Ispanijos rinktinė – pasaulio čempionato finale

Ispanijos futbolo rinktinė antrose pusfinalio rungtynėse minimaliu rezultatu 1:0 įveikė Vokietijos vienuolikę ir pateko į čempionato finalą.

Kelialapį į finalą jau turi olandai, rezultatu 3:2 įveikę Urugvajų. Po trečiadienio varžybų paaiškėjo, kad su šia rinktine dėl trečiosios vietos kausis vokiečiai.

Pietų Afrikos Respublikoje, Durbano miesto „Moses Mabhida“ stadione, talpinančiame 70 tūkst. žiūrovų, rungtynėse tarp Ispanijos ir Vokietijos komandų 73-ą minutę vienintelį įvartį smūgiu galva pelnė ispanų gynėjas Carlesas Puyolis. Šis smūgis Ispanijos rinktinę pirmą kartą šalies istorijoje išvedė į pasaulio futbolo čempionato finalą.

Tiek Vokietijos, tiek Ispanijos vienuolikės grupės varžybose surinko po šešis taškus ir užėmė pirmąsias vietas.

D grupėje vokiečiai 4:0 nugalėjo australus, 0:1 nusileido Serbijos rinktinei ir 0:1 laimėjo prieš Ganos futbolininkus. Aštuntfinalyje Vokietijos vienuolikė 4:1 sutriuškino anglus, o ketvirtfinalyje – 4:0 Argentinos rinktinę.

Ispanai H grupėje 0:1 nusileido Šveicarijos vienuolikei, tačiau 2:0 laimėjo prieš Hondūrą bei 2:1 prieš Čilę.

Aštuntfinalyje ispanai 1:0 eliminavo Portugalijos ekipą, o ketvirtfinalyje tokiu pačiu rezultatu įveikė Paragvajaus komandą.

Ispanijos ir Vokietijos komandos kovojo 2008 m. Europos čempionato finale. Tuomet pergalę rezultatu 1:0 iškovojo Ispanija.

Rungtynių eiga:

13 minutė. Ispanas Carlesas Puyolis smūgiuoja galva, tačiau kamuolys praskrieja virš vartų.

Per pirmąsias dvidešimt minučių ispanai kontroliuoja kamuolį 64 procentus laiko, tuo tarpu vokiečiai aktyviai ginasi.

32 minutė. Vokiečiai pirmą kartą smūgiuoja į vartus -  Piotras Trochowskis smūgiuoja iš toli, tačiau smūgį vartininkas atremia.

45 minutė. Pirmasis kėlinys baigiasi be įvarčių.

Antrajame kėlinyje aštriau žaidžia ispanai, vokiečiai - vėl tik ginasi.

50 minutė. Į vartus iš toli smūgiuoja X.Alonso, kamuolys praskrieja greta virpsto.

58 minutė. Du kartus iš baudos aikštelės smūgiuoja Pedro.

69 minutė. Vokietis Tonis Kroosas iš maždaug 10 metrų smūgiuoja į vartus. Ispanus gelbsti vartininkas.

73 minutė. Ispanijos rinktinė pelno pirmąjį įvartį - kamuolį galva į vartus siunčia C.Puyolis.

Vokietijos vienuolikė bando išlyginti rezultatą, tačiau nesėkmingai.

Vokietija: 1-Manuelis Neueris; 16-Philippas Lahmas, 3-Arne Friedrichas, 17-Peras Mertesackeris, 20-Jerome Boatengas, 15-Piotras Trochowskis, 6-Sami Khedira, 7-Bastianas Schweinsteigeris, 10-Lukas Podolskis, 8-Mesutas Ozilas, 11-Miroslavas Klose.

Ispanija: 1-Ikeras Casillasas; 15-Sergio Ramosas, 3-Gerardas Pique, 5-Carlesas Puyolis, 11-Joanas Capdevila; 14-Xabi Alonso, 8-Xavi, 6-Andresas Iniesta, 16-Sergio Busquetsas; 18-Pedro, 7-Davidas Villa.

Stadionas: „Moses Mabhida“.

Teisėjas: Viktoras Kassai (Vengrija).

Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas