Lietuvos jauniai žengė pirmą žingsnį: parklupdyta Ukraina (komentarai)

Pasirodymą Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionate šeimininkė Lietuvos komanda pradėjo nesudėtinga pergale prieš ukrainiečius 81:61.

Lietuviai kartu su Lenkijos komanda po pirmosios čempionato dienos tapo A grupės lyderiais.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius lietuvių taškus "Siemens" arenoje pelnė vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Pusę kėlinio kova vyko taškas į tašką, bet 8 min. Lietuvos komanda spurtavo ir išsiveržė į priekį 19:13. Pirmąją mačo atkarpą čempionato šeimininkai laimėjo 26:20.

Antrasis kėlinys. Po pertraukėlės tarp komandų laikėsi panašus skirtumas, kol kėlinio viduryje kelissyk iš eilės apsigynę lietuviai ėmė tolti nuo varžovų. Vis dėlto Lietuvos ekipai nepavyko visiškai atsikratyti startinio stingulio, ir rezultatas augo iš lėto. Po pirmųjų dviejų kėlinių daugiausia 14 taškų pelniusio J.Valančiūno pastangomis Lietuva pirmavo 42:29.

Trečiasis kėlinys. Kėlinį kiek sėkmingiau pradėjo ukrainiečiai, o lietuviai buvo patekę į nedidelę duobę. 25 min. Ukrainos komanda buvo sumažinusi atsilikimą iki 6 tšk., tačiau tritaškį su varžovo bauda smeigė Deividas Pukis. Vis dėlto lietuvių puolimas strigo, ir ukrainiečiai nebeleido šeimininkams vėl nutolti. Dviženklę persvarą lietuviams vėl sugrąžino dar vienas D.Pukio tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis - 58:46.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinės dešimt rungtynių minučių tebuvo formalumas - Lietuvos rinktinė greitai padidino savo pranašumą iki daugiau negu saugios 19 tšk. persvaros, o ukrainiečiai nerado ginklų, kuriais galėtų atsakyti vieniems čempionato favoritų. Rungtynes lietuviai laimėjo rezultatu 81:61.