Lietuvos komandų rezultatai Eurolygoje nekelia nuostabos

Krepšinio ekspertų nuomone, Lietuvos komandos Eurolygoje slenka į tas pozicijas, kurios joms ir priklauso. "Žalgirį" skandina lygiaverčio įžaidėjo trūkumas, "Lietuvos ryto" varžovai taip pat traukia kozirius vilniečiams iš rankų.

Ir "Žalgirio", ir "Lietuvos ryto" pralaimėjimai gerokai sugadino visų nuotaiką, nors abiejų šalies komandų pozicijos Eurolygoje – skirtingos.


Modestas Paulauskas, olimpinis ir pasaulio čempionas:

"Nesinorėtų taip grubiai sakyti, kad "Žalgirio" pralaimėjimas buvo dėsningas, tiesiog iškilo bėdos, kurios kamuoja komandą viso sezono metu. Trūksta atsarginių žaidėjų, trūksta vidurio puolėjų ir, be abejo, vienas Mantas Kalnietis negali visas rungtynes žaisti vienodai aukštame lygyje. Pavyzdžiui, vakar jis sužaidė 10 min., o paskui viskas baigėsi.

Žaidėjų, pakilusių nuo suoliuko, indėlis tuščias, ir vakar tai pasitvirtino. Be to, mūsiškiams šį kartą pritrūko psichologinio pasirengimo – jie buvo nepasirengę žaisti prieš tokią aštrią, kietą ASVEL juodaodžių gynybą. Galbūt ir teisėjai buvo sutarę leisti komandoms kietai grumtis, ir mūsiškiai tam nebuvo pasiruošę. Nė vienas žaidėjas nesugebėjo sužaisti vienas prieš vieną, aštrinti situacijos ir panašiai. O mūsų vidurio puolėjai prieš tokią gynybą išvis yra bejėgiai.

Lietuvoje įprasta, kad, kai pralaimi komanda, kalti yra treneriai. Bet pirmiausia reikia pasižiūrėti į meniu: jeigu jame nėra geros mėsos, tai šašlyko neiškepsi.

Kalbant apie "Lietuvos rytą", pralaimėjimas "Efes Pilsen" dar nieko nesako. Pažiūrėjus į 15 taškų skirtumą, atrodo, kad žaidimas vyko į vienus vartus. Nieko panašaus. Tik netikėtas Danielio Santiago pasirodymas nulėmė tokį rezultatą. "Lietuvos rytas" turi aštuonis devynis žaidėjus, kuriais treneriai gali remtis. Tiek žaidėjų šiuolaikiniame krepšinyje jau užtenka. Visos vietos komandoje užpildytos, "Lietuvos rytas" turi stiprius žaidėjus, todėl tai, kad vilniečių turnyrinė situacija yra geresnė, dėsninga.

Dabar abiejų Lietuvos komandų padėtis Eurolygoje komplikuojasi. Kokios ekipų sudėtys, taip jos ir žaidžia, o Eurolygos lygis yra labai aukštas. Galima sakyti, kad prieš sezoną derėjo atsargiau vertinti savo galimybes, bet reikėtų atkreipti dėmesį ir į psichologinius dalykus. Juk negalima kalbėti, kad į Eurolygą einame tik sudalyvauti bei apšaudyti jaunimą. Optimizmo visada reikia turėti ir į kiekvienas rungtynes eiti tikintis pergalės."Kęstutis Kemzūra, Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris:

"Lietuvos rytas" žaidė neblogai, laikė apylygį rezultatą. Bet tik iki to momento, kai aikštėje pasirodė Danielis Santjago. Tada ir prasidėjo visos problemos. Treneriai puertorikiečiui nesurado priešnuodžių, nes "Lietuvos ryto" aukštaūgiai sužaidė silpnokai.

Negalima sakyti, kad atsitiko kažkokia tragedija. Keliose rungtynėse turnyro pradžioje vilniečiai nebuvo įvertinti, o vėliau "Lietuvos rytas" žaidė daug rungtynių išvykose. Malagoje ar Pirėjuje laimėti buvo nepaprastai sunku, tad Vilniaus komanda tiesiog žaidžia pagal savo galimybes. Nors jie stengiasi išspausti maksimumą, dažnai atsiremia į objektyvias žaidėjų meistriškumo ribas.

Varžovai studijuoja "Lietuvos ryto" žaidimą ir jau perprato, kaip reikia rungtyniauti prieš Aroną Baynesą, koks svarbus komandai yra Bojanas Popovičius, kur yra Martyno Gecevičiaus stipriosios pusės. Bet negaliu sakyti, kad jie žaidžia blogai, kartais jie netgi pranoksta patys save.

Savo ruožtu, "Žalgiris" padarė klaidų ir nuo pat pradžių nedemonstravo žaidimo, kuris komandai būtų galėjęs atnešti itin svarbią pergalę. Kauniečiams nesisekė susikalbėti ginantis. Kartais jie suklysdavo darydami elementarius dalykus – kai reikėdavo iškelti ranką, žengti arčiau varžovo, apsiginti vienas prieš vieną, "Žalgirio" žaidėjai to nepadarydavo.

Be antro lygiaverčio įžaidėjo "Žalgiriui" yra labai sunku. Tas pats Mantas Kalnietis yra ne toks jau labai patyręs krepšininkas, kuris mokėtų kontroliuoti tempą, patausoti jėgas. Mantas nuo pat pradžios žaidžia visu pajėgumu, todėl netrukus pavargsta. Jį pakeičia Žygimantas Janavičius, kuriam dar anksti žaisti tokiame lygyje. Be to, jauni žaidėjai kaip Martynas Pocius rungtyniauja nestabiliai, ir tai yra natūralu.

Sutikčiau su nuomone, kad Eurolyga sustato Lietuvos komandas į savo vietas. Bet dar ne vakaras, net ir "Žalgiriui" reikia toliau kabintis į pačius menkiausius teorinius šansus. "Lietuvos rytui" bus sudėtinga, bet nuo šiol jie daugiau rungtynių žais namuose, kur vilniečiai jau parodė savo susitelkimu ir kovingumu galintys žaisti virš savo galimybių ribos."


Šiame straipsnyje: ŽalgirisLietuvos rytas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių