11 m baudinių loterijoje laimingą bilietą ištraukė Paragvajus

Pirmojoje pasaulio čempionate 11 m baudinių serijoje ir pirmenybių aštuntfinalyje triumfavo Paragvajaus futbolininkai, palikę už borto Japoniją.

Per 120 žaidimo minučių nei vienai ekipai nesugebėjus pasiųsti kamuolio į varžovų vartus, nugalėtojas sprendėsi 11 m baudinių serijoje. Paragvajaus komanda realizavo visus 5 smūgius, o Japonijai nesėkmę atnešė netikslus gynėjo Yuichi Komano šūvis.

Laimėję rungtynes paragvajiečiai pirmą kartą šalies istorijoje žengė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Pirmajame kėlinyje galimybių pasižymėti turėjo abi komandos, nors ryški teritorinė persvara ir priklausė Paragvajaus futbolininkams. Smūgiais iš baudos aikštelės nuginkluoti Japonijos vartininko Eiji Kawashimos nesugebėjo puolėjai Lucasas Barriosas ir Roque Santa Cruzas, gynybinę taktiką pasirinkę japonai atsakė tolimu Daisuke Matsui šūviu, sudrebinusiu vartų skersinį.

Po pertraukos vaizdas aikštėje iš esmės nesikeitė: paragvajiečiai toliau valdė aikštės vidurį rengdami ilgas pozicines atakas, o antrą kartą istorijoje planetos pirmenybių aštuntfinalyje rungtyniavę Japonijos futbolininkai tenkinosi retomis progomis kontratakuoti. Kėliniui artėjant link pabaigos Tekančios saulės šalies atstovai kiek suaktyvino veiksmus puolime, bet Paragvajaus vartų sargui Justo Villarui rimčiau pagrasinti nesugebėjo.

Po 90 min. blankoko žaidimo rizikuoti vengusios komandos savo braižo nekeitė ir pratęsime, nors paragvajiečiams kelis kartus beveik pavyko prasibrauti prie Japonijos ekipos vartų - atakų smaigalyje buvo atsidūręs Dortmundo „Borussia“ klubo duetas L.Barriosas ir Nelsonas Valdezas.

Paskutinę galimybę išvengti 11 m baudinių serijos turėjo japonai, bet baudos aikštelėje atsidūrusio Keiji Tamados perdavimas nesurado adresato.

Pirmieji pradėję 11 m baudinių karuselę, Paragvajaus futbolininkai į priekį (3:2) išsiveržė suklydus Y.Komano - gynėjas pasiuntė kamuolį į vartų skersinį. Savo komandos pergalę šaltakraujiškai realizuotu paskutiniuoju penktuoju smūgiu užtikrino Lisabonos „Benfica“ puolėjas Oscaras Cardozo - paragvajiečiai triumfavo 11 baudinių serijoje rezultatu 5:3.

Kitame etape Paragvajus susitiks su Ispanijos ir Portugalijos poros nugalėtojais.

Rungtynių statistika

Paragvajus - Japonija 0:0 (11 m baudiniai - 5:3). Pretorija. Įspėjimai: C.Riveros (118 min.)/D.Matsui (58), Y.Nagatomo (72), K.Honda (90+3), Y.Endo (113). Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas K.Honda (Japonija).

Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas