LKL nesiruošia paisyti specialistų patarimų ir stabdyti pirmenybių

Vyriausiajam šalies epidemiologui rekomendavus atšaukti masinius renginius, Lietuvos krepšinio lyga koreguoti tvarkaraščio neketina. Komandų medikai tvirtina, kad laikinas varžybų sustabdymas būtų protingas žingsnis.

NKL pavyzdžiu neseks

Dėl gripo LKL šią savaitę jau nukėlė dvejas rungtynes Vilniuje ir Marijampolėje, tačiau jos buvo atšauktos susirgus komandų krepšininkams. Pasak LKL prezidento Šarūno Kliokio, lyga ir toliau atidės mačus tik tuo atveju, jei sulauks motyvuotų klubų prašymų.

“Nukelti visas rungtynes nėra jokių galimybių, nes mūsų tvarkaraštis ir taip labai intensyvus. Mes kasmet turime tas pačias kalbas - vieni sako, kad stabdyti čempionatą reikia, kiti tvirtina, kad galima ir apseiti be tokių veiksmų“, - aiškino Š.Kliokys.

Tuo metu vyriausiasis šalies epidemiologas Vytautas Bakasėnas dėl sparčiai šalyje plintančio gripo viruso šiandien išplatino pareiškimą ragindamas atsisakyti visų masinių renginių. Tiesa, vyriausiojo epidemiologo nurodymai yra rekomendacinio pobūdžio, tad dėl varžybų sustabdymo sprendžia patys sporto renginių organizatoriai.

Vienerias rungtynes dėl gripo komandos prašymu nukėlė Lietuvos moterų krepšinio lyga, o Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) visiškai atšaukė du savaitgalį turėjusius vykti turus.

Š.Kliokys teigė, jog NKL galėjo ryžtis tokiam žingsniui, nes šios lygos komandų grafikas yra ne toks įtemptas - jos nedalyvauja tarptautinėse pirmenybėse.

Pavojus - tiek krepšininkams, tiek žiūrovams

LKL prezidentas spėliojo, kad reakcija į vis naujose šalies savivaldybėse skelbiamą gripo epidemiją yra perdėta, ir rekomendavo LKL rungtynių žiūrovams saugotis patiems.

„Tada reiktų atšaukti visus spektaklius, koncertus, apskritai sustabdyti visą socialinį gyvenimą. Negalima į gatvę išeiti, į darbą... Tai - tik panikos skleidimas. Gal ir Seimas tada turėtų nesirinkti į posėdžius? Žiūrovams tiesiog reikėtų prisižiūrėti, galbūt kokią marlę užsirišti, vitaminus gerti“, - dėstė Š.Kliokys.

Vis dėlto LKL lyderių, Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandų gydytojai neabejojo, kad laikinas varžybų sustabdymas būtų apdairus sprendimas. Jų teigimu, gripo viruso plitimas pavojingas tiek rungtynių žiūrovams, tiek patiems krepšininkams.

„Žinoma, būtų žymiai geriau, jei varžybos būtų nukeltos. Krepšininkams didelis krūvis silpnina imuninę sistemą, todėl jie šiuo aspektu patenka į padidintos rizikos zoną“, - sakė „Žalgirio“ gydytojas Robertas Narkus.

„Lietuvos ryto“ klubo medikas Audrius Gocentas taip pat tvirtino, kad prastai šildomose krepšinio salėse, kuriose susirenka minios žiūrovų, gripo grėsmė padidėja.

“Lygos turėtų reaguoti į vyriausiojo epidemiologo nurodymus. Taip jau Lietuvoje yra: kol nenugriaudėja griaustinis, tol niekas netiki, kad kažkas gali atsitikti. Priemonių buvo galima imtis gerokai anksčiau, bet valdžia turbūt galvojo, kad mus aplenks pasaulinės bėdos“, - kalbėjo A.Gocentas.

Ligą baigia įveikti

Šiuo metu abi LKL grandų komandos baigia susidoroti su gripo epidemija, kuri skirtingu metu joms pridarė nemažai problemų. „Lietuvos ryte“ sirguliuojančių krepšininkų nebėra, o „Žalgiryje“ su liga vis dar kovoja vienintelis Povilas Butkevičius. Penktadienį į kauniečių ekipos treniruotę jau atėjo pasveikę Mirza Begičius, Šarūnas Vasiliauskas ir Siimas Sander Venė.

Portalo kalbintas vyriausiasis šalies epidemiologas V.Bakasėnas tvirtino, kad būtinybės atšaukti visus masinius renginius šalyje nėra, tačiau apeliavo į žmonių sąmoningumą.

„Šiuo metu padėtis šalyje nėra tokia įtempta, kad reikėtų pulti į kraštutinumus. Pirmiausia patys žmonės turėtų pagalvoti - sergantiems, čiaudintiems nėra ko eiti į krepšinio rungtynes“, - sakė V.Bakasėnas.


Šiame straipsnyje: LKLgripas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių