Iš blogos draugų įtakos išsivadavęs L.Kleiza to paties mokys našlaičius

Lietuvoje viešintis krepšininkas Linas Kleiza ėmėsi kurti savo vardo labdaros ir paramos fondą. 100 tūkst. litų vaikų globos namams ketinantis skirti žaidėjas taip pat žada dalintis su vaikais skaudžia savo gyvenimo patirtimi.

Lietuvos krepšinio rinktinės ir Pirėjo „Olympiakos“ klubo žvaigždė L.Kleiza naujojo fondo veiklą vystys kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) bei šalies nevyriausybinėmis vaiko teisių apsaugos organizacijomis.

Šiandien L.Kleiza pasirašė bendradarbiavimo sutartį su pirmuoju socialiniu partneriu - didžiausia vaiko teisių gynimo organizacija Lietuvoje NVO vaikams konfederacija.

„Šį projektą norėjau pradėti jau labai seniai. Dabar tam atsirado didesnės galimybės, žaidžiu arčiau Lietuvos. Manau, per artimiausius metus fondo veikla gerokai išsivystys, tikėkimės, į ją įtrauksime ir daugiau krepšininkų. Ruošiuosi skirti tam ne tik savo pinigus, bet ir daug laiko, daug dėmesio vaikams“, - kalbėjo L.Kleiza.

Krepšininkas savo vardo fondą, kurį tikimasi įsteigti šiemet, iš pradžių planuoja paremti 100 tūkst. litų asmeninių lėšų. „Tikiuosi, kad ateityje fondo biudžetas bus žymiai didesnis“, - sakė puolėjas, vakar paskelbtas geriausiu 2009 m. šalies krepšininku.

Idėja kurti paramos vaikams fondą L.Kleizai kilo po 2006 m. Lietuvoje viešėjusios NBA organizuojamos jaunimo stovyklos „Krepšinis be sienų“, kurioje tradiciškai pasirodo nemažai krepšinio garsenybių. Dalyvaudamas projekte L.Kleiza aplankė vaikų globos namus. „Tai man atvėrė akis“, - tvirtino 24 metų žaidėjas.

Ateityje didžiausią Europos vasaros krepšinio turgaus sandėrį su „Olympiakos“ klubu šiemet sudaręs L.Kleiza žada su vaikų globos namų auklėtiniais dalintis ir savo paties pamokančia patirtimi.

Krepšininkas prisipažino, kad, dar gyvendamas Kaune, dėl draugų įtakos galėjo pasukti anaiptol ne profesionalaus žaidėjo karjeros keliu. „Mano gyvenime buvo daug situacijų, kai viskas galėjo pakrypti į blogąją pusę. Dabar daugumos tų blogųjų draugų laisvėje jau nebėra. Laimei, aš turėjau gerus tėvus, kurie mane ištraukė iš tų dalykų, bet šitie vaikai to neturi“, - pasakojo L.Kleiza.

Lino Kleizos labdaros ir paramos fondas teiks finansinę ir moralinę pagalbą vaikų globos namams, skatins vaikus gyventi sveikai, sportuoti ir mokytis. Fondas suteiks vaikams galimybę susipažinti su geriausiais Lietuvos krepšininkais ir apsilankyti krepšinio rungtynėse, dovanos sporto inventorių ir avalynę.

Jau šiandien 40 vaikų globos namų mažųjų gyventojų galės nemokamai stebėti Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Olympiakos“ rungtynes.

„Buvo labai smagu iš pačio Lino išgirsti iniciatyvą, prie kurios federacija mielai prisidės. Galbūt pradėsime nuo nedidelių žingsnių, bet ilgalaikėje perspektyvoje šį fondą matau kaip visos Lietuvos vaikų namų bendras varžybas, projektus“, - sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

„Norėčiau padėkoti už tokį kalėdinį stebuklą, kuris įvyko labai netikėtai ir greitai. Ši sporto iniciatyva yra išskirtinai svarbi, - šypsojosi NVO vaikams konfederacijos direktorė Irena Pranckevičiūtė. - Viena vertus, kitais metais drastiškai sumažės valstybės parama neformaliam vaikų ugdymui, nebeliks vaikų stovyklų. Kita vertus, pagal UNICEF duomenis, Lietuvoje vaikai yra patys nelaimingiausi, tėvai mažiausiai bendrauja su jais. Pastebėjome, kad būtent sportas leidžia aktyviems vaikams sukoncentruoti dėmesį pozityvių tikslų siekimui ir nenukeliauti klystkeliais. Bendravimas su tokiais autoritetais, kaip L.Kleiza, motyvuos juos ilgam laikui.“

Planuojama, kad fondo veikla ateityje įtrauks apie 5 tūkstančius vaikų ir jaunimo per metus.


Šiame straipsnyje: Kleiza

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių