Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veiklą svečiai įvertino puikiai

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) lankosi Tarptautinio olimpinio komiteto olimpinio (IOC) solidarumo direktoriaus pavaduotoja Pamela Vipond ir Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Administracijos ir finansų vadybininkas Gianluca De Angelis.

Oficialaus vizito tikslas - atlikti visapusišką LTOK veiklos analizę (Europos ir pasauliniu mastu) ir pateikti įvertinimo raportą pagal TOK sudarytą įvertinimo programą.

Svečiai susipažino LTOK struktūra, valdymu, domėjosi, kaip vykdomos IOC olimpinio solidarumo programos, kaip panaudojami iš olimpinio solidarumo gauti pinigai, kaip visa LTOK veikla atitinka olimpinei chartijai.

Viešnagės metu svečiai daug bendravo su LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu, generaliniu sekretoriumi Vytautu Zuberniu, LTOK užsienio ryšių direktore Ijole Domarkiene, apžiūrėjo LTOK patalpas, su visais darbuotojais susipažino jų darbo vietose, lankėsi loterijų firmoje „Olifėja“ ir kalbėjo su generaliniu direktoriumi Antanu Muraška bei jo pavaduotoju Donatu Kazlausku.

P. Vipond ir G. De Angelis darbo klausimais bendravo su LTOK viceprezidentais Vytu Nėniumi, Algirdu Raslanu, vykdomojo komiteto nariais, LTOK komisijų pirmininkais. Lietuvos olimpiniame sporto centre su jo struktūra, darbo kryptimis supažindino LOSC direktorius Linas Tubelis, apie sportininkų medicininį aptarnavimą, turimą įrangą informavo Lietuvos sporto medicinos centro vyriausiasis gydytojas Edmundas Švedas.

„Mes žinojome, kad Lietuvos olimpinis komitetas turi tvirtas pozicijas ne tik savo šalyje, bet ir visoje Europoje tarp kolegų,- sakė P. Vipond. - Tai, ką pamatėme ir išgirdome, dar labiau sustiprino mūsų teigiamą nuomonę apie LTOK veiklą. Olimpizmo idėjos čia propaguojamos nuo pačių mažiausių,sportininkai palaipsniui nuo Europos jaunimo olimpinių festivalių ugdomi iki tikrų olimpinių žaidynių dalyvių. Pozityviai LTOK bendrauja su sporto šakųfederacijomis.“

G. De Angelis daugiau domėjosi LTOK finansine veikla, atsiskaitymais. Jis gyrė griežtą finansų kontrolę, buhalterinių dokumentų tvarką, LTOK finansininkių ir nepriklausomos auditorės darbus.

P. Vipond sakė, kad nepaisant įvairių krizių, olimpinio solidarumo lėšos didėja, kitam ketverių metų olimpiniam ciklui jų numatoma skirti net 30 proc. daugiau. Pagyrusi, kad lietuviai gerai dirba daugelyje olimpiniųprogramų, viešnia atkreipė dėmesį į tai, kad kai kur, pavyzdžiui, treneriųkvalifikacijos kėlimo, mainų programose mūsiškiai atrodo vangūs.

„Mūsų kelionės tikslas - ne tik planinis patikrinimas, bet ir noras pasitarti su patyrusiais kolegomis, kokių naujų programų reikia, kaip geriau ir naudingiau įsisavinti olimpinio solidarumo lėšas. Mes laukėme ir sulaukėme įdomių pasiūlymų, ypač galvojant apie jaunuosius sportininkus, apie ateitį“, - sakė P. Vipond.


Šiame straipsnyje: LTOKArtūras Poviliūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių