I.Zuozienė: R.Meilutytė turi įgimtas psichologines sportininko savybes

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentė Ilona Zuozienė yra įsitikinusi, kad plaukikė Rūta Meilutytė nejaučia varžovių baimės ir tiksliai žino, ko siekia.

- Nė kiek neabejojame, kad gyvenate pakiliomis nuotaikomis.

- Nuotaikos tikrai pakilios. Tai, ką pasiekė kol kas pasiekė mūsų plaukikai – jau džiugina. Rūtos Meilutytės bei Giedriaus Titenio pasirodymai – puikūs. Šiuo metu, be abejo, labai laukiame finalo, kuriame plauks Rūta.

- Ar pati jaučiate jaudulį prieš plaukikės finalą?

- Manau, kad Rūta jaudinasi labiau (juokiasi). Jos jaudulys yra vienoks, mūsų – visai kitoks. Laukiame istorinio įvykio. Jeigu Rūta iškovos medalį – tai bus pirmasis plaukimo medalis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Džiugu, kad R. Meilutytė dalyvauja toje pačioje rungtyje kaip ir mūsų 1980-ųjų metų olimpinė čempionė Lina Kačiušytė. Visada džiaugiamės už žmogų, kuris visomis savo jėgomis yra atsidavęs sportui.

- Kai buvo tvirtinama olimpinė rinktinė apie Rūtos galimybes kalbėjote ganėtinai atsargiai. Bijojote užbėgti įvykiams už akių?

- Kalbėjau atsargiai, nes Rūta dėl savo amžiaus dar nėra startavusi nei Europos, nei Pasaulio čempionatuose. Visada yra abejonė, ar sportininkas sugebės psichologiškai atlaikyti tokio mąsto varžybas kaip olimpinės žaidynės. Tačiau Rūtos startai Londone įrodė, kad ji neturi varžovių baimės. Ji daro tai, ką gali padaryti. Plaukimas parodė, kad ji gali labai daug.

- Rūtai – penkiolika. Kaip galima būtų paaiškinti tokius puikius rezultatus?

- Plaukimas – sporto šaka, kurioje gali atsiskleisti ir labai jauni sportininkai, ir vyresnieji. Rūtos fenomeno paslaptis – talentas ir darbas, motyvacija bei noras siekti rezultatų. Manau, kad mergina turi ir įgimtas psichologines sportininko savybes. Kai visi šie faktoriai susikaupia į vieną vietą – turime, tai, ką turime.

- Ne vienas ekspertas yra pabrėžęs, kad Rūtos rezultatai priklauso ir nuo to, kad mergina treniruojasi ne Lietuvoje. Kiek čia yra tiesos?

- Lietuvoje mes taip pat stengiamės sudaryti visas sąlygas mūsų plaukikams, tačiau finansinės galimybės yra šiek tiek ribotos. Tačiau ir Lietuva prisideda finansiškai prie R. Meilutytės sportavimo. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir plaukimo federacija iš savo lėšų remia sportininkės stovyklas ir išvykas į varžybas.

- Ar vakar teko kalbėtis su Rūta?

- Nekalbėjau, kadangi nesu akredituota sportininkų miestelyje. Mes nesusitikome. Stebėjau varžybas baseine, tačiau su Rūta pasišnekėti negalėjau. Kita vertus, nesinori sportininko papildomai jaudinti savo kalbomis. Manau, kuo mažiau žmonių erzina sportininką iš šalies – tuo geriau. Iki finalo tikrai jai nereikia papildomo jaudulio.

- Sakykite, G. Titenio rezultatas nustebino?

- Be jokios abejonės, aštunta vieta olimpinėse žaidynėse – labai didelis pasiekimas. Kai planavome rezultatus prieš žaidynes, svarstėme apie finalą. Jis savo planą įvykdė. Žinoma, varžybose norisi maksimalaus rezultato, tačiau jis yra šaunuolis. Jo dar laukia 200 metrų nuotolis krūtine, todėl jam linkiu, kad dabar nenusimintų ir susikauptų kitam nuotoliui.

- Kurį laiką G. Titenis finale buvo tarp lyderių, vėliau jam pritrūko jėgų. Tai taktikos klaida?

- Manau, Giedrius prieš finalą perdegė psichologiškai. Sportininkas neteisingai susidėliojo plaukimo taktikos. Antroji nuotolio pusė buvo nuplaukta silpniau, todėl rezultatas buvo šiek tek prastesnis negu buvo pusfinalyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilija

vilija portretas
o kada ji plauks?Zinau kad siandien,bet kokia valanda?

Labaaaa

Labaaaa portretas
22.15

hey

hey portretas
kodel dabar visi funkcionieriai pradeda kalbet apie Ruta?Nori pasisildyt sloves spinduliuose?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių