „Neftchi“, Azerbaidžanas)

Gynėjai:

3. Andrius Skerla (Baltstogės „Jagiellonia“, Lenkija)

4. Marius Stankevičius (Genujos „Sampdoria“, Italija)

5. Arūnas Klimavičius (Novosibirsko „Sibir“, Rusija)

6. Ramūnas Radavičius (Panevėžio „Ekranas“, Lietuva)

7. Marius Žaliūkas (Edinburgo „Hearts“, Škotija)

8. Tadas Kijanskas (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija)

9. Irmantas Zelmikas (be klubo)

Saugai:

10. Edgaras Česnauskis (Maskvos „Dinamo“, Rusija)

11. Deividas Česnauskis (Salonikų „Aris“, Graikija)

12. Deividas Šemberas (Maskvos CSKA, Rusija)

13. Linas Pilibaitis (Dėro ETO, Vengrija)

14. Saulius Mikoliūnas (Kijevo „Arsenal“, Ukraina)

15. Vytautas Lukša (Kijevo „Arsenal“, Ukraina)

16. Kęstutis Ivaškevičius (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis)

17. Mindaugas Kalonas (Zaporožės „Metalurg“, Ukraina)

18. Mantas Savėnas (Novosibirsko „Sibir“, Rusija)

Puolėjai:

19. Darvydas Šernas (Lodzės „Widzew“, Lenkija)

20. Tomas Danilevičius (A.S. „Livorno“, Italija)

21. Robertas Poškus (Baku „Inter“, Azerbaidžanas)

22. Andrius Velička (Glazgo „Rangers“, Škotija)


Šiame straipsnyje: lietuvos futbolo rinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių